Uważaj na scamy w kryptowalutach!

Uważaj na scamy w kryptowalutach!

Podczas gdy rynek kryptowalut może być dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy, jest również głównym rynkiem docelowym dla oszustów. W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym schematom bitcoinów i temu, jak uchronić się przed upadkiem.

Wśród różnych typów systemów bitcoin, wiele osób i projektów w branży zajmuje się rozpowszechnianiem oszustw. Oszustwa te często mają miejsce na popularnych platformach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze. Wielkie nazwiska, takie jak Vitalik Buterin również uświadamiają społeczności kryptowalutowej ten problem.

 

Vitalik Buterin advises Twitter followers not to send ETH to a unofficial account attempting to scam Buterin's followers.

 

Zazwyczaj te oszustwa bazują na wysyłaniu ETH lub BTC na podany adres. Oszust obiecuje dać tej osobie więcej ETH lub BTC w zamian. Choć może się to wydawać oczywistym oszustwem, liczba profili, które zawierają „Nie rozdaje ETH”, sprawia, że ​​ten rodzaj oszustwa jest dość nieokiełznany.

 
 
 

Nawet w przypadku zgodnych z prawem zrzutów (Airdrop) lub programów nagród kwota przekazanych środków jest zazwyczaj znacznie niższa. Co najważniejsze, legalne tokeny, airdropy nigdy nie będą wymagały od użytkownika wysyłania środków, a następnie zwrotu pieniędzy w tej samej kryptowalucie.

 

„Gwarantowane zwroty” na ICO

 

Na niektórych rynkach finansowych (np. Obligacje, CD itp.) Banki gwarantują zwroty pewnej kwoty. Nie dotyczy to jednak innych rynków finansowych. Podobnie jak na rynku akcji, rynek kryptowalut nie ma żadnych gwarancji zysku. Jakikolwiek ICO kryptowaluty, który gwarantuje, że cena jego tokena wzrośnie do określonego procentu, będzie prawdopodobnie oszustwem. Oszustwa ICO nadal stanowią problem na rynku kryptowalut, zwłaszcza ze względu na brak ram regulacyjnych na całym świecie.

Nawet jeśli jest bardzo prawdopodobne, że dana kryptowaluta wzrośnie z czasem, oszuści najprawdopodobniej wykorzystają dokładne liczby i wyrażenia, takie jak „gwarantowane zwroty”. Podobnie jak w przypadku oszukańczych ICO mogą poprosić  inwestorów o przesłanie BTC, ETH lub innych popularnych kryptowalut pod ich adres.

Problem polega na tym, że prawie każdy projekt kryptowaluty (legalny lub nie) opiera się na tego rodzaju wymianie funduszy. Jedyną istotną różnicą jest to, że oszust nie wysyła w zamian żetonów.

Co odróżnia oszustwa ICO od legalnych ICO?

 

Uzasadnione ICO zwykle mają kilka pozytywnych recenzji, zweryfikowanych członków zespołu z kontroli KYC i AML, ustalonych partnerów strategicznych oraz kilka innych czynników.

 

Oszustwa w chmurze

 

Wydobywanie w chmurze stanowi kolejną popularną opcję dla schematów bitcoin. Oszustwa związane z „kopaniem” w chmurze często wydają się bardziej uzasadnione. W niektórych przypadkach firmy zajmujące się „cloud miningiem” gwarantują zwroty. To kolejne oszustwo, zwłaszcza, że ​​bardzo trudno jest przewidzieć wahania cen kryptowalut.

 
 

 

Czasami fałszywe firmy wydobywcze w chmurze są lepiej ukryte i nie zawierają gwarancji zwrotu. Po prostu pobierają od użytkowników opłatę abonamentową z góry, bez żadnej realnej szansy na zyskowność. Warto również zauważyć, że nawet najbardziej popularne i legalne firmy zajmujące się chmurą nie oferują dobrego zwrotu z inwestycji.

Nawet jeśli myślisz o skorzystaniu z legalnej usługi wyszukiwania w chmurze, ważne jest, aby zastanowić się, ile czasu zajmie Ci uzyskanie zwrotu z inwestycji. Zwykle łatwiej osiągać zyski dzięki platformom wydobywczym lub handlowi kryptowalutami. W każdym przypadku, zawsze dokładnie przeczytaj opinie na temat każdej usługi miningu w chmurze.

 

Uważaj na wyłudzanie informacji (Phishing)

 

Istnieje kilka rodzajów oszustw phishingowych związanych z kryptografią, o których każdy powinien wiedzieć. Po pierwsze, wiadomości e-mail, które próbują oszukać użytkowników, że są popularną usługą, to zazwyczaj oszustwa. Na przykład oszust może wysłać fałszywy alert zabezpieczeń informujący, że ktoś próbował zalogować się na konto użytkownika. Ten typ wiadomości e-mail zazwyczaj wymaga od użytkownika kliknięcia łącza w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku. Oszuści mogą nawet poprosić użytkownika o udział w ankiecie lub gratisie, klikając link.

 
E-Commerce
 

Gdy użytkownik udostępni oszustom poufne dane (tj. Poświadczenia logowania, klucz prywatny itp.), oszust uzyska informacje potrzebne do zhakowania konta użytkownika. W niektórych przypadkach oszuści tworzą strony Facebooka i inne konta w mediach społecznościowych, aby udawać legalną wymianę. Czasami oszuści nawet tworzą kampanie reklamowe Google. Zawsze uważaj na linki wychodzące i sprawdzaj czy łączysz się z bezpieczną stroną.

Istnieje kilka sposobów zapobiegania atakom typu phishing. Po pierwsze, zawsze warto sprawdzić czy logujesz się na właściwej stronie internetowej. Czasem adres URL może być na tyle podobny że będziesz myślał że to witryna kryptograficzna z której korzystasz regularnie. Sprawdzając czy odwiedzasz prawidłowy adres URL za każdym razem możesz zabezpieczyć swoje środki przed ich stratą.

 
ViaBtc
 

Innym sposobem zapobiegania oszustwom jest zwiększanie zabezpieczeń. Naprzykład włączając uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA). W ten sposób możesz utrudnić hakerom dostęp do rzeczywistych kont gdy przypadkowo wpadniesz w atak phishingowy.

 

A screenshot of a google search shows the top results - a Google ad - is actually a phishing scam. Beneath the first result is the actual blokchain website.

 

Wnioski

 

W czasach w których faktycznie można zostać „krypto milionerem”  dla każdego inwestora głównym priorytetem powinno być zrozumienie, jak zapobiegać upadkowi w przypadku programów bitcoinowych. Rodzaje oszustw kryptowalutowych, wspomniane w tym artykule stanowią tylko kilka przykładów tego, na co należy uważać. Wykorzystując te strategie do wykrywania różnych oszustw, łatwiej będzie złagodzić potencjalne ryzyko i oddzielić rzeczywiste możliwości od fałszywych………

 

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/uwazaj-na-scamy-w-kryptowalutach/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69436

Dzisiejsze Wizyty: 95

Użytkownicy Online: 2

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Zarabianie na EOBOT – Darmowe i nie tylko

  Z tego co wyczytałem w sieci - Eobot istnieje od 2014 roku. Serwis pozwala na wydobywanie kryptowalut poprzez nasze...

Zamknij