×

Najlepsze portfele kryptowalutowe 2024 r.: ranking.

Najlepsze portfele kryptowalutowe 2024 r.: ranking.

   
 

Ekspansja walut cyfrowych jest nie do zatrzymania — według stanu na 2023 rok jest ponad 425 milionów użytkowników kryptowalut na świecie . Dlatego rozsądne i ważne jest rozważenie bezpiecznego przechowywania swoich cyfrowych oszczędności. Podobnie jak w przypadku oszczędności gotówkowych, które niektórzy ludzie trzymają w bezpiecznym sejfie lub na koncie bankowym, świat kryptowalut również oferuje wiele dostępnych opcji.

W tym artykule dokonamy przeglądu najlepszych portfeli kryptowalutowych 2024 roku do przechowywania, zarządzania i ochrony Twoich aktywów.


Jak działają portfele kryptowalutowe?

Po pierwsze, ważne zastrzeżenie: portfele tak naprawdę nie przechowują kryptowalut. Portfel kryptowalutowy to nic innego jak sposób na przechowywanie czegoś w rodzaju hasła dostępu do cyfrowych walut, które są bezpośrednio kontrolowane za pośrednictwem platformy blockchain. Aby potwierdzić prawo do zarządzania swoimi środkami, musisz posiadać klucze publiczny i prywatny.

 

Automatyzacja Pracy - AI BOT!

 
 
BITBOT
 

Klucze publiczne umożliwiają otrzymywanie transakcji kryptowalutowych i można je udostępniać stronie trzeciej, na przykład giełdzie, bez narażania bezpieczeństwa Twoich środków.

Natomiast klucze prywatne powinny zawsze pozostać prywatne. Umożliwiają dostęp do rzeczywistej kryptowaluty w łańcuchu bloków, czyli „hasła”, które wprowadzasz w celu przeprowadzenia transakcji.


Rodzaje portfeli kryptowalutowych

Istnieje wiele rodzajów portfeli, ale zasadnicza różnica między nimi polega na tym, czy są dostępne w wersji programowej czy sprzętowej:

  • Gorący portfel jest online, podłączony do Internetu i dostępny w każdej chwili; Obejmuje wszystkie portfele internetowe w chmurze, portfele mobilne i programowe oraz portfele wymiany .
  • Zimny ​​portfel nie jest podłączony do Internetu i umożliwia przechowywanie środków w trybie offline. Taki portfel również może przyjmować środki w dowolnym momencie, ale z nich może korzystać tylko właściciel, bez udziału osób trzecich. Są to portfele sprzętowe, portfele papierowe (kod QR i adres wydrukowane na papierze, a także klucz prywatny), dyski USB i podobne urządzenia pamięci masowej.

Innym ważnym kryterium, według którego portfele są rozpatrywane, jest zależność od depozytariusza, czyli strony trzeciej odpowiedzialnej za przechowywanie danych osobowych. Można więc wyróżnić dwa typy:

  • Portfel depozytowy to portfel, w którym dane osobowe są przechowywane przez osobę trzecią. Jedną z zalet jest możliwość przywrócenia dostępu w przypadku utraty hasła lub kluczy przez użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, jest to wygodne dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi do Twoich środków, dzięki czemu nadają się do codziennego użytku i handlu. Ale ta opcja ma również swoją wadę — opiekunowie kontrolują Twoje klucze, a zatem i Twoje finanse, i ostatecznie mogą robić, co chcą.
  • Portfel niezabezpieczający zapewnia użytkownikowi całkowitą kontrolę nad kluczami i funduszami. Portfele te tworzone są przez zdecentralizowane giełdy i wyspecjalizowane usługi. Portfel sprzętowy jest również uważany za nieizolacyjny.

Portfele takie nadają się do długoterminowych inwestycji i przechowywania aktywów, ponieważ zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa aktywów. Jednak portfele kryptowalut bez depozytu mają również wady. Ponieważ tylko Ty masz kontrolę nad kluczami, a jeśli utracisz klucz prywatny i frazę umożliwiającą jego odzyskanie, środki zostaną bezpowrotnie utracone.

  • Innym rodzajem portfeli nieposiadających depozytu są portfele papierowe . Nie są one tak popularne ze względu na ich niepraktyczność. Taki portfel to zwykła kartka papieru, na której wydrukowane są klucze publiczne i prywatne. Opcjonalnie można na nim wydrukować kody QR dla obu kluczy.


Najlepsze gorące portfele 2024 roku

Nazwa portfelaNajlepszy dlaTypZgodność platformyObsługiwane aktywa kryptograficzneKluczowe cechy
Portfel Coinbase
Początkujący
NieizolacyjnyKomórka, przeglądarkaPonad 10 milionów zasobów cyfrowych
Kupno, sprzedaż, zamiana aktywów, dostęp do DeFi i NFT, kompatybilny z Ledger
MetaMaskaUżytkownicy EthereumNieizolacyjnyKomórka, przeglądarkaPrzede wszystkim tokeny Ethereum i ERC-20Bezproblemowe połączenie z dApps, inteligentnymi kontraktami
Zaufaj portfelowiUżytkownicy mobilniNieizolacyjnyKomórka, przeglądarkaPonad 100 kryptowalutKupno, sprzedaż, zamiana, stakowanie, NFT, dostęp do dApps
ExodusElegancki wyglądNieizolacyjnyKomórka, przeglądarkaPonad 200 aktywów kryptograficznychPersonalizacja, wykresy w czasie rzeczywistym, portfolio, wbudowana wymiana, bezpieczeństwo Trezor


Portfel Coinbase: najlepszy dla początkujących

Coinbase Wallet to portfel samoobsługowy należący do amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase . Żebyś się nie pomylił, Coinbase i Coinbase Wallet to dwa różne produkty.

Portfel jest dostępny zarówno jako aplikacja, jak i rozszerzenie przeglądarki, ale to drugie ma ograniczoną funkcjonalność. Jest kompatybilny z tokenami Bitcoin, Ethereum, Solana, Dogecoin i ERC-20 i może być bezpośrednio zintegrowany z giełdą Coinbase, umożliwiając inwestorom natychmiastową realizację transakcji.

Znany z łatwego w użyciu interfejsu i prostej, ale wysoce funkcjonalnej opcji transferu środków, jest świetną opcją dla początkujących poszukujących intuicyjnego, samowystarczalnego gorącego portfela.

Typ: bez nadzoru.

Kompatybilność platformy: urządzenia mobilne, przeglądarka.

Obsługiwane zasoby kryptograficzne: ponad 100 kryptowalut, w tym Bitcoin, Ethereum, Litecoin i dApps.

Kluczowe cechy: Kupno, sprzedaż, zamiana aktywów , wbudowany dostęp do aplikacji DeFi do stakowania, pozyskiwania plonów i NFT, kompatybilny z Ledger do przechowywania w chłodni.

Opłata za usługę: Otwarcie konta w portfelu Coinbase jest bezpłatne.


MetaMask: Najlepszy wybór dla użytkowników Ethereum

metamaska ​​1024x555 - Najlepsze portfele kryptowalutowe 2024: Ranking TradeSanta
Źródło: MetaMask

MetaMask to jeden z najpopularniejszych portfeli samodzielnych dla ekosystemu Ethereum, stworzony przez ConsenSys. Według stanu na styczeń 2024 r. liczba aktywnych użytkowników miesięcznie wyniosła ponad 30 mln .

Ten cyfrowy portfel jest dostępny do pobrania jako aplikacja mobilna na iOS i Androida, a także jako rozszerzenie internetowe dla przeglądarek Google Chrome, Firefox, Brave i Microsoft Edge. Ten ostatni „płynnie” łączy się z inteligentnymi kontraktami zdecentralizowanej aplikacji po zalogowaniu się na jej stronę. Dzięki temu można korzystać z protokołu i dokonywać przelewów kryptowalut bez konieczności rejestrowania w nim osobnego portfela.

Typ : Nieizolacyjny.

Zgodność platformy : rozszerzenie przeglądarki, aplikacja mobilna.

Obsługiwane aktywa kryptograficzne : kryptowaluty i tokeny oparte na Ethereum.

Kluczowe cechy : Kupno, sprzedaż, zamiana aktywów, portfel.

Opłata za usługę: bezpłatna. Należy pamiętać, że MetaMask Swaps pobiera opłatę za usługę w wysokości 0,875% kwoty transakcji.


Trust Wallet: najlepszy mobilny portfel kryptowalutowy

Trust Wallet to wielołańcuchowa platforma założona w 2017 roku, a następnie przejęta przez giełdę Binance .

Portfel jest znany z obsługi milionów aktywów w ponad stu łańcuchach bloków – od Bitcoin, Ethereum i Solana po Cosmos, Optimism i nie tylko – co czyni go kompleksową opcją dla tych, którzy posiadają wiele kryptowalut.

Według Data.ai na całym świecie mobilna wersja Trust Wallet ma ponad 56 milionów pobrań na iOS i Androida, co stawia ją najpopularniejszym portfelem kryptowalut na urządzenia mobilne.

Typ: bez nadzoru.

Zgodność platformy: urządzenia mobilne, rozszerzenie przeglądarki.

Obsługiwane zasoby kryptograficzne: obsługiwanych jest ponad 10 milionów zasobów cyfrowych.

Kluczowe cechy: kupowanie, sprzedawanie, zamiana, stakowanie, zbieranie NFT i odkrywanie dApps

Opłata za usługę: opłata sieciowa wyłącznie za transfer aktywów; 1% opłaty za zakupy kryptowalut w aplikacji.

trustwallet 1 1024x554 - Najlepsze portfele kryptowalutowe 2024: Ranking TradeSanta
Źródło: Portfel zaufania


Exodus: Najlepszy portfel o eleganckim wyglądzie

I wreszcie wśród gorących portfeli Exodus, będący wielołańcuchowym produktem Web 3 o prostej konstrukcji, oferujący prostą, intuicyjną obsługę przy wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Portfel ma unikalne funkcje i ustawienia, które pozwalają na personalizację, takie jak wykresy w czasie rzeczywistym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, portfel inwestycji w kryptowaluty i wbudowaną giełdę kryptowalut.

Chociaż pierwotnie był to portfel przeznaczony tylko na komputery stacjonarne, ten gorący portfel jest teraz dostępny na urządzeniach mobilnych i jako rozszerzenie przeglądarki internetowej. Nie zbiera informacji o użytkowniku, działa bez rejestracji i daje użytkownikowi pełną kontrolę nad kluczami do portfela, zachowując anonimowość i bezpieczeństwo.

 
HASH7 - Auto Bot!
 

Typ: bez nadzoru.

Zgodność platformy: urządzenia mobilne, rozszerzenie przeglądarki.

Obsługiwane zasoby kryptograficzne: obsługuje ponad 200 zasobów kryptograficznych.

Kluczowe cechy: Kupno, sprzedaż, zamiana, konwersja, wbudowane zabezpieczenia Trezor, portfel kryptowalut.

Opłata za usługę: darmowy portfel.


Najlepsze zimne portfele 2024 roku


Nazwa portfela
Najlepszy dlaTypZgodność platformyObsługiwane aktywa kryptograficzneKluczowe cechy

Ledger Nano X

Integracja z gorącym portfelem
Sprzęt komputerowy

Komputer stacjonarny, mobilny (Android)


Ponad 5500 monet i żetonów

Obsługuje wiele walut, transakcje za pośrednictwem Ledger Live, certyfikowany bezpieczny element
Model T jest bezpiecznyBezpieczeństwoSprzęt komputerowyTylko widok na komputer stacjonarny i mobilnyPonad 9 000 monet i żetonówMożliwość podawania PIN-u i hasła, opcje open source, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania
Zachowaj kluczWartość pieniądzaSprzęt komputerowyPulpitPonad 7 000 monet i żetonówProste potwierdzenie transakcji, transakcje offline, integracja Thorchain dla swapów

Dla tych, którzy szukają najbezpieczniejszych opcji przechowywania swoich zasobów cyfrowych, przyjrzymy się najlepszym portfelom kryptowalut z chłodnią.

W tych portfelach klucze prywatne są przechowywane na urządzeniu zewnętrznym, takim jak USB. Niektóre portfele sprzętowe są kompatybilne z Internetem i obsługują wiele walut, umożliwiając użytkownikom nie tylko przechowywanie kryptowaluty, ale także dokonywanie transakcji online.

Oczywiście przechowywanie zasobów na gorącym portfelu może być wygodniejsze, ale musisz mieć pewność, że protokoły bezpieczeństwa produktu, którego używasz, wytrzymają ataki hakerów . Jak zapewne zauważyłeś, projekty kryptowalutowe są przynętą dla hakerów i różnego rodzaju ataków.

Przyjrzyjmy się portfelom, które uważane są za najbezpieczniejsze miejsce dla Twoich środków. Wśród nich jest portfel firmy Ledger i jego analogi, takie jak Trezor i KeepKey.


Ledger Nano X: Najlepszy sprzętowy portfel kryptowalutowy do integracji z gorącym portfelem

Ledger Nano X to jedno z osiągnięć francuskiej firmy, która od 2014 roku pracuje nad gadżetami kryptowalutowymi. Obsługując ponad 5000 kryptowalut, Ledger może integrować się z portfelami programowymi, takimi jak MetaMask i Guarda.

Patrząc na Nano X, nie można powiedzieć, że jest to klucz do ogromnego bogactwa. Urządzenie wygląda tak prosto, jak wysokiej klasy „flash stick”. Najwyraźniej dyskretny wygląd portfela również stanowi część ochrony: ryzyko, że kieszonkowiec przypadnie mu do gustu, jest mniejsze.

Nano X z łatwością łączy się z komputerami oraz smartfonami z systemami iOS i Android poprzez Bluetooth i kabel. Większość transakcji nadal odbywa się w aplikacji mobilnej lub internetowej Ledger Live.

Kompatybilność z platformą : wersja na komputer stacjonarny, mobilna (Android).

Obsługiwane aktywa kryptograficzne : ponad 5500 monet i tokenów, w tym BTC, ETH, USDT, XRP itp.

Włączona giełda : Tak.

Bezpieczeństwo urządzenia : Certyfikowany bezpieczny element (CC EAL5+).

Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie : zapewnia opcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych, zwykle przy użyciu narzędzia odzyskiwania.

Przechowywanie w chmurze : Nie.

ledger 1024x554 - Najlepsze portfele kryptowalutowe 2024: Ranking TradeSanta
źródło: Ledger


Trezor Model T: Najlepszy bezpieczny portfel sprzętowy

Trezor to niezależna czeska firma, która stworzyła pierwszy na świecie sprzętowy portfel Bitcoin, Trezor One, wydany w 2014 roku, który jest nadal dostępny na rynku. Wynajdując funkcję odzyskiwania nasion i ochronę hasłem, firma ustanowiła standard bezpieczeństwa portfeli sprzętowych w branży.

Na razie na stronie dostępne są jeszcze dwa modele: Trezor Model T, alternatywa premium za 179 dolarów dla oryginalnego Trezor One oraz model trzeciej generacji, będący unowocześnioną wersją dwóch poprzednich — Trezor Safe 3. przyjrzyj się bliżej funkcjom portfela kryptowalutowego Trezor Model T:

Zgodność z platformą : wersja na komputery stacjonarne, w wersji mobilnej dostępny jest tylko widok.

Obsługiwane aktywa kryptograficzne : ponad 9 000 monet i tokenów.


OPCJA WSPÓŁPRACY ONLINE- WARTO PRZETESTOWAĆ!

 
EAZYBOT
 

Włączona giełda : Tak.

Bezpieczeństwo urządzenia : z włączoną obsługą PIN-u i hasła, open source i przejrzyste.

Kopia zapasowa i odzyskiwanie : kopia zapasowa Standard i Shamir, ziarno odzyskiwania składające się z 12 słów.

Przechowywanie w chmurze : Nie.


KeepKey: Najlepszy portfel sprzętowy pod względem stosunku jakości do ceny

Założona w 2015 roku firma Keepkey swoim wyglądem przypomina odtwarzacz MP3. Na sprzęcie znajduje się tylko jeden przycisk służący do potwierdzania transakcji, dostęp do pozostałych funkcji możliwy jest poprzez interfejs ShapeShift.

keepkey 1024x528 - Najlepsze portfele kryptowalutowe 2024: Ranking TradeSanta
źródło: KeepKey

KeepKey jest uważany za jeden z najbardziej przyjaznych budżetowi portfeli sprzętowych na rynku, a jego cena wynosi obecnie 78 dolarów.

Za tę cenę użytkownik otrzymuje niezawodną ochronę majątku — w KeepKey klucze prywatne użytkowników umieszczane są na osobnym urządzeniu bez dostępu do Internetu. Transakcje odbywają się w środowisku offline, niedostępnym dla wirusów i hakerów.

Jedną z zalet tego portfela jest także możliwość szybkiej wymiany kryptowalut poprzez natywną integrację Thorchain.

Kompatybilność z platformą : Wersja na komputery stacjonarne.

Obsługiwane zasoby kryptograficzne : ponad 7000 monet i tokenów, a także 350 łańcuchów, NFT, zrzutów, DeFi i Web3 dApps.

Włączona giełda : Nie.

Bezpieczeństwo urządzenia : PIN i dodatkowa ochrona hasłem.

Kopia zapasowa i odzyskiwanie : Podczas inicjalizacji każde urządzenie generuje 12-wyrazową frazę odzyskiwania, której można użyć do odzyskania kluczy prywatnych.

Przechowywanie w chmurze : Nie.


Końcowe przemyślenia

Jak łatwo zauważyć istnieje wiele kombinacji portfeli: z depozytariuszem lub bez, na osobnym urządzeniu lub w chmurze. Ogólnie rzecz biorąc, asortyment produktów jest zróżnicowany i ma wiele unikalnych cech. Niezależnie od tego, czy Twoimi priorytetami są bezpieczeństwo, łatwość obsługi, czy dostęp do platform DeFi, z pewnością istnieje portfel, który również spełni Twoje potrzeby.

Wybierając portfel z naszej recenzji z lutego 2024 r. lub samodzielnie, pamiętaj o przeprowadzeniu własnych badań, rozważeniu zakupu portfela sprzętowego wyłącznie od bezpośredniego sprzedawcy i dokładnie sprawdź witryny produktów pod kątem autentyczności.

 
REKLAMA, MARKETING, TWORZENIE!
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex