×

Ryzyko w Biznesie – Warto się zapoznać!Ryzyko finansowe, a więc możliwość utraty kapitału którym operujemy, istnieje wszędzie. Zazwyczaj mówi się i pisze, że tam gdzie pojawiają się pieniądze oraz inwestycje, istnieje po prostu ryzyko ich utraty. Nie jest szczególnie ważnym czy jest to biznes online, własna firma czy jakakolwiek inna działalność. Zawsze i wszędzie można pieniądze stracić i trzeba być tego świadomym. Powodem mogą być różne czynniki. Zakładasz własny biznes offline, bierzesz kredyt – a zła lokalizacja i inne czynniki logistyczne których nie brałeś lub nie brałaś pod uwagę powodują np. że nie masz sprzedaży, biznes nie idzie tym kierunkiem co powinien. Pracując online np. w typowym MLM, jeżeli nastawiasz się na “kase” a nie na produkty, to z czasem twój team się wykruszy a ty zostaniesz z produktem który najzwyczajniej w świecie jest ci – niepotrzebny. Działając w inwestycjach, dziś projekt płaci, jutro – już niekoniecznie. Nie patrz na umowy, certyfikaty. Sam rób research danej firmy, oczywiście w pewnym stopniu opierając się na doświadczeniu innych osób. Bierz zawsze pod uwagę kilka czynników, które w dużym stopniu zminimalizują ryzyko Twoich działań.

Zawsze pamiętaj o ryzyku. Zawsze pamiętaj aby samemu każdą platformę sprawdzić. Utwierdzić się informacyjnie o niej z ogólnie dostępnych źródeł. W żadnej firmie nie ma gwarancji zysku i każda inwestycja wiąże się z ryzykiem utraty pieniędzy. Tyczy się to wszystkich platform opisanych na blogu. Żelazne zasady których ja przestrzegam i które Tobie proponuję abyś wziął pod uwagę to:

Nigdy nie wydawaj więcej pieniędzy, niż możesz sobie pozwolić.  Należy pamiętać, że inwestowanie w niektóre projekty ma sens wyłącznie wtedy gdy robisz to „dodatkowymi” pieniądzmi, które zwykle wydawane są na przedmioty zbytku. Nigdy nie ryzykuj środków, które wydajesz na towary pierwszej potrzeby. Nierozsądnie jest inwestować pieniądze, odłożone na opłatę rachunków mieszkaniowych itp.

Nie bądź chciwy.  Nie pozwól aby chciwość Ciebie oślepiła. Nawet jeżeli odsetki z programu sprawnie są Ci przesyłane w ciągu kilkunastu miesięcy, to nie jest  jeszcze powód, żeby zastawić swój dom albo wziąć kredyt pod zabójczy procent. Nikt nie może zagwarantować, że funkcjonujący dzisiaj projekt nie zamknie się jutro.Nigdy nie zajmuj się spamem. Nawet jeżeli program przewiduje wysokie premie za pozyskanie nowych współpartnerów, nigdy nie próbuj przyciągnąć dodatkowych użytkowników za pomocą rozsyłki spamu. W ten sposób można tylko zaszkodzić i sobie i projektowi. Musisz rozróżniać  “informacje” – o programie a “spam” – o programie. Są to dwie zupełnie różne rzeczy.

Zawsze poddawaj interesujący Ciebie projekt jak najbardziej wnikliwej analizie. Po przestudiowaniu wszystkich aspektów działalności projektu, po sprawdzeniu wszystkich posiadanych wiadomości i przeanalizowaniu dodatkowych informacji możesz wyciągnąć wstępnie wnioski: czy są to oszuści, czy uczciwi przedsiębiorcy. Jeżeli opuścisz wstępną analizę i bezmyślnie zainwestujesz wszystkie pieniądze w pierwszy z brzegu projekt to w przypadku jego nieoczekiwanej likwidacji będziesz mogł winić tylko siebie Samego.

Jak pewnie zauważyłeś lub zauważyłaś, budowanie sobie kapitału w tego typu i podobnych programach polega na Twojej inwestycji. Nigdy, jak pisałem już wyżej nie inwestuj jeżeli nie stać Cię na stratę. Jeżeli będzie to Twój przysłowiowy “ostatni grosz przy duszy” to lepiej  odłuż sobie tego typu zarabianie na później. Jest sporo dobrych programów które pozwalają zbudować Twój dochód pasywny, ale jak wszystko a nawet te “pewniaki” czasem ulegają “upadkom” – stosuj dywersyfikacje.

Ja przyjmuje życiową swoją małą, prywatną strategie. Dla żadnego biznesu, kobiety, samochodu, domu, lekarza itd. nigdy nie przypisze  100% pewności…zawsze może być ten ułamek który spowoduje że system się załamie i może pójść coś nie tak….wiec zachowaj swój  jeden procent niepewności, braku wiary w to, kto chce Ci ktoś przekazać …a daj mu…                                                                …tylko…..lub aż…99%

Informacja prawna

Blog e-pasywnezarabianie.pl nie jest poradnikiem inwestycyjnym a wszelkie załączniki, wpisy  przygotowano wyłącznie w celach informacyjnych. Podane informacje: nie stanowią rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów lub wystawców, nie stanowią oferty zbycia lub nabycia wymienionych w nich instrumentów finansowych, nie stanowią podstawy do zawarcia jakiejkolwiek umowy lub powstania jakiegokolwiek zobowiązania . Informacje zawarte na blogu oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie. Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci.

Don`t copy text!