×

MOTYWACJA

Motywacja , Motywacja…cóż to za zjawisko w e-biznesie!

t_motywacja_696

 Do pracy oraz wszelkiego rodzaju działań potrzebujemy – MOTYWACJI!
W przypadku e-biznesu czyli szeroko pojętego e-zarabiania a także marketingu sieciowego sprawa wygląda podobnie.
Motywatorem dla Nas w zarabianiu internetowym może być to że pracować możemy sami (brak zwierzchnika czyli – pracodawcy), czas pracy mamy niczym nie ograniczony (sami sobie wybieramy godziny w których bedziemy działać), zarabiamy pasywnie czyli z raz włożonej zazwyczaj pracy otrzymujemy swój profit w postaci pieniążków.

Więcej motywatorów “biznesowo – życiowych” znajdziesz w Grupie Naszej Społeczności na Facebook. Dołącz! Kliknij na poniższy obrazek.

motywuj sie

najlepsze motywatory epasywne

Najczęstszym, najłatwiejszym ale też w pewnym stopniu ryzykownym działaniem są inwestycje. Do Nas należy wybór firmy z którą będziemy pracować oraz strategii którą sobie obierzemy. Ryzyko wliczone jest wszędzie, współpracując z jakąkolwiek firmą w świecie realnym też jesteśmy narażeni na jej “oszukańcze’ działanie. W Internecie istnieje wiele “inwestycyjnych bubli” i wysokodochodowych ale ryzykownych firm i dlatego każde swoje działanie trzeba przemyśleć kilka razy. Proszę zwrócić jednak uwagę że w przypadku gdy firma w której inwestujemy swój kapitał ma produkt, narzędzia, siedzibę  to w dużym stopniu mamy do czynienia z poważnym biznesem.

Firmy które przedstawiam na blogu mają takie narzędzia i działają  w sferze reklamy,  Forex,  inwestycji np. w złoto czy też są programami “z wysokim procentem” ale również i wysokim ryzykiem.  Przykładowo gigant jakim jest Google zarabia po kilkaset mln rocznie a z tego aż….95% właśnie dochód wygenerowany poprzez reklamy.

Wracając do tematu motywacji to musisz pamiętać że w e-biznesie w którym jesteś Panem swojego losu motywacja do działania musi towarzyszyć Ci każdego dnia inaczej Twój biznes padnie.
Na pewnym forum czytałem ze dobrym motywatorem może być stworzone przez siebie biuro….we własnym pokoju, koniecznie wygodne krzesło…oraz powlepiane na ścianę slogany, zadania do wykonania które codziennie będą Ciebie mobilizowały do dalszych działań.

Oczywiście!!..Dlaczego nie!!…Każdy sposób jest dobry aby działał na Nas motywująco..

W moim przypadku główną motywacją są – liderzy, filmy, tutoriale oraz szkolenia i webinary które…uczą, pokazują, wpajają a czasami nawet..mieszają w głowie, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu.
Kilka takich motywatorów do działań chciałbym Ci teraz przedstawić. Nie będę ich komentował – wnioski wyciągnij sam!  Z pewnością pomogą Ci one dostrzec świat zupełnie inaczej niż widziałeś, widziałaś go do tej pory i nie koniecznie w kontekście e-biznesu ale też życia codziennego. Być może większość lub niektóre z nich znasz, a jeżeli nie… to polecam je sobie obejrzeć.

Zanim cokolwiek zrobisz – zanim o czymkolwiek pomyślisz – obejrzyj poniższy film  jako pierwszy i zrób swój “Pierwszy Krok”

Robert Kiyosaki…inwestor, przedsiębiorca, autor licznych bestsellerów.

Jest autorem książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec, najlepiej sprzedającego się w historii poradnika dotyczącego finansów osobistych. Książki ta która zmieniła sposób myślenia o pieniądzach dziesiątek milionów ludzi. Bogaty ojciec, Biedny ojciec to pozycja, która najdłużej utrzymywała się na cotygodniowych listach sprzedaży czterech głównych pism, czyli: New York Times, USA Today, Business Week i Wall Street Journal.

Proponowane w nim spojrzenie na pieniądze i inwestowanie często przeczy powszechnie przyjętym opiniom. Kiyosaki jest znany z bezpośredniości, odwagi i z podważania opinii autorytetów. Podważa status quo, mówiąc, że „stare” rady – znajdź dobrą pracę, oszczędzaj, nie zadłużaj się, inwestuj długoterminowo w zdywersyfikowany portfel akcji, obligacji i funduszy inwestycyjnych – są przestarzałe i błędne. Jego twierdzenie, że „twój dom nie należy do aktywów” wywołało wiele kontrowersji, ale dla wielu właścicieli domów w Stanach Zjednoczonych okazało się prorocze.

 Robert Kiyosaki  “Przesłanie do młodych ludzi”

 


Piramidy..piramidy..słyszymy….No tak ale one są…WSZEĘDZIE!!! Kwestia tylko tego jak je interpretujemy oraz jak je widzimy. Humorystyczna Opowiastka!


Oglądałeś film Rocky z Sylwestrem Stallone? – Z pewnością tak.  On też potrzebował motywacji.

Zobacz jak wraz z nim możesz wspiąć się na szczyt.


Na koniec motywator który powala swoim przesłaniem. Otóż często mamy brak wiary w samego siebie. Czegoś nam się nie chce ponieważ niepotrzebnie “wierzymy” w to że nam sie po prostu nie uda. Mamy kompleksy osobowe…a to źle wyglądamy, mamy słabo płatną prace czy też nasi przyjaciele się od Nas odwrócili…

UWAGA!!   Pamiętaj, że to jak spostrzegasz Świat zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Tak naprawdę to Ty go “tworzysz” i wszystko co się  wokół niego dzieje. Chcesz dowodów? Obejrzyj filmik poniżej. Ja po jego obejrzeniu – “Wywróciłem swój świat do góry nogami” o 360 stopni.

Pozdrawiam Wiesław

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
ZmianaTOIP
ZmianaTOIP
7 lat temu
Don`t copy text!
1
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex