22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

PODATKI

Podatki są istotną sprawą przy zarabianiu online.  Weryfikacja co do PIT-u najlepiej uzgodnić z swoim Urzędem Skarbowym.  Niestety np. terminy typu “revenue sharing”, “kryptowaluty”, “internetowe inwestycje”   a więc zarabianie online dla nich są często nie znane więc lepiej sprostować to indywidualnie.

Odnośnie np.  interpretacji podatkowej dla “revshare” itp. można się zapoznać pod poniższym linkiem:

Opodatkowanie dochodu osiągnięto z tytułu uczestnictwa w programach internetowych typu revenue sharing

Warto zajrzeć również na stronę Kancelarii – Pani Barbary Mierosławskiej na której znajdziemy interpretacje podatkową dla innych tym podobnych działań:

http://www.kancelaria.mieroslawska.pl

    Podatek dochodowy płacisz od wszystkich swoich dochodów, kiedy składasz zeznania podatkowe w Twoim Urzędzie Skarbowym.  Odstępstwem są tzw. “darowizny” które opodatkowane są według odpowiednio trzech grup: Minimum wolne od opodatkowania w przypadku darowizn to: a) 9 637zł – jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do I grupy podatkowej, b) 7 276 zł – jeżeli nabywca jest osoba zaliczona do II grupy podatkowej, c) 4 902 zł -jeżeli nabywcą jest osoba zaliczona do III grupy podatkowej. Odpowiednie wyznaczniki tych grup można znaleźć w Internecie. Tak czy inaczej rozliczenie dochodu z Internetu to sprawa indywidualna i każdy powinien robić rozeznanie w swoim US według własnego profilu działań.

Odnośnie kryptowalut:

Kryptowaluty i księgowość  – odpowiedzi na pytania

 
 
 
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Maciej
9 lat temu

Od niedawna urząd skarbowy interpretuje zarabianie na blogach jako przychody z dzierżawy, tak więc podatek wynosi 8% a nie 19

Pitaj
9 lat temu

Polecam wszystkie PITy składać online, jest o wiele wygodniej no i nie trzeba stać w kolejkach.

Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
2
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex