×

Jak rozmawiać z bliskimi o kryptowalutach w okresie świątecznym?…oraz w każdym innym!

Jak rozmawiać z bliskimi o kryptowalutach w okresie świątecznym?…oraz w każdym innym!

   
 

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś wytłumaczyć swoim bliskim, czym jest kryptowaluta , być może okazało się, że może to być tak trudne, jak próba nauczenia małego dziecka podstaw – chodzenia :).

Większość ludzi reaguje sceptycyzmem, wyśmiewaniem lub pogardą, gdy próbujesz wyjaśnić użyteczność zdecentralizowanych walut cyfrowych, których zasoby są ograniczone i nie są kontrolowane przez żaden rząd — jest na to rozwiązanie!

Aby udaremnić kpiny rodziców i tyrady szalonego rodzeństwa, przygotowałem poniżej przydatną listę odpowiedzi, których możesz użyć, aby złagodzić napięcie podczas rodzinnych okazji i wrócić do innych, mniej dzielących dyskusji, takich jak polityka czy np…. wegetarianizm.

 
 


1. Kryptowaluty nie są – prawdziwe

Kryptowaluty są bardzo realne, po prostu nie namacalne.

Kryptowaluty to zasadniczo oprogramowanie, tak jak internet, i nawet twój najbardziej kłótliwy wujek lub ciocia nie powie, że internet nie jest prawdziwy.

Ponadto kryptowaluty można kupować, wymieniać i wykorzystywać do zakupu rzeczywistych towarów i usług, a nie tylko “kreskówkowych obrazków”. Ponadto możesz zobaczyć, jak Twoje kryptowaluty poruszają się w sieci blockchain i dokładnie prześledzić, skąd pochodzą Twoje aktywa.


2. Blockchain jest zbyt – skomplikowany

Blockchain jest bazą danych i tak, jest skomplikowany. Ale jest to skomplikowane z bardzo dobrego powodu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych ksiąg bankowych, które są utrzymywane wyłącznie przez banki i niedostępne dla ogółu społeczeństwa, publiczne łańcuchy bloków są w 100% przejrzyste, w 100% dostępne dla każdego na świecie z połączeniem internetowym i w 100% dostępne do wglądu w dowolnym momencie. Nawet w okresie świątecznym!

Zapewnienie takiego poziomu przejrzystości wymaga wspólnego wysiłku zdecentralizowanej społeczności wolontariuszy, którzy pomagają w prowadzeniu sieci blockchain. Uczestnicy ci są zarządzani przez zakodowane komputerowo zasady zapisane w samym protokole blockchain, a nie przez firmę lub rząd, Nia ma tu też przypadku w kwestii rejestrowania danych wejściowych i wyjściowych.

 
 


3. Bitcoin to przecież nie są prawdziwe pieniądze -to wirtualny hajs

Zdefiniuj pieniądze?

Według Encyklopedii Britannica pieniądz jest opisany jako „ towar przyjęty za powszechną zgodą jako środek wymiany gospodarczej”.

Rozkładając to na czynniki pierwsze, łatwo jest udowodnić, że Bitcoin jest ogólnie akceptowany jako środek wymiany — jest przedmiotem obrotu na całym świecie, w niektórych krajach jest uznawany za prawny środek płatniczy, a w Stanach Zjednoczonych jest uznawany za towar zgodny z Commodity Exchange Act (CEA) .

Korzystając z PayPal lub kryptowalutowych kart debetowych i kredytowych, można teraz z łatwością kupować przedmioty codziennego użytku za pomocą Bitcoinów.


4. Jest szkodliwy dla środowiska

A) Kopanie kryptowalut wykorzystuje zrównoważony miks energii elektrycznej w 59%.

B) Coraz popularniejsze stają się bardziej energooszczędne mechanizmy blockchain (tzw. proof-of-stake).

Argument dotyczący energii Bitcoinów jest często stosowaną – pseudo pogawędką dla wielu krytyków kryptograficznych, a zwłaszcza dla “nieświadomych ekologicznie” przyjaciół i rodziny.

Jednak to, czego wielu nie dostrzega, to fakt, że większość wydobycia kryptowalut – ma obecnie miejsce w Stanach Zjednoczonych po chińskim zakazie kryptowalut w maju 2021 roku. Dla wielu umknęło także to, że inicjatywy takie jak Bitcoin Mining Council, kierowane przez dyrektora generalnego MicroStrategy, Michaela Saylora, oraz przepisy amerykańskie sprawiają, że branża ta staje się znacznie bardziej ekologiczna.

Jeśli chcesz wyposażyć się w bardziej przydatne riposty przeciwko debacie na temat energii kryptograficznej, sprawdź wpis .

 
MOONCE SPACE
 


5. Rządy po prostu tego zakażą

Większość rządów jest przyjazna kryptowalutom i uznaje, że branża jest zbyt duża, aby jej zakazać.

W rzeczywistości wiele rządów dostrzega korzyści płynące z kryptowaluty i aktywnie współpracuje z liderami branży w celu wprowadzenia inteligentnych regulacji. Niektóre rządy mogą wydawać się nieprzyjazne, ale szybko uczą się, w jaki sposób kryptowaluty mogą poprawić ich międzynarodową konkurencję i bezpieczeństwo narodowe. W tym przypadku czas jest po stronie kryptowalut.


6. Kryptowaluty są wykorzystywane przez przestępców

Najnowsze dane pokazują, że mniej niż 0,15% całego wolumenu transakcji kryptograficznych dotyczyło nielegalnych adresów portfeli.

Przestępcy zawsze będą chcieli wykorzystywać najnowocześniejszą technologię do popełniania przestępstw, ale przytłaczająca większość osób korzystających z kryptowalut to normalni, przestrzegający prawa obywatele.

Renomowane firmy kryptowalutowe, takie jak Kraken, przestrzegają przepisów i proaktywnie działają na rzecz powstrzymania przestępców przed korzystaniem z ich platform. Co więcej, każda transakcja jest przechowywana w publicznej księdze rachunkowej, dlatego też niezwykle trudno jest wykorzystać krypto do niecnych celów. Chociaż nie jest to niemożliwe.

Niedawny raport Chainalysis wykazał, że transakcje kryptograficzne powiązane z nielegalnymi adresami portfeli stanowiły mniej niż 0,15% całego wolumenu transakcji kryptograficznych w 2021 roku.


7. To zbyt drogie

Kryptowaluty można kupić już za 10 USD.

Krypto jest podzielne. Łatwym tokiem myślenia jest podzielenie na grosze: pięciocentówek, dziesięciocentówek i ćwierćdolarówówek, które składają się na dolara. Podobnie możemy także kupić “część Bitcoina” w postaci Satoshi.

 
 


8. Możesz go na zawsze stracić

Tak, możesz. Ale możesz też upuścić portfel na ulicy i stracić fiducjarną gotówkę – też na zawsze.

Możesz całkowicie stracić kryptowaluty, ale w dzisiejszym świecie w łatwych do obsługi giełdach to wyjątek, a nie norma. Istnieją również świetne bezpłatne zasoby edukacyjne, z których możesz skorzystać, aby zapobiec przypadkowej utracie kryptowalut …. przewodnik Jak zapewnić bezpieczeństwo kryptowalutom .

Ważne jest również, aby przypomnieć swoim bliskim, że kryptowaluta została zaprojektowana tak, aby była suwerenna i oddawała pełną kontrolę w ręce jednostek. Kiedy prawidłowo przechowujesz własne kryptowaluty, nikt nie może ci ich odebrać. Dopóki przestrzegasz podstawowych środków ostrożności, nie ma powodu do obaw o utratę kryptoaktywów.


9. Kryptowaluty to jedno wielkie oszustwo

Tak, w branży kryptograficznej zdarzają się oszustwa — tak jak w każdej branży.

Przez lata wielu krytyków określało kryptowaluty, takie jak Bitcoin, jako oszustwa Ponziego i twierdziło, że branża to jeden wielki schemat pompowania i wyciągania kasy.

Kryptowaluty, w przeciwieństwie do akcji i tradycyjnych towarów, są przedmiotem obrotu 24/7/365 na globalnie dostępnych giełdach i platformach peer-to-peer. Powoduje to dużą zmienność, która często powoduje gwałtowny wzrost cen i szybkie załamanie w krótkich okresach czasu. Hedging, dywersyfikacja, prawidłowa alokacja transakcji i szereg innych technik handlowych mogą pomóc odizolować inwestora od tych dzikich ruchów, a czasem nawet czerpać z nich korzyści.

Należy również zauważyć, że kryptowaluty, podobnie jak każda inna branża, w której często wymieniane są pieniądze, jest podatna na oszustwa. Podobnie jak oszuści atakują kurierów i klientów bankowych, złośliwi aktorzy atakują również niczego niepodejrzewających użytkowników kryptowalut. Przestrzeganie rygorystycznej analizy “due diligence” jest niezbędne i niezależnie od branży, w którą jesteś zaangażowany.


10. To nielegalne

Kryptowaluty są nielegalne tylko w 9 krajach na 195.

Pomimo sensacyjnych nagłówków mediów głównego nurtu, kryptowaluty można kupować, przechowywać i sprzedawać całkowicie legalnie w ponad 95% wszystkich krajów na świecie — w tym w większości głównych jurysdykcji, takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Singapur, Australia i Europa.

żródło: https://blog.kraken.com

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex