×

Debata analityków Bitcoina: czy BTC osiągnął dno, czy czeka na dalszą korektę?

Debata analityków Bitcoina: czy BTC osiągnął dno, czy czeka na dalszą korektę?

   
 

Ponieważ ceny Bitcoina (BTC) wykazują oznaki ożywienia po niedawnym spadku, analitycy są podzieleni co do tego, czy wiodąca kryptowaluta osiągnęła już swoje dno. Pomimo niemal zerowej zmiany procentowej Bitcoina w ciągu ostatniego tygodnia, eksperci rynkowi przedstawiają sprzeczne opinie na temat przyszłej trajektorii jego ceny.


Prognoza CrediBULL Crypto

Znany analityk CrediBULL Crypto przewiduje odbicie ceny Bitcoina, potencjalnie osiągając zakres 40 000 dolarów po niedawnym spadku do 38 000 dolarów. Jednak CrediBULL uznaje ryzyko dalszego spadku, ostrzegając przed zejściem poniżej 36 000 dolarów.

Perspektywa analityka opiera się na niedawnym zatwierdzeniu przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zgłoszeń kasowych ETF Bitcoin, wprowadzających na rynek nową zmienną.

 
Odbierz 180 euro!
 

CrediBULL Crypto sugeruje, że chociaż presja sprzedaży może utrzymać się w obecnej strefie, potencjał niższych minimów poniżej 40 000 dolarów wydaje się ograniczony. Jeśli ten scenariusz się utrzyma, może to wskazywać, że Bitcoin osiągnął już dno.


Czy BTC osiągnie 49 000 dolarów?

Dla kontrastu, analityk kryptowalut James Van Straten przedstawia bardziej optymistyczną perspektywę, sugerując, że Bitcoin może po raz drugi powrócić do poziomu 49 000 dolarów po zatwierdzeniu przez ETF. Przypisuje ten potencjalny byczy wzrost rotacji monet stabilnych, podkreślając, że niewielka zmiana w stosunku do monet stabilnych przyczyniła się do wzrostu ceny Bitcoina do 42 000 dolarów 26 stycznia.

Van Straten twierdzi , że sama rotacja stablecoinów może w nadchodzących dniach spowodować wzrost cen BTC powyżej 49 000 dolarów. Wskazuje także na napływy funduszy ETF Spot Bitcoin, podkreślając ich rolę w ostatnim odbiciu.

Jednak wzrost współczynnika podaży Bitcoin Stablecoin (SSR) w piątek sygnalizuje możliwość krótkoterminowej korekty ze względu na zwiększoną presję sprzedaży.

 
GlobalPremiers!
 


Bitcoin ETF: mieszany wpływ

Eksperci zagłębiają się w wpływ funduszy ETF Bitcoin na rynek, odnotowując pozytywny efekt netto pomimo wypływów z funduszu ETF Grayscale Bitcoin. 26 stycznia 2024 r. fundusz typu spot ETF Grayscale Bitcoin (GBTC) odnotował rekordowy jednodniowy odpływ netto w wysokości 671 mln dolarów, co przyczyniło się do skumulowanych odpływów netto sięgających 5,46 mld dolarów.

Pomimo tych odpływów, fundusze ETF Bitcoin jako całość odnotowały większy napływ, co odzwierciedla pozytywne nastroje na rynku


Obecny stan Bitcoina

W sobotę 27 stycznia Bitcoin na krótko osiągnął poziom 42 000 dolarów, ale miał trudności z utrzymaniem tego poziomu, co spowodowało spadek dziennych zysków z ponad 5% do nieco powyżej 2%. Obecna cena BTC wynosi 41 747,53 dolarów , co oznacza wzrost o 2,41%.

Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 818,73 miliardów dolarów i 14,74% wzroście w 24-godzinnym wolumenie handlu do 23 miliardów dolarów, wartość Bitcoina pozostaje poniżej dziennego maksimum wynoszącego 42 209,39 dolarów.

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex