22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Która inwestycja jest lepsza, akcje czy krypto?

7 min read
   
 


Kryptowaluty zyskują coraz większą popularność wśród przeciętnego inwestora, który do niedawna miał tendencję do powierzania swojego kapitału bardziej tradycyjnym kanałom inwestycyjnym – akcjom.

Chociaż zarówno akcje, jak i kryptowaluty znajdują się na bardziej płynnym i spekulacyjnym końcu spektrum, istnieją między nimi znaczne różnice. Inwestorzy muszą zrozumieć te różnice, aby móc zastosować najlepsze podejście strategiczne dla każdego rodzaju aktywów.

Akcje reprezentacją częściową własność w spółce publicznej, a poszczególne jej jednostki nazywane są akcjami. Akcje, które kupujesz, odzwierciedlają Twój procent w spółce, a bycie udziałowcem może dać Ci siłę głosu, która pozwoli Ci wpłynąć na jej przyszły kierunek.

 
 

Zyski kapitałowe można zarobić, kupując tanio i sprzedając drogo, aby zarobić na rosnącej wartości akcji. Przychody można również uzyskać z dywidend, procentowych zysków firm wypłacanych inwestorom, miesięcznie, kwartalnie, półrocznie lub rocznie. Mogą być reinwestowane w zakup dodatkowych akcji lub po prostu stanowić przyszłe źródło dochodu. Jednak nie każda firma oferuje dywidendy i należy to sprawdzić przed zakupem.


Inwestowanie w kryptowaluty

W przeciwieństwie do monety funtowej lub banknotu dolarowego, kryptowaluty są całkowicie wirtualnymi, cyfrowymi aktywami, bez fizycznej postaci, a każda jednostka krypto nazywana jest tokenem. Waluty cyfrowe istnieją wyłącznie w sferze elektronicznej, jako zarejestrowane wpisy w księdze blockchain, a na rynku istnieją tysiące różnych typów.

Niektóre to “czyste” waluty, takie jak Bitcoin, inne to tokeny użytkowe, takie jak Ethereum, które zasilają cyfrowy ekosystem dostarczający produkt lub usługę. Istnieją również stablecoiny, takie jak Tether, których wartość rynkowa jest powiązana z inną walutą, taką jak dolar amerykański, NFT, które są unikalnymi cyfrowymi dziełami sztuki i wieloma innymi, które można kupować, sprzedawać i wymieniać.


Kryptowaluty a akcje

Jeśli chodzi o porównywanie kryptowalut z akcjami, należy wziąć pod uwagę szereg krytycznych czynników, od bezpieczeństwa i regulacji po zmienność każdego rynku.

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo niektórym z tych aspektów każdego rodzaju inwestowania:


Zmienność rynku

Bez wątpienia kryptowaluta jest najbardziej niestabilną klasą aktywów na świecie, przy czym rynek jako całość i poszczególne aktywa cyfrowe podlegają drastycznym wahaniom cenowym. Chociaż przekłada się to na niesamowity potencjał przychodów, oznacza to również wyjątkowo wysokie ryzyko, ponieważ cena aktywów może spaść tak szybko, jak gwałtownie rośnie, w mgnieniu oka.Akcje są znacznie mniej zmienne niż kryptowaluty. Chociaż nie są one wolne od ryzyka, stanowią bardziej stabilną okazję inwestycyjną, z pewnym stopniem przewidywalności, szczególnie jeśli inwestujesz w fundusz indeksowy, taki jak S&P500, w przeciwieństwie do pojedynczych akcji.

Tak więc, jeśli chodzi o zmienność między kryptowalutami a akcjami, wybierasz między większym potencjałem zysku a stabilniejszą, jeśli nie całkowicie bezpieczną inwestycją.


Status regulujący

Papiery wartościowe, takie jak akcje, są ściśle regulowane, a giełdy i spółki, które wymieniają, są ściśle monitorowane przez organy regulacyjne, takie jak Komisja Giełdy Papierów Wartościowych (SEC), która egzekwuje przepisy w USA przeciwko manipulacji na rynku.

Jednak rynki kryptowalut są często określane jako „Dziki Zachód”, ponieważ są one niedoregulowane. Pytania dotyczące podatków i regulacji wciąż znajdują się w trakcie uzyskiwania odpowiedzi, ponieważ rządy na całym świecie starają się wprowadzić przepisy i nadrobić zaległości związane z tą szybko ewoluującą klasą aktywów. Chociaż pozwala to na szybkie tworzenie nowych i ekscytujących zasobów cyfrowych, jest też minus – oszustwo.

W debacie między kryptowalutami a akcjami jednym z największych sygnałów ostrzegawczych dla inwestorów jest niebezpieczeństwo oszustw, szczególnie w świetle anonimowości gwarantowanej przez technologie oparte na blockchain. Fałszywe kryptowaluty stanowią nawet jedną trzecią wszystkich nowych tokenów, od schematów „pompuj i zrzuć”, a ponieważ nadzór regulacyjny jest minimalny, zabezpieczenia są niewystarczająco egzekwowane. Tak więc, pojedynczy tweet w odpowiednim momencie może odwrócić losy ceny kryptowaluty, co też nie może się zdarzyć w przypadku aktywów regulowanych, takich jak akcje.


Systemy handlowe

System giełdowy obejmuje główne scentralizowane giełdy krajowe, takie jak amerykańska NASDAQ, niemiecka DEX, angielska FTSE, Hongkong HANG SENG, japoński NIKKEI, francuski CAC i wiele innych, a akcje mogą być notowane tylko na jednej giełdzie na raz.


OPCJA WSPÓŁPRACY ONLINE- WARTO PRZETESTOWAĆ!

 
EAZYBOT
 

W przeciwieństwie do tego, kryptowaluty są oferowane w zdecentralizowanej sieci wymiany i mogą być przedmiotem handlu między poszczególnymi właścicielami kryptowalut na różnych giełdach. Tak więc, w przeciwieństwie do akcji, które wymagają handlu za pomocą izby rozliczeniowej, w przypadku kryptowalut inwestor ma pełną kontrolę i może handlować bezpośrednio z innymi kupującymi i sprzedającymi bez konieczności udziału osób trzecich.

Plusem jest brak pośrednika, ale z drugiej strony brak scentralizowanego mechanizmu wyceny kryptowalut, który zapewniałby jasne wartości rynkowe dla każdego tokena. Nie jest to problemem dla mocniejszych graczy z dużym wolumenem obrotu, takich jak Bitcoin i Ethereum, ale może to spowodować, że altcoiny będą mniej płynne i mniej przewidywalne niż akcje.


Najlepsze z obu możliwości inwestycyjnych

ArbiSmart oferuje zarówno bezpieczeństwo regulacyjne i przewidywalność zysków tradycyjnych możliwości inwestycyjnych, jak i wyjątkowo wysoką rentowność aktywów kryptograficznych. Platforma oferuje również dodatkowe pasywne kanały oprócz hojnych zysków kapitałowych z rosnącą wartością natywnego tokena RBIS.

Wartość RBIS wzrosła już o ponad 860% w ciągu zaledwie dwóch lat, zapewniając wyjątkowe zyski kapitałowe, znacznie wyższe niż średnie 10% rocznie dla akcji. Kwota ta ma wzrosnąć, poprzez wprowadzonie na światowe giełdy kryptowalut RBIS pod koniec grudnia 2021 r., a nowe narzędzia RBIS zostaną wprowadzone w pierwszym kwartale 2022 r., co powinno jeszcze bardziej podnieść jego cenę.

ArbiSmart przeprowadza zautomatyzowany arbitraż kryptograficzny, strategię inwestycyjną niskiego ryzyka, która zapewnia zabezpieczenie przed zmiennością rynku kryptowalut. Działa poprzez wykorzystanie krótkich okien, w których token jest dostępny w różnych cenach w tym samym czasie na wielu giełdach. Te tymczasowe dysproporcje występują konsekwentnie, z tą samą regularnością zarówno na rynkach bessy, jak i hossy. Tak więc, nawet gdyby rynek nagle się załamał, twoje krypto utrzymałoby swoją wartość i nadal zarabiałbyś stały zysk.

Jako użytkownik platformy po prostu rejestrujesz się, deponujesz środki w systemie fiat lub krypto, a następnie system automatycznie pobiera je stamtąd, zamieniając je na RBIS i używając ich do przeprowadzania arbitrażu kryptograficznego. Połączony z 35 giełdami, na których przez całą dobę monitoruje setki monet Algorytm ArbiSmart identyfikuje różnice w cenach. Następnie kupuje monetę na giełdzie z najniższą ceną i z kolei sprzedaje ją na giełdzie, gdzie cena jest najwyższa dla zysków, które zaczynają się od 10,8% i sięgają do 45% w zależności od wpłaconej kwoty.

 
ALGOSONE
 

Możesz też zarabiać około 1% dziennie dodatkowych pasywnych zysków za przechowywanie kapitału na zamkniętym koncie oszczędnościowym przez zakontraktowany okres.

Korzyści z arbitrażu kryptograficznego są oczywiste, ale jedną z najlepszych wskazówek dotyczących inwestowania w krypto, jakie kiedykolwiek otrzymasz, jest dywersyfikacja. Korzystaj z szeregu strategii, aby inwestować w różne tokeny. Ponadto, jeśli chodzi o kryptowaluty a akcje, nie musisz wybierać jednego z nich. Możesz jednocześnie korzystać z zarządzania ryzykiem i możliwości rozwoju, rozszerzając swoje portfolio o szeroką gamę aktywów zarówno tradycyjnych, jak i cyfrowych.

Aby dowiedzieć się więcej o różnych aspektach inwestowania w kryptowaluty, od różnych rodzajów aktywów po najnowsze strategie handlowe, odwiedź ArbiSmart .

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex