×

Najważniejsze wydarzenia crypto z ostatniego tygodnia – 11.04.2022

Najważniejsze wydarzenia crypto z ostatniego tygodnia – 11.04.2022

   
 


Rynek kryptowalut rozpoczął się w tym tygodniu od spadku cen, a dwie główne kryptowaluty notowane są na poziomie 41 000 USD za Bitcoin i 3,1 000 USD za Ethereum.


Przyjrzyjmy się, co eksperci mają do powiedzenia na temat aktualnej sytuacji rynkowej

Indeks Crypto powrócił do sentymentu „strachu” z wynikiem 32/100. W zeszłym tygodniu znalazła się w strefie „neutralnej” z wynikiem 52/100.

 
 

Analityk kryptowalut i trader Otsu mówi, że odkąd wskaźnik Aroon Bitcoina wzrósł w ostatnich dniach, „nie spodziewa się ogromnego spadku”.


Rzućmy okiem na inne wiadomości z zeszłego tygodnia:

✔️ Binance otrzymało podstawową licencję na działalność w Abu Zabi, co czyni ją jako trzecią udzieloną Binance w regionie Bliskiego Wschodu po Bahrajnie i Dubaju. To wstępne zatwierdzenie przez Abu Dhabi Global Market (ADGM) pozwala Binance działać jako broker-dealer aktywów cyfrowych, w tym kryptowalut.

?‍♂️ Niedawny raport przeprowadzony przez Arcane Research wykazał, że prawie jedna piąta całkowitego udziału bitcoinów (BTC) należy obecnie do notowanych na giełdzie firm wydobywczych. Firmy te stanowią obecnie 19% całkowitego współczynnika haszowania Bitcoina, znacznie wzrastając z zaledwie 3% w styczniu.

? Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), agencja ONZ , przyjęła swoje pierwsze w historii darowizny w postaci kryptowalut o wartości 2,5 mln USD na pomoc humanitarną dla ukraińskich uchodźców.


5 powodów, dla których opłaty za Bitcoin są teraz tak niskie?

Opłaty transakcyjne Bitcoin są obecnie na najniższym poziomie lub prawie takie same. Według raportu mediana opłaty w 2022 r. wynosi zaledwie 1292 satoshi (BTC .00001292), najniższa od 2011 r., czyli około 0,53 USD.Alex Thorn, szef działu badań finansowych w Galaxy, który przygotował raport, zwrócił uwagę na kilka możliwych przyczyn tego trendu.

Przyjęcie sieci Lightning : Lightning Network to warstwa oprogramowania na szczycie łańcucha bloków Bitcoin, która sprawia, że ​​małe, szybkie transakcje są praktyczne. Dwie strony tworzą kanał płatności i dokonują transakcji bezpośrednio. Kiedy kanał zostanie ostatecznie zamknięty, pojedyncza transakcja Bitcoin rozlicza konto.

 
ROYALQ!
 

Segregowany świadek: Bloki bitcoinów nie były pełne od czerwca 2021 r., nawet podczas tegorocznej hossy. Jednym z powodów było coraz powszechniejsze przyjmowanie transakcji „segregowanych świadków” ( SegWit ). Łączą one wszystkie podpisy na końcu bloku, znacznie zwiększając liczbę transakcji, które można zawrzeć w bloku. Do lutego 2022 r. adopcja SegWit przekroczyła 80%.

Grupowanie transakcji : wysyłanie wyników transakcji do wielu klientów w ramach jednej transakcji znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na przestrzeń blockchain. Dodanie czterech dodatkowych odbiorców do transakcji zmniejsza średnią opłatę o ponad 60%.

Ograniczona sprzedaż górników: Kiedy Chiny uchwaliły zakaz kopania i handlu kryptowalutami w 2021 r., wielu górników ostatecznie przywróciło działalność w Ameryce Północnej jako spółki publiczne, które zazwyczaj zbierają pieniądze poprzez pożyczanie, a nie sprzedaż monet. Tak więc aktywność transakcyjna górników mogła pozostać niska, ponieważ presja na sprzedaż jest mniejsza.

Załamanie ceny: James Check, starszy analityk ds. sieci w Glassnode , zgodził się z Thornem, że grupowanie i adopcja SegWit były ważnymi czynnikami. Dodał jednak, że „najważniejszym powodem, dla którego uważam, że opłaty są niskie, jest… 50% spadek cen w maju, który absolutnie zdziesiątkował zainteresowanie detaliczne”.


Inne:

Dowcipy o kryptowalutach (eng:): https://www.exodus.com/news/crypto-april-fools-jokes-2022

 

Dowiedz się jak skutecznie handlować na platformie za pomocą zautomatyzowanego Auto Pilota!

   
 
BYBIT
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex