×

5 sposobów na pasywny dochód poprzez krypto!


Ile pasywnego dochodu z kryptowaluty możesz zgromadzić w ciągu miesiąca? Z tego przewodnika dowiesz się wszystkiego o dokładnych kwotach i stopach procentowych. Dowiesz się również, czy ten rodzaj aktywności jest dla Ciebie odpowiedni.

W kryptowalutach istnieje kilka strumieni dochodu pasywnego, a niektóre z nich omówimy szczegółowo poniżej: pożyczki, obstawianie, wydobywanie płynności, uprawa plonów i fundusze kryptograficzne .

Pamiętaj jednak, że nisza stale się rozwija i zmienia. Od czasu do czasu pojawia się coś nowego, więc upewnij się, że cały czas monitorujesz rynek. Gama strategii dochodu pasywnego obejmuje między innymi blokowane stakowanie, stakowanie DeFi, stakowanie ETH 2.0, rolnictwo płynnościowe i rolnictwo swapowe. Tutaj omówimy najpopularniejsze opcje zarabiania pasywnego dochodu.


Pożyczanie w krypto

Co to jest?

Pożyczanie środków osobie, usłudze lub inteligentnym kontraktom (hello, future) jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów generowania pasywnego dochodu z kryptowalut. Zwykle proces ten obejmuje dwie lub trzy strony: pożyczkodawcę, pożyczkobiorcę oraz platformę DeFi lub CeFi. Obecnie istnieją trzy główne sposoby udzielania pożyczek kryptograficznych: pożyczki peer-to-peer, pożyczki scentralizowane i nowo powstałe rodzaje pożyczek, takie jak pożyczki błyskawiczne i pożyczki zabezpieczone.  

 • Pożyczki peer-to-peer

Pożyczki typu peer-to-peer (pożyczki P2P) to rodzaj pożyczki kryptograficznej, w ramach której wchodzisz w interakcję z inną odpowiednią osobą w celu pożyczenia lub pożyczenia zasobów cyfrowych. Jako pożyczkodawca na platformie pożyczkowej P2P masz możliwość decydowania o kwocie, którą chcesz pożyczyć oraz oprocentowaniu, dzięki czemu później platforma dopasuje Cię do pożyczkobiorcy Twoich środków. Zwykle tego rodzaju pożyczki należą do sfery DeFi, czyli zdecentralizowanego finansowania. Istnieją jednak również pewne scentralizowane platformy oferujące te usługi.

 • Scentralizowane udzielanie pożyczek

Scentralizowane usługi pożyczkowe w kryptowalutach to platformy, które umożliwiają inwestorom deponowanie środków kryptograficznych prawie tak, jak wpłacasz je do tradycyjnych banków. Więc jeśli jesteś jednym z tych entuzjastów kryptowalut, którzy wolą HODLować swoje aktywa, dlaczego nie HODLować ich na procent przez określony czas?

 
Boty Crypto
 

Na scentralizowanych platformach kryptograficznych, takich jak Nexo, stopy procentowe są często stałe, a okresy blokady są stałe lub elastyczne. Stałe okresy zamknięcia zwykle generują większy dochód. Po prostu przelej określoną kwotę na swoje konto i zacznij generować pasywny dochód już teraz.

Nexo – 5 sposobów na pasywny dochód dzięki krypto
Nexo w 2022 r. Zakładka Twoje konto z oprocentowaniem

Nic nie jest ZBYT bezpieczne w popularny algo-handlarz Nico kryptowalutach”, skomentował dla TradeSanta to nowa, dojrzewająca przestrzeń i zawsze trzeba być ostrożnym. Mając to na uwadze, istnieją miejsca, które oferują bardziej „bezpieczne” zakłady. Rzeczy takie jak NEXO wydają się bezpieczniejsze niż jakaś losowa platforma DeFi, która oferuje 200% RRSO, NEXO oferuje DUŻO niższe RRSO (~ 12% w stajniach) ”.

 • Kredyt pod zastaw

Termin pożyczka pod zastaw kredytu prawdopodobnie przemawia głośniej niż wiele wyjaśnień. Spada w sferę scentralizowanego pożyczania, gdy pożyczasz swoje pieniądze traderom zajmującym się marżą lub, innymi słowy, traderom, którzy są zainteresowani lewarowaniem swoich pozycji. Po zakończeniu okresu blokady zwracają ci znaleziska i płacą dodatkową opłatę za ich wypożyczenie. Jeśli czujesz, że w temacie jest coś więcej, tak, masz rację. Handel depozytami zabezpieczającymi nie jest dla każdego, przeczytaj o nim więcej w tym artykule . Jednak jako pożyczkodawca depozytu zabezpieczającego jesteś stosunkowo bezpieczny, jeśli oczywiście Twój dostawca usług nie zostanie zhakowany, zaatakowany lub wykorzystany.

 • Pożyczki zabezpieczone

Pożyczka zabezpieczona, będąca częścią nowo powstałego paradygmatu DeFi, to pożyczka, w której pożyczasz pieniądze z platformy pożyczkowej i w zamian zastawiasz zabezpieczenie. Dobrym przykładem jest MakerDAO, popularny wybór wśród większości inwestorów, ponieważ daje możliwość korzystania z szerokiej gamy różnych kryptowalut, w których możesz zastawić swoje zabezpieczenie. Na tak popularnej platformie o wysokiej płynności, wartość LTV (pożyczka- stosunek wartości do wartości) może być również niższy niż w przypadku innych usług, na przykład 50%.

Oznacza to, że jeśli chcesz pożyczyć 5000 $ Dai, będziesz musiał zastawić 10 000 $ Ether jako zabezpieczenie. Gdy Twoje zabezpieczenie spadnie poniżej 10 000 USD, platforma będzie musiała uzupełnić Twoje saldo. Gdy twoje zabezpieczenie spadnie o 40%, zostaniesz zlikwidowany. Ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, jest to sposób na postawienie pieniędzy na platformie takiej jak Compound lub Aave i generowanie pasywnego dochodu.

 • Pożyczki Flash

Pożyczki Flash, będące również częścią dynamicznej niszy zdecentralizowanego finansowania (DeFi), to wyjątkowa forma pożyczek, w ramach której pożyczasz i zwracasz środki bez zastawiania zabezpieczenia w ramach jednej transakcji. Musisz być techniką, aby korzystać z tych pożyczek. Na przykład w Aave wymagane jest napisanie własnej inteligentnej umowy.

Zobacz, jak to działa.

Powiedzmy, że w SushiSwap istnieje pula płynności, w której token BUSD jest wymieniany za 1 USD. Jednak na Uniswap, odpowiednio, w innej puli ta sama moneta kosztuje 1,05 USD. Nie masz pieniędzy, aby kupić tokeny od SushiSwap, aby sprzedać je na Uniswap, więc pożyczasz środki od strony trzeciej, a następnie piszesz inteligentną umowę pożyczki błyskawicznej, która pomaga kupować i sprzedawać w ciągu jednego transakcji w różnych pulach, przynosząc 0,05 USD zysku. Jak to brzmi dla źródła dochodu pasywnego?

 
FREE ZARABIANIE
 


Najlepsze platformy pożyczkowe kryptowalut

Oto lista niektórych popularnych scentralizowanych i zdecentralizowanych dostawców usług, którzy oferują opcje pożyczania kryptowalut. Wybierz ten, który jest dla Ciebie odpowiedni!

Platformy pożyczkowe Część 1 2 - 5 sposobów na pasywny dochód za pomocą krypto

Nexo to platforma aktywów cyfrowych, która oferuje natychmiastowe pożyczki kryptograficzne, codzienne zarobki z aktywów i funkcję wymiany. Świadczy swoje usługi w ponad 40 walutach fiducjarnych oraz w ponad 200 jurysdykcjach.

BlockFi jest w zasadzie scentralizowanym centrum różnych usług finansowych, od zaciągania pożyczki, przechowywania kryptowaluty lub zarządzania wydatkami kart kredytowych za pomocą karty kredytowej BlockFi. Ale bądź bardzo ostrożny, ponieważ konta odsetkowe BlockFI (BIA) nie są już oferowane nowym klientom, którzy są osobami amerykańskimi lub osobami znajdującymi się w Stanach Zjednoczonych.

Platformy pożyczkowe, część 2 – 5 sposobów na pasywny dochód dzięki krypto

Według ich strony internetowej Celsius jest regulowaną, zgodną z SEC platformą pożyczkową, która umożliwia użytkownikom otrzymywanie odsetek od zdeponowanych kryptowalut lub zaciąganie pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami. Celsius przyciąga użytkowników, zwracając zyski z ich depozytów, jednocześnie utrzymując transakcje bez opłat. Dla obecnych inwestorów kryptograficznych, którzy chcą zaciągnąć pożyczkę, Celsius zapewnia możliwość otrzymywania dolarów bez spieniężania posiadanych kryptowalut.

 
GETALL
 

YouHodler to platforma pożyczek kryptograficznych zlokalizowana w Szwajcarii. Zapewnia użytkownikom pożyczki o minimalnym oprocentowaniu, jeśli jako zabezpieczenie zastawią kryptowalutę. Jest to dostawca usług pożyczkowych zabezpieczonych kryptowalutami i opiera się na założeniu, że użytkownicy TRZYMUJĄ swoje kryptowaluty podczas spadków rynków i sprzedają je, gdy rynek idzie w górę.

CoinLoan powstał w 2017 roku i jest platformą pożyczkową P2P zlokalizowaną w Estonii. Pozwala użytkownikom platformy pożyczać środki zarówno na krótki, jak i długoterminowy okres. Czas trwania pożyczki waha się od 30 dni do 3 lat.

Platformy pożyczkowe, część 3 – 5 sposobów na pasywny dochód za pomocą kryptowalut

Ta ostatnia część tabeli poświęcona jest niszy DeFi, w której każda platforma koncentruje się na usługach bez udziału osób trzecich.

Korzystając z Aave, pożyczkodawcy wpłacają środki do puli, z której pożyczają inni użytkownicy. Podczas zaciągania pożyczki będziesz musiał zastawić zabezpieczenie, które jest większe niż pożyczka DeFi i zapłacić albo stabilne, albo oparte na algorytmie opłaty o zmiennym oprocentowaniu. Pożyczając lub deponując zabezpieczenie, otrzymasz tokeny, które pozwolą Ci zarabiać odsetki.

Jeśli chodzi o MakerDAO, jest to protokół wart wiele słów, ponieważ nie jest łatwy do zrozumienia od samego początku. Krótko mówiąc, musisz dostarczyć 150% wartości Ethereum, aby wygenerować 100% Dai, który jest zabezpieczonym stablecoinem, który utrzymuje miękki peg do 1 USD.

Pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy na platformie Compound otrzymują tokeny COMP jako nagrodę za pożyczanie i pożyczanie. Ponadto za każdym razem, gdy wchodzisz w interakcję z platformą, dostarczając, pożyczając, wycofując lub spłacając aktywa, COMP zostanie automatycznie przeniesiony do Twojego portfela, jeśli zgromadziłeś co najmniej 0,001 COMP; w dowolnym momencie możesz ręcznie wypłacić wszystkie niedystrybuowane COMP.


Stawianie w krypto

Co to jest?

Podobnie jak algorytm wydobywania proof-of-work w Bitcoin, taktowanie (algorytm wydobywania proof-of-stake) pomaga tworzyć nowe bloki w łańcuchu, ale w inny sposób i bez spalania takiej ilości energii elektrycznej, jak cały Honduras. Kluczowym wnioskiem jest to, że tworzysz nowe bloki, kładąc pieniądze na linii (stakowanie), aby mieć szansę na zostanie walidatorem.

Kiedy uczestnicy blockchaina weryfikują transakcje, opłaty generowane w wyniku zatwierdzenia trafiają do nich i innych interesariuszy. Dodatkowo mają też opłaty transakcyjne. Główną zaletą obstawiania są te opłaty transakcyjne. W niektórych przypadkach zarabiasz nawet 10% do 20% rocznie, więc może to być bardzo skuteczny sposób na inwestowanie pieniędzy. Aby to zrobić, wystarczy znaleźć łańcuch bloków, który wykorzystuje model proof-of-stake.

 

Dowiedz się jak skutecznie handlować na platformie za pomocą zautomatyzowanego Auto Pilota!

   
 
BYBIT
 

Oto kilka monet, które możesz rozważyć do obstawiania: Ether, Algo, Cosmos, Cardano, Solana, Polkadot i wiele innych. Zawsze możesz sprawdzić listę CoinMarketCap, aby porównać wolumeny obrotu, podaż w obiegu i cenę różnych monet.

Aby porównać różne stopy zwrotu monet ze sobą, a także różne sposoby obstawiania, odwiedź witrynę StakingRewards. Aby ostatecznie wybrać monetę do postawienia, możesz wybrać kwotę, którą chcesz zainwestować, okres blokady i rodzaj stawki.

Spójrz na poniższą tabelę z przykładową kwotą zainwestowaną 1 000 USD i 12-miesięcznym okresem blokady. W poniższej tabeli możesz porównać zwroty z odsetek przy obstawianiu na różne sposoby. Ale najpierw zajmijmy się definicjami.

Oto sposoby, w jakie możesz postawić swoją monetę:

 • W puli do tyczenia. Możesz zarabiać oprocentowanie, obstawiając z innymi uczestnikami wybranej puli. Najpopularniejszą kryptowalutą postawioną jest prawdopodobnie ether, więc w przypadku etheru może to być poolin.me, ethermine.org itp. Istnieje jednak wiele innych dostępnych monet. W przypadku solany najpopularniejsze baseny do obstawiania to Marinade, Socean Stake Pool i inne. Dla Cardano – Goat Stake lub Cardanians.io itp.
 • Podczas uruchamiania walidatora . Zarabiasz pewną ilość pieniędzy będąc walidatorem. Ale jeśli mówimy o eterze, musisz już mieć co najmniej 32 ETH w portfelu węzła.
 • Przy wymianie stawki . Generuj zainteresowanie podczas obstawiania monet za pośrednictwem platform innych firm, takich jak Binance, Gemini, Coinbase itp. HitBTC niedawno dodał również długo oczekiwaną funkcję obstawiania, dzięki czemu możesz teraz obstawiać PVM, ALCX, DYDX, HBTC, ONT, SNX, UST, GLEEC i IQN tam. Mimo że nie wszystkie kryptowaluty są dostępne dla tego typu obstawiania, może to być najłatwiejszy sposób obstawiania, ponieważ nie będziesz musiał uczyć się wszystkiego o pulach i walidatorach i możesz korzystać ze znanego interfejsu swojej ulubionej giełdy.
Staking Coins w 2022 – 5 sposobów na pasywny dochód za pomocą krypto
Stawianie monet w 2022

Monety do postawienia w 2022 r. Dane: StakingRewards.com, Kraken.com. Binance.com

*Dane z Binance

**Dane z Krakena

Stajnie cieszą się dużą popularnością podczas tego „niedźwiedziego” rynku, głównie UST, który oferuje ~20% w stosunku do protokołu Anchor ”, mówi Nico, odnosząc się do pytania o monety, które stawia. Dlatego przed przystąpieniem do tej działalności przeprowadź należytą staranność na platformie, na której stawiasz, oraz aktualnych trendach rynkowych. Ponieważ wszystkie wyrażone opinie są opiniami, a nie gwarancjami.


Wydobycie płynności

Co to jest?

Czy wiesz, że możesz również wykorzystać swoje aktywa, zapewniając im płynność na giełdach DEX?

DEX, czyli giełdy zdecentralizowane, to giełdy z bardzo specyficznym silnikiem — automatycznym animatorem rynku (AAM). AAM określa cenę aktywów w puli na podstawie ilości posiadanych aktywów oraz ilości dostawców płynności. Aby te DEX-y mogły wykonywać transakcje, potrzebują płynności. W tym miejscu pojawiają się tak zwani dostawcy płynności. Tak jak sugeruje nazwa, zapewniają one płynność pulom DEX-ów.

W zamian za zapewnienie płynności dostawcy płynności otrzymują tokeny LP, a także opłaty za każdą transakcję, którą umożliwia każdy użytkownik w tej puli płynności. Zależy to od konkretnej platformy i poziomu aktywności, ale zwykle opłata wynosi około 0,2-0,3%.

Ile pieniędzy zwrócisz jako dostawca płynności? Zależy to od Twojego udziału w puli, a także od wysokości całkowitej zablokowanej tam wartości.

W tym momencie prawdopodobnie zastanawiasz się, gdzie możesz się udać, aby zapewnić płynność. Istnieje wiele zdecentralizowanych giełd, takich jak Uniswap, PancakeSwap, dYdX, SpookySwap, SushiSwa p i wiele, wiele innych – sprawdź listę na CoinMarketCap, aby zobaczyć wszystkie platformy.

Kalkulator Uniswap
Aktualne swapy, płynność i szacowany dochód na giełdzie Uniswap

Porównajmy niektóre pule na dwóch popularnych giełdach, Uniswap i SushiSwap, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz. Aby uzyskać aktualne dane, kliknij tutaj, aby wyświetlić Uniswap i tutaj, aby wyświetlić SushiSwap.

rynki na giełdach DeFi 2 - 5 sposobów na pasywny dochód poprzez krypto
Pule płynności WETH na Uniswap i SushiSwap w 2022 r.

Dlaczego tak WETH? OK, żartując sobie, aktywa WETH są po prostu jednym z najpopularniejszych aktywów na DEX-ach, więc nie zdziw się, że rynki porównywane na Uniswap i SushiSwap to w większości rynki WETH. Pule płynności WETH na Uniswap i SushiSwap w 2022 r.


Uprawa plonów

Co to jest?

Właśnie rozmawialiśmy o zapewnieniu płynności pulom płynności na DEX-ach, więc załóżmy, że teraz masz tokeny LP jako nagrodę za Twoją aktywność na DEX-ach. Nie musisz trzymać ich w szafie, pozwól im też pracować dla Ciebie.

Rolnictwo plonów to sposób na gromadzenie plonów na żetonach LP, jeśli już je posiadasz. Aby uprawiać plony, musisz postawić te żetony na określone „farmy”. Za to zwrócisz ułamek puli nagród farmy.

Nagrody zwykle wypłacane są regularnie, codziennie, co tydzień, co miesiąc itd. Więc jeśli postawisz 10% aktywów farmy, co jest ogromne, wygenerujesz 10% zniżki na pulę nagród.

 
ROYALQ
 

Wszystkie popularne DEX-y, takie jak PancakeSwap i SushiSwap, mają własne farmy, ale są też rozwiązania autonomiczne, takie jak Aave, Compound, MakerDAO itp.

Ponieważ działasz na bardzo niestabilnym rynku, rynku kryptowalut, prognozy są skromne. Jeśli moneta wzrośnie, zwrot może wzrosnąć do 10-20%. Ale nie zapominaj, że możesz też dużo stracić.

Przykład:

Blokujesz 1 ETH na platformie takiej jak MakerDAO i otrzymujesz inne tokeny do zablokowania tokena początkowego – 200 tokenów Dai. Bierzesz 200 tokenów Dai, blokujesz je na innej platformie, iearnDai i otrzymujesz 200 yDai. Bierzesz 200 yDai, przechodzisz do yCurve Pool i otrzymujesz 195 yCRV. Blokujesz 195 yyCRV w Krypcie CRV i otrzymujesz 195 yyCRV.

Czas mija. Czas leci szybko. Czekasz. Twoja inwestycja rośnie z 195 yyCRV do 200 yyCRV – ponieważ zablokowałeś tokeny wystarczająco długo, a to twoja nagroda.

Spalasz kolejno 200 yyCRV, 200yCRV i 200yDai i wybijasz 210 Dai gdzie 10 Dai to stopa procentowa. Teraz zwróć swojego Dai do MakerDAO i otrzymaj zwrot ETH. Teraz zarobiłeś 10 dai, ale prawdopodobnie będziesz musiał je spalić na opłatach, więc zachowaj ostrożność podczas obliczania opłat i zwrotów!

Oto słynny wykres opisujący możliwe poziomy zaangażowania inwestorów:

Cykl DeFi
Cykl produkcji plonów

Ogólnie rzecz biorąc, uprawa plonów okazuje się spalać dużo pieniędzy na opłatach, a teraz jest nawet uważana za niebezpieczną przez niektórych płodnych handlowców. Nasz ekspert ds. handlu Nico mówi, że zajmuje się głównie rolnictwem przy użyciu stablecoinów: „ Zarabianie losową monetą podczas bessy nie może być tak opłacalne, jak się wydaje, ponieważ moneta, za którą płacisz, zostaje zdewaluowana, podobnie jak część stawki ”.

Plusy

 • wysokie stopy procentowe w skali roku,
 • niezależność od scentralizowanych giełd

Minusy

 • ze względu na dużą zmienność możesz zostać z miliardami bezwartościowych tokenów,
 • prosty błąd może “skasować” nasze zasoby na zawsze


Fundusze kryptograficzne

Fundusze kryptograficzne
Dynamika BITO ETF w okresie jednego roku. Nasdaq


Co to jest?

Jeśli znasz koncepcję ETF, prawdopodobnie szybko nauczysz się wszystkiego, czego potrzebujesz, aby dowiedzieć się o funduszach kryptograficznych. Podobnie jak ETF, fundusz ac rypto śledzi koszyk aktywów kryptograficznych i jest zarządzany przez doświadczonych analityków. Podczas handlu możesz śledzić jego przeszłe wyniki , korzystać z analizy technicznej i ogólnie robić wszystko, co zwykle robisz podczas handlu tradycyjnymi aktywami.

Spójrz na listę zalet i wad.

Plusy  

 • kryptowaluty ETF mogą być przedmiotem obrotu i przechowywania za pośrednictwem tradycyjnych firm maklerskich,
 • nie musisz przechowywać hasła w bezpiecznym miejscu, aby kupować i sprzedawać kryptowaluty ETF,
 • w przeciwieństwie do kryptowalut, fundusze kryptograficzne są w rzeczywistości regulowane przez rządy, dzięki czemu są bezpieczniejsze i kwalifikują się do planów emerytalnych

Minusy  

 • nie posiadasz krypto, jeśli posiadasz fundusz kryptograficzny,
 • nie korzystasz ze zdecentralizowanego systemu finansowego zapewnianego przez kryptowaluty,
 • opłaty są uważane za wysokie w porównaniu do zwykłych ETF
fundusze kryptograficzne - 5 sposobów na pasywny dochód za pośrednictwem krypto
Fundusze kryptograficzne w 2022


Podsumowując

Biorąc to pod uwagę, istnieje kilka sposobów, aby zacząć zarabiać pasywny dochód dzięki kryptowalutom : pożyczanie, obstawianie, wydobywanie płynności, uprawa plonów i fundusze kryptograficzne .

Pożyczanie swoich środków osobie, usłudze lub inteligentnym kontraktom jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów generowania pasywnego dochodu z kryptowalut. Korzystając ze scentralizowanych platform pożyczkowych, możesz zarobić do 12% w okresie 12 miesięcy.

Kiedy walidatorzy proof-of-stake zatwierdzają transakcje lub proponują nowe bloki, opłaty generowane w wyniku zatwierdzenia i propozycji trafiają do nich i innych interesariuszy. Tak właśnie obstawianie . W niektórych przypadkach zarabiasz nawet od 10% do 20% rocznie.

 
 

Dostawcy płynności zawsze posiadają proporcjonalny udział w puli na DEX, zdecentralizowanych giełdach i otrzymują nagrody za dodanie płynności. Zwykle gromadzą około 0,2-0,3% wielkości transakcji w puli i żetony LP jako nagrodę za ich aktywność.

Rolnictwo plonów to sposób na gromadzenie plonów na żetonach LP, jeśli już je posiadasz. Powiedzmy, że posiadasz 10% udziałów w majątku farmy, co jest ogromne. Następnie generujesz 10% zniżki na pulę nagród. Dodatkowo, jeśli moneta, którą obstawiasz, rośnie, dodatkowy zwrot może wzrosnąć do 20%

Ale bądź ostrożny ze wszystkim DeFi. Jak ujął to ekspert ds. handlu kryptowalutami Nico: „ Jeśli nagroda jest zbyt dobra, zaczynam wątpić ”. Wydobywając płynność i plony z rolnictwa, nie zapomnij wcześniej obliczyć opłat i zwrotów oraz, oczywiście, przeprowadź własne badania .

Jeśli chodzi o fundusze kryptograficzne , podobnie jak ETF, fundusz ac rypto śledzi koszyk aktywów kryptograficznych i jest zarządzany przez doświadczonych analityków. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych aktywów na giełdzie, Twoje zwroty zależą od sytuacji rynkowej.

I wreszcie, jest jeszcze jeden sposób na zarabianie pasywnego dochodu i zarabianie pieniędzy . Na nigdy nie śpiącym rynku kryptowalut posiadacze kryptowalut często używają automatycznych strategii handlowych, aby uprościć swoje procesy. Usługi te są często nazywane kryptobotami i oszczędzają czas i wybuchy emocji. Jednak korzystając z botów, nadal musisz je monitorować, a także sam rynek.

Jeśli interesuje Cię automatyzacja handlu kryptowalutami, wypróbuj TradeSanta  za darmo! Oferuje 3-dniowy BEZPŁATNY okres próbny pakietu Maximum, co oznacza nieograniczoną liczbę botów, nieograniczony wolumen transakcji, sygnały TradingView na Binance, Huobi, HitBTC, Coinbase Pro i wiele innych przydatnych funkcji.

Don`t copy text!