25 kwietnia 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Tydzień dobiega końca, więc możemy porozmawiać o najciekawszych nowościach w branży kryptograficznej z ostatnich dni – piątek 22.07.2022

5 min read
   
 


W Stanach Zjednoczonych nakreślono terminy przyjęcia projektu ustawy o regulacji kryptowalut

Dwupartyjna ustawa regulująca branżę kryptowalut jako pełnoprawny dokument może zostać przyjęta w 2023 roku. Stwierdził to amerykański senator z Wyoming Cynthia Lummis podczas szczytu Bloomberg Crypto.

Niektórzy ustawodawcy będą potrzebować więcej czasu na zrozumienie tematu. Współautorka Kirsten Gillibrand dodała, że ​​decydenci i regulatorzy „zaczęli dostrzegać potrzebę” ochrony konsumentów.

„Zarówno Kirsten, jak i ja uważamy, że dokument jako całość, jako ogólny projekt ustawy, prawdopodobnie zostanie przełożony na przyszły rok” – powiedział Lummis.

Nie wykluczyła, że ​​niektóre fragmenty „Ustawy o odpowiedzialnych innowacjach finansowych” zostaną zatwierdzone w 2022 r. w ramach innych regulacji. W szczególności Gillibrand wskazał na propozycję kolegów Debbie Stabenau i Johna Boozemana, aby nadać CFTC uprawnienia do nadzorowania branży kryptograficznej.

Lammis dodał również, że część poświęcona regulacji stablecoinów mogłaby znaleźć się w dokumencie opracowanym przez Komitet Bankowy.

 
 

„Teraz jest dodatkowe zainteresowanie, ponieważ ustawodawcy zauważyli, że jest to ważne, że dzisiaj konsumenci nie są chronieni, nie ma nadzoru ani odpowiedzialności i nie ma żadnych zasad” – powiedziała Gillibrand.

Wcześniej członkini Komisji Bankowej Senatu USA, Elizabeth Warren, wezwała Kongres i Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do zajęcia ostrzejszego stanowiska w sprawie branży kryptograficznej.

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 r. Lummis ogłosił ustawę regulującą kryptowaluty, określając ją jako „kompleksową”. Dokument miał obejmować szereg zagadnień – od podatków po ochronę konsumentów.

Kongresmen USA oskarża SEC o „nieetyczne podejście” do branży kryptograficznej

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ingeruje w regulację branży kryptowalut i działa nieetycznie wobec jej uczestników. O tym powiedział członek Izby Reprezentantów Tom Emmer.

Podczas posiedzenia Komisji Usług Finansowych niższej izby Kongresu USA Emmer oskarżył Komisję o upolitycznienie zasad. Jego zdaniem przewodniczący wydziału Gary Gensler wybrał taktykę nękania i gróźb.

„Pod rządami Genslera SEC stała się żądnym władzy regulatorem, który upolitycznia organy ścigania, zmuszając firmy do„przychodzenia i rozmawiania” z Komisją, a następnie zmuszając je do zapobiegania współpracy w dobrej wierze” – powiedział polityk.

Emmer zapytał Gurbira Grewala, dyrektora ds. egzekucji w SEC, czy takie kontrole leżą w gestii agencji i co zagraża firmom odmawiającym dialogu.

Przedstawiciel departamentu przyznał się do stosowania środków przymusu wobec organizacji niepodlegających jurysdykcji Komisji. Emmer nazwał działania regulatora „absolutnie nie do przyjęcia”. Jego zdaniem departament stosuje nieuczciwe metody, jeśli chodzi o zasoby cyfrowe.

Kongresman Brad Sherman, który wcześniej wzywał do wprowadzenia zakazu kupowania kryptowalut i kopania, również skrytykował SEC za podejście do uczestników branży. Przypomniał, że regulator oskarżył Ripple o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w formie XRP, a nie platformach transakcyjnych.

 
320h320
 

Gensler przejął dział w kwietniu 2021 roku. W ciągu następnych kilku miesięcy wzywał Kongres do wyjaśnienia regulacji branży kryptograficznej i ostrzegał przed zwiększonym nadzorem nad stablecoinami i DeFi.

Tesla sprzedała 75% swoich bitcoinów

Do końca drugiego kwartału 2022 r. producent samochodów elektrycznych Tesla zamienił około 75% własnych bitcoinów na gotówkę, przynosząc 936 milionów dolarów, zgodnie z raportem firmy.

Jak powiedział dyrektor generalny Tesli Elon Musk podczas telekonferencji, sprzedaż kryptowaluty była spowodowana potrzebą zwiększenia płynności w okresie ograniczeń anty-COVID w Chinach.

W tym samym czasie firma nie sprzedała „jednego” Dogecoina, zauważył biznesmen. Wcześniej powiedział, że będzie nadal wspierał Dogecoina, pomimo korekty rynkowej.

Musk podkreślił również, że Tesla jest otwarta na przyszłe inwestycje w bitcoin.

Całkowity zysk kwartalny firmy wyniósł 16,93 miliarda dolarów.

Według Yahoo Finance, w momencie pisania tego tekstu akcje Tesli (TSLA) kosztują 742 USD. Cena bitcoina spadła poniżej 22 900 USD.

Przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku okazało się, że Tesla zainwestował w bitcoin 1,5 miliarda dolarów, a sam Elon Musk nazwał te inwestycje „dość ryzykownymi”.

Już w kwietniu 2021 r. Tesla sprzedała część swoich aktywów w pierwszej kryptowalucie za 272 mln USD.

Google rozpocznie testy okularów AR w sierpniu

W sierpniu 2022 roku Google przetestuje kolejną generację okularów AR w rzeczywistych warunkach. Zostało to ogłoszone przez menedżera produktu działu rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości giganta technologicznego Justona Payne’a.

„Testowanie w świecie rzeczywistym pozwoli nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób te urządzenia mogą pomóc ludziom w ich codziennym życiu” – napisał.

Testy pomogą deweloperom wziąć pod uwagę takie czynniki, jak pogoda i ruchliwe skrzyżowania, które trudno odtworzyć w pomieszczeniach, mówi Payne.

 
 

Testowanie będzie ograniczone do kilkudziesięciu pracowników Google i zaufanych partnerów. Prototypy będą wyposażone w kamery, mikrofony i wyświetlacze w obiektywie. Z ich pomocą programiści docenią wrażenia dźwiękowe i wizualne funkcji takich jak tłumaczenie, transkrypcja i nawigacja.

Jednak możliwości urządzenia będą ograniczone. Okulary nie będą mogły robić zdjęć ani filmów, chociaż Google wykorzysta dane obrazu do tłumaczenia tekstu i wyświetlania wskazówek.

Po zakończeniu doświadczenia wszystkie poufne dane, takie jak twarze i tablice rejestracyjne, zostaną usunięte. Firma będzie mogła z nich skorzystać w ciągu 30 dni tylko wtedy, gdy potrzebne będzie dodatkowe debugowanie i analiza.

Google zaprezentował okulary rozszerzonej rzeczywistości nowej generacji na konferencji programistów I/O w maju 2022 roku. Pierwsza wersja urządzenia, która weszła na rynek w 2014 roku, nie odniosła sukcesu.

Przypomnijmy, że w lipcu w jednym z japońskich supermarketów 7-Eleven testowano okulary AR do zdalnych zakupów.

W maju Meta otworzyła fizyczny sklep w Kalifornii, aby zaprezentować możliwości Metaverse. Odwiedzający mogą przetestować firmowe gogle VR, okulary Ray-Ban Stories i urządzenia Portal.

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex