20 kwietnia 2024

Co to był za rok! Niektórzy eksperci już ogłosili, że rok 2022 był najgorszym rokiem w historii kryptowalut!

4 min read
   
 


Osobiście uważam że rok 2022 był, jednym z najtrudniejszych lat w historii kryptowalut.

W tym poście chciałbym podsumować wszystkie wydarzenia, które wstrząsnęły branżą kryptograficzną.

Konflikt rosyjsko-ukraiński zaostrzył się w lutym 2022 roku, wpływając na światową gospodarkę, w tym kryptowaluty. Crypto miało okazję w pełni pochwalić się jednym ze swoich głównych narzędzi: neutralnością. Kryptowaluta była używana po obu stronach: do darowizn na Ukrainę i do Rosji, aby uniknąć sankcji.

 
 

Prezydent Biden podpisał w marcu długo oczekiwane rozporządzenie wykonawcze w sprawie kryptowalut. Zarządzenie określa krajową politykę dotyczącą aktywów cyfrowych w sześciu priorytetach: ochrona konsumentów, stabilność finansowa, nielegalne finansowanie, przywództwo USA w światowym systemie finansowym, włączenie finansowe i odpowiedzialne innowacje.

Terra była jedną z największych kryptowalut na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, dopóki nie upadła w maju i nie straciła 40 miliardów dolarów w ciągu zaledwie kilku dni. Upadek Terry spowodował zniszczenie rynku; uruchomił się efekt domina i spowodował upadek takich głównych graczy kryptograficznych, jak Celsjusza i Three Arrows Capital.

Unijni prawodawcy zgodzili się na uregulowanie kryptowalut pod koniec czerwca, więc zapewnili pierwsze duże ramy regulacyjne dla branży kryptowalut.

 
 

Ustawa o rynkach aktywów kryptograficznych (MiCA) ma na celu ograniczenie platform kryptograficznych, jeśli okaże się, że nie zapewniają one odpowiedniej ochrony inwestorów, zagrażają integralności rynku lub stabilności finansowej.

Być może najbardziej nieoczekiwane, ale bardzo pozytywne partnerstwo miało miejsce w sierpniu, kiedy BlackRock, największa na świecie firma zarządzająca aktywami, nawiązał współpracę z Coinbase.

Wall Street i przemysł kryptograficzny współpracują ze sobą, kto by pomyślał? Fuzja Ethereum, która miała miejsce we wrześniu, była jedną z nielicznych dobrych wiadomości w 2022 roku. Przejście sieci blockchain Ethereum z proof-of-work na proof-of-stake zmniejszyło zużycie energii Ethereum o 99,95 %.


Elon Musk kupił Twittera w październiku za 44 miliardy dolarów, a ta transakcja była prawdopodobnie jednym z największych przejęć w 2022 roku. Można by pomyśleć, że nie ma to nic wspólnego z kryptowalutami, jednak ta kontrowersyjna umowa faktycznie spowodowała wzrost Dogecoin o ponad 70%. Co więcej, wkrótce okazało się, że Binance zainwestował 500 milionów dolarów w transakcję Muska, co wywołało spekulacje, że Twitter może być ostatecznie zasilany technologią blockchain.

Nikt też nie może zaprzeczyć, że upadek FTX i Alameda Research w listopadzie to „Czarny łabędź” roku 2022. Prawdopodobnie miną miesiące, zanim uzyskamy pełny obraz „jak i dlaczego”. Jednego możemy być pewni, bycie sympatycznym miliarderem z dobrymi intencjami, nie czyni automatycznie dobrego dyrektora generalnego.

 
 

To zamyka sprawę. Zaczęliśmy ten rok z 47 000 $ za Bitcoin i zostawiliśmy go z 16 500 $ za Bitcoin. Ogromny spadek.

Z pewnością ten rok nie był tak – dochodowy, jak wszyscy chcieliśmy. Warto jednak wierzyć w to, że trudne czasy to czas na testowanie rynku i jego uzdrowienie. Miejmy nadzieję, że przyniesie to długo oczekiwane odwrócenie rynku i duże wygrane dla całego ruchu kryptograficznego. Czego też życzę dla Ciebie i dla siebie drogi czytelniku E-Pasywnych.

 
CudoMiner
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex