20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Do czego służą KYC i AML?

4 min read
   
 


Każda praca z gotówką i pieniędzmi elektronicznymi wiąże się z weryfikacją danych. Jest to konieczne, aby ludzie nie tracili pieniędzy, a odpowiednie organa śledziły obieg środków w danym kraju. Dlatego od prawie 20 lat istnieją dwa główne skróty: AML i KYC.

Co to jest

AML – Anti Money Laundering (zwalczanie prania brudnych pieniędzy) i KYC – (poznaj swojego klienta).

AML to polityka mająca na celu zwalczanie prania pieniędzy. Jest to pewien zestaw środków, które podmioty prawne stosują w celu zwalczania nielegalnej działalności finansowej. Polityka AML obejmuje identyfikację (KYC), przechowywanie i wymianę informacji o użytkownikach między organizacjami i działami.

Banki, giełdy i fundusze inwestycyjne sprawdzają firmę, jeśli zauważą, że działają one w przepływach finansowych, przechowują pieniądze w różnych bankach, inwestane są przez brokerów kupujących np. instrumenty gotówkowe.

KYC monitoruje identyfikację tożsamości klienta poprzez zbieranie informacji. O podanie danych paszportowych jesteś proszony, gdy bierzesz pożyczkę w banku, dokonujesz wpłaty lub po prostu otwierasz kartę, ustalasz limity na przelewy – to właśnie jest – KYC.

Za pomocą KYC bank lub giełda ustala portret swojego klienta, identyfikuje użytkownika (dane paszportowe, informacje o majątku), śledzi transakcje, porównuje dane dotyczące liczby i treści przelewów, kontrahentów i wsparcia materialnego klienta. KYC to szczególny przypadek polityki AML.

Dlaczego KYC i AML są potrzebne

Banki stosują politykę KYC i AML przy udzielaniu np. pożyczki czy kredytu i prosza o paszport lub inny dokument oraz numer telefonu. Legalni bukmacherzy również korzystają z KYC: przy zakładaniu konta należy podać dane paszportowe i potwierdzić je w punkcie odbioru lub w postaci wideo. Podobne wymagania są dla giełd i lombardów.

W zakresie blockchain, dzięki polityce KYC i AML, klienci zyskują szybką wypłatę waluty na prawdziwe pieniądze, legalność kryptowaluty oraz bezpieczeństwo transakcji. Użytkownik wie, że token, który do niego trafił, nie był wcześniej wykorzystywany w nielegalnych procedurach.

KYC i AML nie są naruszeniem „anonimowości” użytkownika, ale gwarancją bezpieczeństwa transakcji. Klient może być pewien że:

  • handel na platformie jest bezpieczny;
  • jest chroniony przed oszustwami;
  • uzupełnia konto bezpośrednio bez dodatkowych opłat;
  • przywrócenie konta w przypadku utraty dostępu będzie łatwe.

Zgodnie z polityką AML giełda sprawdza historię transakcji każdego użytkownika i nie można jej sfałszować. Giełda chroni się więc przed nielegalnymi działaniami i zapewnia przejrzystość transakcji. Polityka AML obejmuje monitorowanie, ocenę ryzyka transakcji isprawdzanie realności kryptowaluty.

Wymagania KYC i AML na giełdach kryptowalut są spełnione podczas tworzenia konta osobistego. Aby użytkownicy chętniej zostawiali swoje dane, właściciele serwisu nakładają limit na okres wypłaty, ilość środków do wpłaty i wypłaty.

Wniosek

KYC i AML we współczesnym świecie są po prostu niezbędne do bezpieczniejszej pracy z finansami na różnych usługach lub giełdach. Dlatego przejście procedury weryfikacji wkrótce stanie się codziennością.

 
RevenueBot - Designed To Earn For You On Top Cryptocurrency Exchanges
 

Dla przykładu inwestorom na rynku kryptowalut RevenueBot oferuje zautomatyzowany interfejs handlu. Użytkownik może handlować na najlepszych giełdach kryptowalut, w tym: Binance, Bittrex, FTX, OKX i innych. RevenueBot zapewnia traderom możliwość tworzenia botów handlowych, które pozwalają im otrzymywać stabilny pasywny dochód. Do głównych zalet usługi należą:

  1. Płatność za usługi następuje dopiero po otrzymaniu pierwszego zysku, nie jest wymagana przedpłata;
  2. Rynek wewnętrzny RevenueBot umożliwia zarówno zakup gotowego bota, jak i sprzedaż opłacalnej konfiguracji;
  3. Obecność programu polecającego RevenueBot pozwala zarabiać bez konieczności handlu;
  4. RevenueBot wykorzystuje strategię uśredniania kosztów dolara (DCA), dzięki której możesz z powodzeniem handlować i uzyskiwać dochody w perspektywie długoterminowej;
  5. Automatyczne przełączanie pary handlowej pozwala zawsze czerpać korzyści z handlu. Bot sam przełączy się na inną parę handlową, jeśli nie będzie możliwości zarabiania na głównej.

RevenueBot ma czat Telegram dla użytkowników i oficjalny kanał Telegram , na którym publikowane są wiadomości dotyczące usług, a także aktualne informacje z branży kryptograficznej. Więcej szczegółów na temat możliwości usługi można znaleźć na oficjalnej stronie RevenueBot.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex