2 marca 2024

Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2022 r.

14 min read
   
 

Jeśli ostatnio sprawdzałeś rynek kryptowalut, być może zauważyłeś, że od początku roku ceny większości zasobów cyfrowych znacznie spadły. Czy to powinno uniemożliwić Ci dokonywanie inwestycji w kryptowaluty? Zdecydowanie nie! W tym przewodniku przedstawimy zestawienie najlepszych kryptowalut, w które można zainwestować podczas obecnej bessy , dzięki czemu nie będziesz musiał być przytłoczony podczas wyszukiwania najlepszych monet. Więc zacznijmy!

Kryteria wyboru krypto do inwestycji

Zanim przejdziemy do samych kryptowalut, ważne jest podkreślenie wskaźników i kryteriów przy wyborze monety do inwestycji. Wszyscy wiemy, że rynek kryptograficzny jest znany ze swojej zmienności, a sprawy mogą się dość szybko pogorszyć, nawet przy najbardziej obiecujących projektach i monetach. Nie oznacza to jednak, że powinieneś wskakiwać tylko do przereklamowanych projektów, które są promowane przez celebrytów w Internecie; istnieją pewne ogólne zasady, których należy przestrzegać, decydując się na inwestowanie ciężko zarobionych pieniędzy w potencjalne wielkie hity. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego krypto do inwestycji?


ZA FREE, BEZ WKŁADU, WAŻNA AKTYWNOŚĆ CO 60 MINUT, PŁACI W BITCOINACH!


 

Biała księga

Każdy projekt kryptograficzny, który uważa się za „poważny”, zawsze ma białą księgę – dokument techniczny, który obejmuje działanie, technologię, użyteczność i tokenomikę projektu. Niektóre z nich zawierają informacje o planach marketingowych, zespole deweloperskim i dotychczasowych projektach, a także o przyszłych perspektywach projektu, w tym o tym, co chce osiągnąć pewnego dnia.
Mimo że biała księga może ulec zmianie podczas opracowywania, podstawowe informacje i dane muszą być obecne w dokumencie, a po przeczytaniu należy jasno określić, czy warto zainwestować w projekt. Jeśli jednak projekt ma niestarannie napisaną białą księgę lub w ogóle nie ma białej księgi, powinien to być sygnał ostrzegawczy dla inwestorów.

Tokenomika i narzędzia

Termin „tokenomika” opisuje ekonomię leżącą u podstaw projektu. Czy tokenomika zachęci inwestorów i traderów do kupowania, trzymania, sprzedawania z zyskiem, a następnie kupowania dipów później? Spróbuj odpowiedzieć na te pytania przed zainwestowaniem środków w projekt.
Z drugiej strony, jeśli projekt ma użyteczność (np. realistyczny przypadek użycia), jest znacznie bardziej prawdopodobne, że odniesie sukces, przyciągnie więcej uwagi inwestorów i z czasem wzrośnie wartość.

Technologia i wyjątkowość

W dzisiejszych czasach, gdy na rynku są dosłownie tysiące projektów kryptograficznych i walut, tylko te, które mogą wprowadzić innowacje i/lub unikalne technologie, które są w stanie rozwiązać istniejące problemy z kryptowalutami, mają spore szanse na sukces i rozwój w przyszłości.
W końcu, jeśli projekt nie może konkurować z konkurencją, która ma znacznie bardziej zaawansowaną technologię i realistyczne przypadki użycia, to w jaki sposób przyciągnie uwagę i przetrwa na dłuższą metę?

 
 

Kapitalizacja rynkowa

Kapitalizacja rynkowa odnosi się do wartości sieci monety. Możesz to obliczyć, mnożąc aktualną cenę przez podaż monet w obiegu. W większości przypadków im większa kapitalizacja rynkowa kryptowaluty, tym większą ma ona pozycję na rynku. Dlatego kapitalizacja rynkowa jest często uważana za jeden z najważniejszych wskaźników przy podejmowaniu decyzji o tym, czy warto zainwestować w projekt.

Zaopatrzenie w obieg

Podaż w obiegu odnosi się do całkowitej liczby monet/tokenów, które są aktywnie dostępne w handlu i są używane na rynku dla ogółu społeczeństwa. Tak więc, gdy liczba znajdujących się w obiegu materiałów eksploatacyjnych spada, może to zwiększyć cenę zasobu cyfrowego. To zasada z podstaw ekonomii: im bardziej rzadki jest produkt, tym wyższa ma wartość, a tym samym może przyciągnąć zainteresowanie inwestorów i przyciągnąć większą uwagę.

Oprócz kryteriów wymienionych powyżej istnieje kilka innych wskaźników, które mogą pomóc w określeniu najlepszej kryptowaluty do długoterminowej inwestycji. Choć mogą wydawać się nieco mniej istotne, nadal należy je brać pod uwagę:

  • Relacje w mediach i obecność w mediach. Zanim zainwestujesz w projekt, postaraj się poszukać jego relacji w mediach i sprawdzić, czy nie było żadnych negatywnych lub pozytywnych relacji. Ponadto obecność w mediach społecznościowych może dać ci wgląd w to, jak zespół projektu zarządza marketingiem i jak radzi sobie z negatywnymi recenzjami i/lub FUD.
  • Wspólnota. Żywa i oddana społeczność to podstawa sukcesu każdego projektu. Brak zaangażowania i zaangażowania społeczności należy postrzegać jako czerwoną flagę dla projektu.
  • Poprzednie projekty zespołu deweloperskiego. Czasami ta opcja może być niedostępna, ponieważ świat kryptowalut jest wciąż nieco „zielony” i ewoluuje, więc niektóre zespoły i programiści po prostu nie mają wcześniejszych projektów, a czasami cały zespół chce pozostać anonimowy, więc po prostu nie możesz wiedzieć, kto stoi za tym projekt.

Najlepsze długoterminowe kryptowaluty do inwestycji

Kryptowaluty na tej liście mogą być warte sprawdzenia, jeśli szukasz kryptowaluty, która może zapewnić potencjalny zysk lub jeśli po prostu chcesz zdywersyfikować swój portfel kilkoma wiarygodnymi aktywami. Oto niektóre z najwyżej ocenianych kryptowalut, które do tej pory okazały się zyskiwać na dłuższą metę (ale mimo to z wzlotami i upadkami na pewno).

 
 

Bitcoin (BTC)

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, że w 2009 roku, kiedy powstawał Bitcoin, jego cena była niższa niż 1 USD. Od tego czasu przeszła przez własne wzloty i upadki, osiągając 20 000 USD w grudniu 2017 r., A następnie spadając do mniej niż 4000 USD zaledwie kilka miesięcy później. W listopadzie 2021 r. osiągnął 68 000 USD, a obecnie (stan na 3.09.22) powrócił do około 20 000 USD.
Mimo to dzisiaj Bitcoin jest najbardziej znaną kryptowalutą na świecie, a ze względu na jego kapitalizację rynkową, która jest wyższa niż jakakolwiek inna kryptowaluta, jest oczywiste, dlaczego jest liderem. Może być używany zarówno do zakupów online, jak i offline ( lista firm jest imponująca) lub możesz go postrzegać jako jeden z aktywów typu „kup i trzymaj” w swoim portfelu, ponieważ Bitcoin stał się bardziej bezpiecznym inwestycja w przystań, a nie forma waluty.
Ostatnie dziesięć lat pokazało, że Bitcoin tylko się umacnia. Chociaż w ciągu ostatniej dekady opracowano tysiące nowych monet, pozycja Bitcoina nie uległa zmianie, a jego przyszłość wciąż wygląda obiecująco.
Chociaż Bitcoin stracił na wartości z powodu trwającego trendu spadkowego, nadal utrzymuje swoją pozycję jako kryptowaluta numer jeden i żaden inny zasób cyfrowy nie może pochwalić się takimi wynikami, a w ciągu 10 i 5 lat zyskał na wartości. Co więcej, fakt, że Bitcoin jest z nami już ponad dekadę sprawia, że ​​wygląda na bardziej niezawodną inwestycję niż ostatnio rozwijane projekty, które jeszcze nie zyskały zaufania inwestorów.

58585685685 1024x585 - Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2022 r.
Wykres dominacji Bitcoina; Źródło: CoinMarketCap

Ethereum (ETH)

Ethereum zostało zaprezentowane publicznie w czerwcu 2015 roku i podobnie jak Bitcoin na początku kosztował mniej niż dolara. Jednak, podobnie jak Bitcoin, osiągnął swój pierwszy ATH w 2017 r. — jego cena wzrosła do prawie 400 USD. Jednak najbardziej udanym rokiem był 2021, kiedy Ethereum zdołało przebić ATH dwa razy z rzędu: pierwszy był w maju, kiedy jego cena przekroczyła 4000 USD, a drugi miał miejsce w listopadzie, kiedy jego cena poszybowała w górę do 4865 dolarów.
Ponieważ Ethereum zostało opracowane jako platforma typu open source, każdy, kto ma umiejętności programowania, może projektować własne zdecentralizowane aplikacje lub DApps, które teraz obejmują zarówno DEX, jak Uniswap, jak i gry, w których można zarobić, takie jak Axie Infinity. Elastyczność i technologia Ethereum sprawiają, że wydaje się on jeszcze bardziej obiecujący niż Bitcoin.
Ethereum jest obecnie drugą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej i jest najpopularniejszą platformą dla wszystkich rodzajów projektów DeFi, od portfeli kryptograficznych i DEX po NFT. Nie zapomnij o planowanej aktualizacji ETH 2.0, która przestawi Ethereum z istniejącego systemu konsensusu Proof-of-Work na mechanizm konsensusu Proof-of-Stake. W rezultacie platforma stanie się znacznie bardziej wszechstronna i szybsza, a takie rzeczy jak przeciążenie sieci znikną.

6786786786 1024x539 - Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2022 r.
Ethereum warstwy 2 ekosystemu; Źródło: IncryptoHub/Coin98

Głównym pytaniem, które wciąż zadają entuzjaści Ethereum, jest to, czy Ethereum ostatecznie przejmie Bitcoin.
Niektórzy z silnych zwolenników Bitcoina powiedzieliby „nigdy” bez ponownego zgadywania. Z kolei my zajmiemy trochę czasu na przemyślenie tego pytania, zanim udzielimy prostej odpowiedzi. Czemu? Ponieważ nawet teraz, gdy na rynku kryptowalut panuje cykl niedźwiedzi, cena BTC nieco powyżej 20 000 USD (stan na 20.08.22) nadal nie jest możliwa do osiągnięcia dla ETH. Jednak wraz z nadchodzącą aktualizacją ETH 2.0 wszystko może się zdarzyć, więc będziemy musieli trochę poczekać i zobaczyć, czy Ethereum może przejąć tron ​​kryptograficzny.


OPCJA WSPÓŁPRACY ONLINE- WARTO PRZETESTOWAĆ!

 
EAZYBOT
 

Moneta Binance (BNB)

Binance Coin lub BNB to natywny token Binance, największej na świecie giełdy kryptowalut. Moneta otrzymała nazwę Binance od koncepcji Binary Finance. Został wprowadzony na rynek w czerwcu 2017 roku i początkowo miał cenę około 0,11 USD za monetę. Jednak w 2021 roku osiągnął kilka ATH: pierwszy był w lutym, kiedy osiągnął 330 milionów dolarów; drugi miał miejsce w marcu, kiedy cena wzrosła do 675 dolarów za monetę; a aktualna cena (na dzień 30.08.21) wynosi 287 USD.
Ekosystem Binance wykracza poza giełdę Binance i obejmuje również projekty Binance Chain, Binance Smart Chain (BSC), Binance Academy, Trust Wallet, Binance Research oraz Binance Launchpad.

989089890 1024x605 - Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2022 r.
omni mapa ekosystemu BSC; Źródło: Stos monet/Twitter

W 2017 roku, kiedy wprowadzono BNB, był to pierwszy działający na blockchainie Ethereum. Jednak Binance następnie wprowadziło własny blockchain, Binance Chain, który wykorzystuje mechanizm konsensusu Tendermint byzantine-fault-tolerant (BFT). Binance Smart Chain (BSC) został wprowadzony we wrześniu 2020 r. jako równoległy łańcuch do uruchamiania aplikacji opartych na inteligentnych kontraktach, ponieważ w przeciwieństwie do Ethereum, Binance Chain nie został zaprojektowany do obsługi inteligentnych kontraktów.
Obecnie BSC zyskało ogromną popularność wraz z platformą Ethereum, szczególnie wśród traderów NFT i twórców gier typu „play-to-earn” ze względu na niskie opłaty i szybkość blockchaina. Obecnie BNB jest piątą kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej i wygląda na to, że w najbliższym czasie się nie cofnie. Cena BNB wzrośnie, jeśli Binance Smart Chain będzie się rozwijał i rozszerzył swoją obecność na rynku DeFi.

Ripple (XRP)

Ripple to zdecentralizowana platforma typu peer-to-peer o otwartym kodzie źródłowym, która umożliwia szybki i bezproblemowy transfer dowolnego rodzaju pieniędzy, od kryptowalut po konwencjonalne pieniądze fiducjarne, takie jak euro i dolary. Ripple nie wykorzystuje wydobycia; alternatywnie potwierdza transakcje za pomocą mechanizmu konsensusu za pośrednictwem szeregu serwerów należących do banków.
Pomimo tego, że znajduje się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, XRP należy do tego typu kryptowalut, który rzadko jest rozchwytywany przez celebrytów, takich jak Elon Musk. Mimo to, nawet bez pochwał ze strony wpływowych osób, XRP ma wystarczający potencjał, aby odnieść sukces. Możemy tylko zgadywać, jak daleko może wzrosnąć cena XRP, jeśli Ripple stanie się globalnym zdecentralizowanym systemem płatności, ponieważ jest okrzyknięty nową alternatywą SWIFT.

690808690890 — Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2022 r.
Tylko ułamek wszystkich partnerstw Ripple; Źródło: Średni

Ripple współpracuje z ogromną liczbą znanych organizacji, banków i firm. Aby wymienić tylko kilka, wśród ich klientów są Bank of America, American Express, Western Union, MoneyGram i Royal Bank of Canada. Już sam ten fakt może nam powiedzieć, że Ripple dąży do tego, aby XRP było jak najszerzej akceptowane. A to oznacza, że ​​im szerszy zasięg, tym bardziej inwestorzy byliby zainteresowani jego zakupem, zwiększając w ten sposób jego ogólną wartość.
Jest jednak jedna ważna rzecz, o której warto wspomnieć: pozew SEC . W pozwie amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła, że ​​Ripple Labs złamało prawo, nie rejestrując XRP jako zabezpieczenia. Dokładniej, skarga SEC twierdzi, że od 2013 r. Ripple pozyskuje fundusze, dostarczając swoją cyfrową walutę, XRP, poprzez sprzedaż swojego cyfrowego zasobu, XRP, poprzez oferty niezarejestrowanych papierów wartościowych inwestorom w USA i na całym świecie.
Trudno przewidzieć wynik, więc inwestowanie w Ripple może wiązać się z pewnym ryzykiem.

 
 

Polkadot (KROPKA)

Firma została założona przez Gavina Wooda, byłego współzałożyciela i CTO Ethereum, a pierwszy whitepaper ukazał się w 2016 roku. Jednak z powodu kilku opóźnień projekt został ukończony i zaprezentowany publicznie dopiero 26 maja 2020 roku.
Polkadot to protokół blockchain nowej generacji, który został stworzony w celu połączenia różnych niezależnych łańcuchów bloków w jedną spójną sieć, a jego technologia umożliwia również tworzenie nowych łańcuchów na swojej platformie.
Sieć Polkadot składa się z kilku tworzonych przez użytkowników równoległych łańcuchów (znanych jako „parachains”) oprócz głównego łańcucha blokowego znanego jako „łańcuch przekaźników”. Ponadto zawiera warstwę łączącą lub „most”, która umożliwia przesyłanie danych i wartości między większością łańcuchów bloków.

4568458456 1024x534 - Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2022 r.
Ekosystem Polkadot; Źródło: IncryptoHub/Coin98

Technologia Polkadot zmniejsza potrzebę wyboru przez projekty między różnymi oddzielnymi łańcuchami bloków, oferując kompatybilność z już istniejącymi platformami (np. Ethereum) z jasno zdefiniowanym zarządzaniem społecznością i automatycznymi aktualizacjami. Polkadot, zamiast twierdzić, że jest „zabójcą Ethereum/Bitcoin/Cardano/itp.”, koncentruje się na uzupełnianiu, a nie konkurowaniu z głównymi publicznymi blockchainami.
Taka technologia po prostu nie mogła pozostać niezauważona przez inwestorów: obecnie zajmuje 11 miejsce wśród kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Stellar (XLM)

Stellar to technologia płatności typu open source, która działa z dowolnym rodzajem pieniędzy, w tym dolarem amerykańskim, euro, funtem brytyjskim, Bitcoinem, Ethereum i każdą inną walutą. Aplikacje Stellar umożliwiają swoim użytkownikom przesyłanie sobie pieniędzy, niezależnie od tego, gdzie mieszkają. Alternatywnie możesz również skorzystać z sieci Stellar, aby kupić cyfrowe wersje walut fiducjarnych, co jest szczególnie przydatne dla użytkowników mieszkających w krajach o niestabilnej walucie krajowej.
Mogłoby się wydawać, że Stellar i Ripple mają ten sam przypadek użycia, co jest zrozumiałe, ponieważ oba projekty są prowadzone przez tę samą osobę – Jeda McCaleba. Mimo to istnieją pewne zasadnicze różnice między tymi dwoma projektami.

89089088988989 1024x926 - Najlepsze kryptowaluty do inwestowania w 2022 r.
Ekosystem Stellar; Źródło: Stellar

Podczas gdy Stellar jest otwartą platformą blockchain, Ripple jest zamknięty i scentralizowany.
Ripple nie może być wydobywany ani dołączany, chyba że jesteś instytucją finansową, która jest oficjalnym członkiem systemu sieci płatniczej. Ripple współpracuje tylko z uznanymi instytucjami finansowymi i pomaga im unowocześniać technologie transferu transgranicznego.
Natomiast głównym celem Stellar jest służenie ludziom, a nie instytucjom. Głównymi odbiorcami docelowymi Stellar są osoby nieposiadające bankowości — ludzie, którzy zazwyczaj mieszkają w krajach rozwijających się i nie mają silnej waluty krajowej.

 
Phemex
 

Na jakie inne kryptowaluty warto zwrócić uwagę?

Istnieje już ponad 9000 projektów kryptograficznych CoinMarketCap , a tysiące projektów kryptograficznych są wciąż w fazie rozwoju lub można je znaleźć tylko na DEX-ach, takich jak PancakeSwap lub Uniswap. Wszystko to oznacza, że ​​może minąć trochę czasu, zanim znajdziesz porządny projekt, w który warto zainwestować. Mimo to, oprócz wspomnianych powyżej projektów, chcielibyśmy wspomnieć o innych projektach, które mogą być interesujące dla długoterminowego holdingu.

Telcoin (TEL)

Telcoin to zdecentralizowana platforma finansowa, która działa jako system przekazów pieniężnych i ma na celu obniżenie kosztów i zwiększenie dostępności przekazów cyfrowych (międzynarodowe przelewy pieniężne do e-portfeli).
Platforma Telcoin jest oficjalnym członkiem GSMA operatorów sieci komórkowych (MNO) i dostawców usług mobilnych pieniędzy (MMSP). Wykorzystuje metodę Proof-of-Concept (PoC), co oznacza, że ​​przed zatwierdzeniem jakiejkolwiek transakcji, blockchain określa, czy transakcja jest technicznie i funkcjonalnie wykonalna w świecie rzeczywistym. Każdy z partnerów Telcoin działa jako weryfikatory sieci.

Cardano (ADA)

Cardano to zdecentralizowana sieć typu „proof-of-stake”, która została stworzona z myślą o umożliwieniu programistom i przedsiębiorcom blockchaina rozwiązania problemów skalowalności, interoperacyjności i zrównoważonego rozwoju wcześniejszych blockchainów, takich jak Bitcoin i Ethereum. Cardano oferuje funkcjonalność inteligentnego kontraktu, podobnie jak jego konkurent Ethereum, dzięki czemu może być używany przez programistów do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (dApps).
Cardano jest wciąż w fazie rozwoju, więc długoterminowa inwestycja może się z nią udać.

 
 

Solana (SŁOŃCE)

Solana to projekt blockchain o otwartym kodzie źródłowym, który działa na połączeniu protokołów proof-of-stake i proof-of-history, które mogą zaoferować coś, czego żaden inny blockchain nie mógł wcześniej zapewnić: szybkie działanie przy niskich opłatach transakcyjnych. Solana może przetwarzać około 50 000 transakcji na sekundę, w porównaniu do 15 Ethereum, chociaż nadchodząca aktualizacja ETH 2.0 ma to zmienić.
Blockchain Solany jest tak szybki, że nie jest przeciążony, a zatem zwykła opłata wynosi tylko 0,000005 SOL, czyli 0,0000012 dolarów, co jest niczym w porównaniu z, powiedzmy, opłatą za Ethereum, która może wzrosnąć do 75 dolarów za transakcję.
Solana stała się pierwszym na świecie blockchainem w skali internetowej, co spowodowało prawdziwy przełom w rozwoju blockchain: jego szybkość i wydajność znacznie przewyższają jakikolwiek inny blockchain, a ta technologia może zapewnić Solanie potencjał do przyszłego rozwoju.

Shiba Inu (SHIB)

Tak, Shiba Inu jest technicznie monetą memową, ale to nie jest takie proste – Shiba Inu to fantastyczna ilustracja monety memowej, która szybko stworzyła dla siebie pokaźną niszę, monetę memową, która przekształciła się w coś znacznie większego niż było w przeszłości. początek. W ciągu ostatnich kilku lat anonimowy zespół Shiba Inu stworzył unikalny ekosystem , który obejmuje NFT, obstawianie, typu „graj, aby zarobić mobilną DEX i wiele innych. A jeśli znajdziesz się w Paryżu, możesz nawet zapłacić monetami Shiba Inu w tamtejszej restauracji.
Shiba Inu odniósł sukces w sposób, w jaki nie wszystkie „poważne” monety, szczególnie pod względem kapitalizacji, ekosystemu i wsparcia społeczności, i wygląda na to, że zespół Shiba Inu będzie nadal wspierać i rozwijać swój projekt w przyszłości.

Końcowe przemyślenia

Właściwa analiza projektu kryptograficznego wymaga wiele wysiłku i cierpliwości, a mimo to jak zawsze w świecie kryptowalut, nikt nie może zagwarantować 100% zwrotu z inwestycji.
Jednak inwestorzy, którzy przeprowadzają dokładne badania i przeprowadzają odpowiednią analizę, mają znacznie większe szanse na znalezienie projektu który może im przynieść potencjalny zysk.
Informacje i badania mogą pomóc w zmniejszeniu ryzyka inwestycyjnego, dlatego zawsze należy być przygotowanym przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych lub handlowych.

 
ROYAL Q
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex