×

Jak skonfigurować bota do crypto, Jak działa bot sieciowy?

Jak skonfigurować bota do crypto, Jak działa bot sieciowy?

Przegląd botów

   
 

Główna zasada działania bota Grid jest taka sama jak w przypadku bota DCA . Bot kryptograficzny składa pierwsze zlecenie kupna i dodatkowe zlecenia, jeśli cena idzie w przeciwnym kierunku. Główną różnicą jest to, że zlecenie take profit jest umieszczane dla każdego zlecenia kupna osobno, w przeciwieństwie do bota DCA , gdzie bot umieszcza jedno zlecenie TP dla wszystkich wykonanych zleceń kupna.

Podczas handlu z botem Grid dla każdego zlecenia kupna umieszczane jest zlecenie sprzedaży. Jeśli masz 1 pierwsze zamówienie i 3 dodatkowe zamówienia, w sumie zostaną złożone 4 zamówienia sprzedaży. Jednocześnie na giełdzie znajdują się nie więcej niż 2 zlecenia (1 zlecenie kupna, 1 zlecenie sprzedaży). Jeśli bot wykona jakieś zlecenie częściowo, złoży zlecenie take profit dla tej części.

 


 

Grid bot ma ciągły cykl pracy. Innymi słowy, jak tylko bot zamknie wszystkie zlecenia sprzedaży, składa nowe zlecenie kupna i rozpoczyna nowy cykl.

Jak skonfigurować bota gridowego?

Musisz określić punkt dostępu, parę handlową, wolumen pierwszego i dodatkowego zlecenia, procent take profit i krok dodatkowego zlecenia. Pole Maksymalna cena zamówienia jest opcjonalne. Max Order Price – ustalasz maksymalną cenę za bit, aby wejść na pozycję. Jeśli aktualna cena wynosi 10100, a ustawisz maksymalną cenę 10000, bot poczeka, aż cena spadnie do poziomu, który ustawiłeś, aby rozpocząć handel.

Możesz użyć wskaźników Bollingera, RSI i/lub MACD , aby zasygnalizować botowi rozpoczęcie transakcji. Jeśli nie używasz żadnych sygnałów, bot składa zamówienia w sposób ciągły i rozpoczyna nowy cykl transakcyjny, gdy tylko ostatnie zlecenie sprzedaży zostanie zrealizowane. Widzisz pary handlowe w formacie takim, jaki widzisz na giełdach BaseCurrencyQuoteCurrency – więc jeśli widzisz parę XRPETH, oznacza to, że użyjesz ETH , aby kupić XRP i uzyskasz zysk w ETH.

Możesz ustawić stop loss podczas tworzenia bota handlowego. Stop loss zostanie aktywowany, gdy Niezrealizowana strata osiągnie wartość ustawioną w polu Stop Loss, a bot będzie sprzedawał niesprzedane monety po cenie rynkowej. Po wykonaniu Stop Loss bot się zatrzyma. Na przykład, jeśli kupisz XRP za BTC i ustawisz stop loss na 1BTC, stop loss zostanie aktywowany, jeśli Twoja niezrealizowana wartość zysku i straty w tym cyklu wyniesie -1BTC.

Jak działa bot sieciowy?

1. Bot składa pierwsze zlecenie (zlecenie kupna) jako zlecenie z limitem.

2. Po zrealizowaniu pierwszego zlecenia bot umieszcza zlecenie Take Profit oraz zlecenie Extra na podstawie ceny wykonania pierwszego zlecenia.

3. Jeśli pierwsze zlecenie Extra ma miejsce i jest wykonywane, bot zdejmuje zlecenie Take Profit pierwszego zlecenia z giełdy (zapisuje jednak wszystkie jego parametry, aby ustawić je ponownie, gdy nadejdzie czas), umieszcza zlecenie TP (zlecenie sprzedaży) dla zrealizowanego zamówienia dodatkowego i umieszcza drugie zamówienie dodatkowe dwa kroki (określony krok zamówienia dodatkowego) poniżej ceny pierwszego zamówienia. Kiedy wykonywane jest drugie Zlecenie Dodatkowe, ten sam cykl jest powtarzany. Na giełdzie jednocześnie znajduje się nie więcej niż 1 zlecenie kupna i 1 zlecenie sprzedaży.

 


 

4. Bot nie ma umów, do jakich jesteś przyzwyczajony z obecnymi botami, których używasz, działa bez przerwy. Jeśli zatrzymasz bota, wszystkie aktywne zlecenia na giełdzie zostaną anulowane, pozycja bota (liczba wykonanych dodatkowych zleceń, ilość zakupionych monet) zostanie zapisana. Po ponownym włączeniu wszystkie wcześniej anulowane zamówienia zostaną złożone ponownie.

Strona bota

W prawej części strony możesz zobaczyć główne parametry handlu, które pomogą Ci śledzić wydajność bota.

Całkowity wolumen obrotu to suma wszystkich zleceń kupna w walucie kwotowanej, którymi handluje bot. Transakcje pokazują liczbę zleceń kupna i sprzedaży zrealizowanych na giełdzie (jest to jak historia transakcji, którą widzisz na giełdzie) . Informujemy, że bot osobno liczy częściowo zrealizowane zamówienia (każda część jest wymianą) . Załóżmy, że masz zamówienie o wartości 50 USDT i bot wykonał pierwsze zamówienie częściowo za 30 USDT, a następnie kupił 20 USDT.

W Transakcje będą wyświetlane jako 2 transakcje kupna, chociaż obie transakcje zostały wykonane w celu dopasowania pojedynczego zlecenia na określonym poziomie cenowym.

Tabela postępu bota pokazuje Niesprzedany wolumen, Niezrealizowany zysk/stratę i Aktualny kurs, a także wykres, który pokazuje, gdzie znajdują się ostatnie zlecenia kupna i sprzedaży.

  • Niesprzedany wolumen to całkowita wartość Twojej pozycji w walucie bazowej. Jest to suma Pierwszego zamówienia i Dodatkowych zamówień, które aktualnie posiadasz, dla których zamówienia sprzedaży nie zostały zrealizowane.
  • Zrealizowany zysk – to zysk, który otrzymałeś po zrealizowaniu zleceń sprzedaży za cały cykl.
  • Niezrealizowany zysk/strata (zysk/strata z likwidacji) pokazuje, ile zyskasz lub stracisz na całkowitej inwestycji dokonanej w tym cyklu, jeśli natychmiast opuścisz pozycję. Niezrealizowany zysk/strata jest obliczana jako zrealizowany zysk uzyskany podczas działania botów + (wycena, którą otrzymasz, jeśli sprzedasz monety teraz – wycena, którą początkowo wydałeś na zakup tych monet w momencie zakupu) – opłata transakcyjna.

Pamiętaj, że jeśli zrealizowałeś zysk, ale masz niezrealizowaną stratę (tzn. parametr niezrealizowanego zysku jest ujemny), oznacza to, że jeśli teraz opuścisz pozycję, faktycznie poniesiesz stratę.

Active Orders pokazuje zlecenia, które zostały złożone, ale nie zostały zrealizowane, ale nie więcej niż 2 zlecenia jednocześnie (przypomina to otwartą tabelę zleceń na giełdzie).

Historia handlu pokazuje wszystkie zlecenia, które zostały zrealizowane w całości lub częściowo (np. jak historia handlu, którą widzisz na giełdzie). Należy pamiętać, że transakcja nie jest równa zleceniu w tym sensie, że jeśli zlecenie zostało zrealizowane w 3 częściach, zostanie pokazane jako 3 transakcje w tej tabeli.

 
Boty Crypto
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex