19 kwietnia 2024

   
 

Kryptowaluty weszły do ​​głównego nurtu z hukiem, a coraz więcej osób interesuje się tym dziwnym, ale nowym światem blockchain. Ci, którzy śledzili kryptowalutę od początku, wiedzą, czy warto w nią inwestować. Z drugiej strony osoby, które są nowe w świecie kryptowalut, są zafascynowane faktem, że faktycznie potrafią wydobywać waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin. Ale czy wydobywanie bitcoinów naprawdę jest tego warte w 2020 roku? Krótka odpowiedź brzmi „TAK”, a długa odpowiedź… cóż, to skomplikowane, ale wykonywalne i nadal atrakcyjne finansowo.Na początku górnictwo było dobrze płatnym hobby. Na przykład, pierwsi użytkownicy Bitcoina mieli szansę zarobić 50 BTC co 10 minut przy użyciu procesora lub systemu GPU w zaciszu własnego domu. Ci, którzy z powodzeniem wydobywali tylko jeden blok Bitcoin i trzymali go od 2010 roku, mają dziś w swoim portfelu 450000 $ BTC.

 
 

To wystarczy, aby zachęcić każdego hobbystę lub entuzjastę do rozpoczęcia wydobycia. Ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Dynamika wydobywania zmienia się z każdym zmniejszeniem o połowę Bitcoina, co oznacza, że ​​staje się on coraz bardziej skomplikowany.

Dzisiaj wydobycie nie jest czymś, co można łatwo wykonać w zaciszu własnego domu. Dedykowani górnicy mają kopalnie, farmy wypełnione komputerami i systemami wydobywczymi, aby ukończyć proces.Krótko mówiąc, nie jest to takie proste. Aby pomóc Ci zrozumieć dynamikę wydobywania kryptowalut i czy jest to opłacalne, powstał ten wpis. Dodatkowo dowiesz się z niego gdzie efektywnie kopać i zarabiać w kryptografii na topowych kryptowalutach.

Co to jest górnictwo – mining?

Zanim poznasz wartość wydobywania kryptowalut, powinieneś najpierw zrozumieć, czym właściwie jest wydobywanie. Mówiąc prościej, wydobywanie kryptowalut to proces ustawiania maszyn i programowania ich do wykonywania określonych zadań w celu pozyskania części cyfrowej waluty.

Twój system, w zasadzie komputer PC, będzie wykonywał określone zadania, które są wymagane, aby uzyskać choćby najmniejszą część kryptowaluty. Systemy te wykorzystują zaawansowane algorytmy do wykonywania zadań, znane również jako „Proof of Work” (PoW). Algorytm ma na celu stworzenie uczciwego pola gry dla wszystkich osób, które chcą wydobywać kryptowalutę.

Górnicy są częścią basenu górniczego, w którym wykonują zadania z równań matematycznych. Im więcej chcesz kopać, tym trudniejsze będą równania matematyczne. Zapewnia to równowagę w basenie wydobywczym, ale jednocześnie motywuje do korzystania z mocniejszych i większych maszyn.

Dziś górnicy ustawili w swoich farmach (OxBtc) najnowocześniejsze obiekty wydobywcze, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie nawet najmniejszej ilości kryptowaluty.

Istnieje kilka czynników uwzględnionych w procesie wydobywania i jeśli twój system lub komputer jest w stanie przyczynić się do wydobycia kryptowaluty, to ogólną idea jest to, aby otrzymać chociaż kawałek “tego tortu”.

Jak ewoluowało górnictwo?

Przez lata wydobywanie kryptowalut przeszło przez wzloty i upadki. Nie każde wydobycie jest takie samo. W 2018 roku gigant produkcji kart graficznych Nvidia ogłosił spadek sprzedaży. Było to po tym, jak firma odnotowała ogromny wzrost kursu akcji w ciągu dwóch lat – co najmniej 7 razy. Następnie wartość ta spadła o ponad 5%, wskazując, że popyt na układy GPU Nvidii drastycznie zmalał. Nie chodziło o to, że ludzie położyli kres wydobywaniu, ale chodziło o to, by górnicy wypróbowywali różne metody wydobycia, inne niż GPU. Uznano to za punkt zwrotny dla górnictwa.Biorąc pod uwagę, że nie wszystkie łańcuchy bloków są równe, a dynamika populacji górników bezpośrednio wpływa na zwroty z wydobycia w każdym łańcuchu bloków, niektóre z tych łańcuchów całkowicie wycofały się z mechanizmu konsensusu PoW.

Niemniej jednak wydobycie najstarszej kryptowaluty, sieci Bitcoin (BTC), było powodem wielu wątpliwości wśród górników. Przez ostatnie kilka lat moc mieszania GPU została przyćmiona przez górników ASIC. Wynika to szczególnie z natury algorytmu wydobywania BTC (o połowę). Tak więc Twój zwykły system komputerowy będzie miał ogromne trudności z wydobyciem podczas tego procesu.

Z drugiej strony kryptowaluta Ethereum jest nieco inna, ponieważ jej algorytm haszujący opiera się na wyszukiwaniu pamięci. A jej moc mieszania jest z natury ograniczona przez przepustowość pamięci. Procesory graficzne są wyposażone w doskonałe systemy pamięci, aby sprostać wymaganiom zaawansowanych operacji wydobywczych. Dlatego przez lata ETH było obsługiwane przez platformy GPU, które są zakładane przez farmy górnicze lub osoby fizyczne.

 
ROYALQ
 

Koszty energii i obniżone ceny kryptowalut

Zmniejszający się zwrot z inwestycji spowodowany tłumieniem i spadkiem walut cyfrowych, a także koszty energii elektrycznej, są głównymi czynnikami wpływającymi na dzisiejsze funkcjonowanie górnictwa. Procesory graficzne zużywające energię mają niskie współczynniki mieszania, co stawia górników Bitcoin w czerwonej strefie. Zasadniczo, wraz ze spadkiem ceny waluty, dominuje koszt zużycia energii, aby obniżyć zysk.

Brak zakresu dla samodzielnego wydobycia do czasu ponownego wzrostu cen

W przypadku konfiguracji do wydobywania z 4 GPU może być konieczne wydanie około 3000 USD. Podczas gdy farmy górnicze mają czas, zasoby i zespół inżynierów do personalizacji na ich korzyść. A tego wszystkiego – brakuje hobbystom i entuzjastom.

Farmy górnicze i chmura

Rok 2020 to era postępu w kopaniu kryptowalut. Ci, którzy zakładają farmy górnicze, mają specjalne umowy z dostawcami. Kupują sprzęt górniczy po niskich cenach w masowych ilościach. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu projektują własne konfiguracje o niskim poborze mocy. Mają ekonomię skali, know-how i zespoły inżynierów, którzy budują zrównoważoną infrastrukturę górniczą, jednocześnie obniżając koszty. Oprócz tego farmy górnicze otrzymują tanią energię z hydroelektrycznych tam kanadyjskich lub z geotermalnych źródeł energii w Islandii. Daje to górnikom możliwość osiągania zysków, nawet przy niskiej cenie Bitcoina.

Górnicy FPGA – najnowszy postęp

Deweloperzy nieustannie pracują nad wprowadzaniem innowacji do procesu wydobywczego. OptDyn, pionier chmur P2P Multi-Access Edge Clouds, produkuje pod klucz górników do algorytmów haszujących z dużą ilością pamięci. Zapewni to elastyczne rozwiązania, takie jak GPU, ale są one tańsze. Będzie miał również wysoką wydajność przy niskim zużyciu energii.

Górnictwo w 2020 roku

Wskaźnik hashowania Bitcoin wciąż walczy o osiągnięcie rekordowego poziomu od marca 2020 r. Oczekuje się, że wskaźnik hashowania pobije stare rekordy . Oznacza to, że wydobycie może być znacznie łatwiejsze dla farm kopalnianych i górników-majsterkowiczów.

Jaka jest przyszłość górnictwa?

Kopanie kryptowalut ewoluuje i nie umiera. Aby czerpać korzyści z wydobywania, eksperci sugerują rozważenie najnowszych ewoluujących rozwiązań, w których inwestycja jest kompensowana przez model subskrypcji w chmurze lub za pośrednictwem dostawcy usług telekomunikacyjnych. Górnictwo przybiera inne formy. Zmniejszające się zapotrzebowanie na górników GPU nie oznacza, że ​​kopanie kryptowalut jest martwe. Możesz wydobywać Bitcoin za pomocą odpowiedniej technologii.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex