×

5 wskazówek, jak zbudować najlepszą strategię inwestycyjną w kryptowalutach!

5 wskazówek, jak zbudować najlepszą strategię inwestycyjną w kryptowalutach!


W tym artykule dowiesz się o etapach opracowywania strategii inwestycyjnej. Poniżej obszerny przegląd niektórych kluczowych szczegółów, o których powinieneś wiedzieć przed zainwestowaniem w kryptowalutę.

Określ, jakim typem inwestora kryptowalutowego jesteś

   
 

Zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty, pierwszym pytaniem, które powinieneś sobie zadać, jest: Jakie cele finansowe chcesz osiągnąć? Jakie już masz doświadczenie? Jaki posiadasz budżet na swoją inwestycję?

Istnieje wiele sposobów inwestowania w kryptowaluty i żaden z nich nie jest całkowicie bezpieczny. Przyjrzyjmy się więc niektórym najpopularniejszym typom inwestycji.

HODLer

Tego typu inwestorzy preferują długoterminowe strategie inwestycyjne bez możliwości wypłaty środków w najbliższym czasie. Są gotowi stawić czoła wzlotom i upadkom, cyklom niedźwiedzi i hossy. Z tego typu strategii inwestycyjnych mogą korzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni inwestorzy. Wszystko, czego ona wymaga, to silna wiara w długoterminowy sukces projektu, w który zdecydujesz się zainwestować swoje pieniądze.

Głównym problemem związanym z tą strategią jest to, że możesz przegapić okazję do sprzedaży swojej „księżycowej torby” z maksymalnym zyskiem we właściwym czasie, wierząc, że musisz ją trzymać trochę dłużej, aby osiągnąć skuteczny zysk.

 
 

Handlarz – Trader

Mówiąc najprościej, regularnie kupujesz kryptowalutę po najniższej cenie i sprzedajesz ją po najwyższej cenie. Ale w praktyce nie jest to takie łatwe. Przede wszystkim jest to praca, która wymaga zaangażowania w pełnym wymiarze godzin, ponieważ musisz stale obserwować i analizować rynek, aby dostrzec, kiedy jest odpowiedni czas na kupowanie i sprzedawanie.

Bardzo ważne jest zbadanie rynku i poprzednich poziomów cen aktywów kryptograficznych, w które zamierzasz zainwestować, przed otwarciem jakiejkolwiek transakcji. Jedną z zasad tutaj jest również dywersyfikacja portfela, abyś mógł odrobić stratę – zyskowną transakcją, a właściwa strategia stosunku ryzyka do zysku jest tutaj kluczowa. Temat dywersyfikacji portfela możesz poznać TU!.

Bąź pierwszy – i zawsze na pokładzie!

Inwestorzy stosujący takie podejście inwestują swoje środki w projekt, gdy jest on jeszcze we wczesnej fazie rozwoju lub zaraz po uruchomieniu. Część z nich uczestniczy w przedsprzedaży za pomocą takich serwisów jak Binance Launchpad czy DXsale, gdzie inwestują swoje pieniądze z potencjałem bycia jednymi z pierwszych uczestników i posiadaczy waluty.

Ta strategia jest prawdopodobnie najbardziej niepewna; ma potencjał, aby być bardzo dochodowym, jak również niezwykle ryzykownym. Z pewnością możesz zainwestować w niektóre projekty, które w przyszłości przyniosą wiele X, ale ryzykujesz również zmarnowaniem pieniędzy, ponieważ istnieje większe ryzyko, że projekt może się nie powieść, być zawyżony lub po prostu być oszustwem. Dlatego zdecydowanie powinieneś przeprowadzić badania przed zarejestrowaniem się w ICO lub IDO: spójrz na zespół, który za tym stoi i ich doświadczenie; ustal, czy mają wcześniejsze projekty i doświadczenie; studiuj ich tokenomikę.
Przeczytaj białą księgę (WhitePaper)i sam zdecyduj, czy rozumiesz, co robi projekt i czy uważasz, że jest to wykonalne i perspektywiczne.

 
 

Rozważ opcje z przestrzeni DeFi

Kto powiedział, że inwestycja w kryptowaluty zawsze równa się kupowaniu wyłącznie walut cyfrowych? Istnieje kilka różnych opcji z przestrzeni DeFi, które mogą wyglądać atrakcyjnie dla inwestorów. Ponownie, podobnie jak w przypadku łączenia kilku rodzajów inwestowania w kryptowaluty, aby zmaksymalizować swój potencjalny zysk, możesz również łączyć różne dostępne opcje z DeFi i tradycyjnych form inwestowania, takich jak kupowanie kryptowalut. Przyjrzyjmy się im bliżej:

 • Uprawa plonów. Yield farming odnosi się do zarabiania na krypto poprzez stawianie aktywów na dappach, takich jak DEX . Aby zarabiać na odsetkach lub innych kryptowalutach poprzez uprawę dochodową, inwestorzy muszą zablokować swoje cyfrowe aktywa na określony czas, a aktywa te działają jako płynność w zakresie udzielania pożyczek i handlu.
  Yield farming ma wiele podobieństw do stakingu, chociaż jest zasadnicza różnica – przy stakingu możesz zostać walidatorem , a w przypadku yield farmingu nie ma takiej opcji.
 • Stawianie. Proces stakingu , podobnie jak yield farming, odnosi się do „zamknięcia” twoich kryptowalut, aby można je było wykorzystać do potwierdzania transakcji i obsługi sieci blockchain, a w zamian za to otrzymujesz nagrody lub odsetki. Staking może być stosowany tylko z tymi kryptowalutami, które wykorzystują metodę proof-of-stake (PoS) (np . Cardano lub Solana ).
  Staking jest prawdopodobnie najbardziej dostępnym sposobem zarabiania odsetek dla inwestorów kryptograficznych, ponieważ tę opcję można znaleźć na większości głównych giełd kryptograficznych.
 • Wydobywanie płynności. Wydobywanie płynności powinno być postrzegane jako forma farmingu, w której użytkownicy dostarczają płynność aplikacjom DeFi, umieszczając swoje kryptowaluty w puli do wykorzystania przez innych użytkowników i otrzymując za to nagrody. Na przykład, jeśli chodzi o DEX-y, wydobywanie płynności odnosi się do użytkowników (lub dostawców płynności) dostarczających oba aktywa na dany rynek pary handlowej, aby protokół mógł wykonywać transakcje. Pula zwykle składa się z pary handlowej (np. ETH/USDT). Jako górnik (lub dostawca płynności), inwestor może zdecydować się na zdeponowanie dowolnego składnika aktywów w puli. Im więcej dostawców płynności wniesie wkład do puli płynności, tym większy udział w nagrodach, które otrzymają.
  Główna różnica w stosunku do farmingu polega na tym, że dostawcy płynności są wynagradzani własną monetą platformy oprócz przychodów z opłat, a w przeciwieństwie do farmingu, użytkownicy nie oferują aktywów kryptograficznych do pul płynności w celu udzielania lub pożyczania.

Każda z tych opcji może mieć wspólne podobieństwa, jednak różnią się pod względem dostępności i bariery wejścia. Staking, ponieważ jest używany jako podstawowa metoda sprawdzania poprawności dla dużej liczby kryptowalut wykorzystujących metodę PoS, jest dostępny prawie wszędzie, od głównych scentralizowanych giełd, takich jak Binance i Coinbase, po liczne platformy do stakingu, takie jak Quint , MyContainer , Zengo i tak dalej.
Ponieważ nie potrzebujesz ogromnej ilości środków i możesz obstawiać CEX-y od niedużych sum, obstawianie jest zdecydowanie najbardziej dostępnym i prawdopodobnie najprostszym sposobem zarabiania pasywnego dochodu. Jeśli jednak chcesz zostać walidatorem, musisz być gotowy zarówno do zainwestowania znacznych środków (np . 32 ETH w sieć Ethereum), jak i do odpowiedzialności za obsługę problemów technicznych, z którymi inwestorzy będą musieli się uporać.

 
Zarabiaj ETH
 

W przypadku yield farmingu inwestorzy również inwestują swoje aktywa cyfrowe, jednak mogą to robić tylko na platformach DeFi, np. Sushi swap lub Pancake swap.
W przeciwieństwie do stakingu, gdzie czasami jesteś zobowiązany do zablokowania swoich aktywów na określony czas, tak w przypadku farmingu plonowego możesz zmieniać pule co tydzień, aby naprawdę zmaksymalizować potencjalny zysk.

Jak widzisz, farming plonów może być bardziej opłacalny, ponieważ pozwala ci być bardziej elastycznym w swoich inwestycjach; ma jednak wyższą barierę wejścia niż obstawianie, ponieważ musisz być zaznajomiony z przestrzenią DeFi, a zwłaszcza DEX-ami i ich działaniem.

Co więcej, ponieważ możesz uprawiać farmę plonów tylko w przestrzeni DeFi, to możesz stawić także czoła takim zagrożeniom, jak oszustwa związane z wyjściem, luki w inteligentnych umowach, zagrożenia bezpieczeństwa i tak dalej.

Jak już wspomniano powyżej, wydobycie płynności przypomina farmę plonów, a główna różnica polega na wynagradzaniu. Inwestorzy na ogół otrzymują w nagrodę natywny token łańcucha bloków, a ponadto mają szansę zarobić tokeny zarządzania, dające im głosowanie na wszelkie nowe legislatury.

Ogólnie rzecz biorąc, większość platform DeFi nagradza swoich dostawców płynności proporcjonalnie do ich wkładu w pulę płynności. Dostawcy z większymi wkładami są zazwyczaj nagradzani większą liczbą tokenów, rekompensując im w ten sposób ryzyko, które muszą ponieść. Ponadto dostawcy płynności są zwykle nagradzani tokenami zarządzania, które można wykorzystać do głosowania nad propozycjami rozwoju i kluczowymi zmianami w protokołach.

Wydobywanie płynności nie jest bardziej skomplikowane niż obstawianie, a inwestorzy mogą zostać LP nawet przy niewielkich kwotach środków. Jednak inwestorzy, którzy zdecydują się zostać dostawcami płynności, są narażeni na pewne istotne ryzyko oprócz tych, z którymi borykają się “rolnicy”, a mianowicie ryzyko tymczasowej straty.

Ponieważ wydobywanie płynności blokuje twoje fundusze na określony czas, inwestorzy mogą ponieść znaczną stratę, jeśli cena ich tokenów drastycznie spadnie, gdy są one nadal zablokowane w puli płynności. Zatem płynność zapewniona przez inwestora może stać się bezwartościowa po czasie wycofania w porównaniu z momentem, w którym umieścił go w puli. Ta sytuacja nazywana jest nietrwałą stratą, ponieważ może zostać zrealizowana tylko w momencie, gdy wydobywający płynność zdecyduje się wycofać tokeny po obniżonych cenach.

 
AIOP
 

Zdywersyfikuj swoje portfolio

Innymi słowy, nigdy nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka. Obecnie na samej stronie CoinMarketCap notowanych jest ponad 9400 różnych monet, nie wspominając o dziesiątkach monet, które wciąż czekają na wystawienie lub projektach, które można znaleźć tylko na DEX-ach, takich jak Pancake swap lub Uni swap.

Warto więc zdywersyfikować swoje inwestycje w kilka różnych projektów, na wypadek gdyby jeden z nich był lepszy lub gorszy – od drugiego. Ale jak sklasyfikować te wszystkie liczne projekty kryptograficzne i stworzyć dobrze zrównoważone portfolio? Rzućmy okiem na niektóre klasyfikacje, które mogą ci w tym pomóc.

Klasyfikacja według przypadków użycia

Nie wszystkie kryptowaluty mają rzeczywiste przypadki użycia, jak na przykład Ripple lub Telcoin . Co więcej, nawet panujący król kryptowalut – Bitcoin – poza tym, że służy jako magazyn wartości, tak naprawdę nie ma innych zastosowań. Jednak Bitcoin był pierwszą kryptowalutą na rynku i ma długą historię zdobywania zaufania inwestorów oraz dosłownie i w przenośni wywalczył sobie drogę do akceptacji ze strony organizacji CeFi i ogółu społeczeństwa. Szanse na to, że jakakolwiek inna waluta, która nie ma żadnego zastosowania, ma szansę stać się tak dużym aktywem jak Bitcoin, są znikome. Oznacza to, że musisz szukać zasobów cyfrowych z rzeczywistymi aplikacjami.

Przede wszystkim spójrz na tokeny blockchain, takie jak Ether lub Binance Coin. Blockchainy takie jak Ethereum czy Binance Smart Chain oferują możliwości smart kontraktów i tym samym należą do najpopularniejszych platform do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Ich popularność stale rośnie i napędza rozwój niektórych obszarów w przestrzeni DeFi, więc inwestycja w te tokeny może się opłacić w przyszłości.
Po drugie, szukaj projektów, które są już wykorzystywane do różnych celów: płatności transgraniczne (Celo, Stellar ), bezpieczeństwo i prywatność (Monero, ZCash), stablecoiny (USDT, USDC) i tak dalej. Być może już słyszałeś o niektórych z nich, a inne mogą być ci nieznane, więc przeanalizuj rynek, dowiedz się o zasobach cyfrowych wraz z celami i przypadkami użycia oraz rozważ dodanie ich do swojego portfolio.

Według kapitalizacji rynkowej

Szukając monety do zainwestowania, zawsze należy pamiętać, że istnieje hierarchia monet oparta na ich kapitalizacji rynkowej. W szczególności możemy wyróżnić trzy główne kategorie: krypto o dużej kapitalizacji, średniej kapitalizacji i małej kapitalizacji.

 • Kryptowaluty o dużej kapitalizacji odnoszą się do tych aktywów cyfrowych, których kapitalizacja rynkowa przekracza 10 miliardów dolarów. Jako przykład takich monet przyjrzyj się Bitcoinowi, Ethereum czy Ripple. Takie kryptowaluty powinny być postrzegane przez inwestorów jako długoterminowe inwestycje o niższym ryzyku: mają zarówno wysoką płynność, jak i wolumen obrotu, długą historię przetrwania cykli niedźwiedzi i wahań rynkowych, a także historię sukcesu. To prowadzi nas do wniosku, że kryptowaluty o dużej kapitalizacji mogą utrzymać swoją pozycję nawet wtedy, gdy zawirowania na rynku przyjdą z pełną siłą.
 • Kryptowaluty o średniej kapitalizacji to te aktywa cyfrowe, których kapitalizacja rynkowa waha się od 1 miliarda dolarów do 10 miliardów dolarów. Na przykład do tej kategorii należą Polygon, Litecoin i Chainlink. Takie kryptowaluty wiążą się z większym ryzykiem i są mniej bezpieczne niż kryptowaluty o dużej kapitalizacji. Niemniej jednak mają potencjał, aby zapewnić większy zysk.
 • Kryptowaluty o małej kapitalizacji odnoszą się do tych kryptowalut, które mają kapitalizację rynkową poniżej miliarda dolarów. według kapitalizacji rynkowej CoinMarketCap, Biorąc to pod uwagę, każda kryptowaluta, która znajduje się po Top 50 należy do tego segmentu.

Te monety są zwykle określane jako kryptowaluty „wysokiego ryzyka i wysokiej nagrody”, ponieważ obie mogą zostać zniszczone przez wahania cen lub, wręcz przeciwnie, mogą zapewnić inwestorom potencjalny zysk, ponieważ niektóre z nich mogą być niedowartościowane lub nie zyskały jeszcze wystarczającej uwagi.

W zależności od celów, które chcesz osiągnąć, dywersyfikacja portfela za pomocą kilku przedstawicieli każdej z walut o poziomie kapitalizacji rynkowej może potencjalnie zapewnić Ci ochronę, ponieważ możesz przechowywać monety o dużej i średniej kapitalizacji przez długi czas oraz używać walut o małej kapitalizacji do handlu dziennego.

 

Projekt w którym czynnik ludzki został "wykorzystany" do przeprowadzania zyskownych transakcji

 
ROBOINVESTING
 

Według poziomów ryzyka

Ogólnie rzecz biorąc, poziomy ryzyka zwykle idą w parze z kapitalizacją rynkową. Z pewnością nie jest to regułą, ponieważ nawet kryptowaluty o znacznej kapitalizacji rynkowej i historii sukcesu mogą zniknąć z powodu różnych okoliczności – pamiętajmy o przypadku Luna i UST firmy Terra.
Jednak, aby Twój portfel był zrównoważony, ważne jest, aby podzielić swoje inwestycje na kategorie wysokiego, średniego i niskiego ryzyka. Zbytnie skupienie się na jednej stronie sprawi, że Twój portfel będzie nieco niezrównoważony, więc najlepszym rozwiązaniem może być dodanie bardziej stabilnych kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ethereum, kilka bardziej ryzykownych walut z projektów o średniej kapitalizacji, takich jak Polkadot lub Cronos, i pozostawienie środków na waluty z kategorii „wysokie ryzyko, wysoka nagroda”.
Możesz nawet wyszukać projekty, które są dostępne tylko na DEX-ach, ponieważ czasami mogą osiągnąć sukces, kiedy (i jeśli) staną się dostępne na głównych scentralizowanych giełdach i przyciągną uwagę szerszej publiczności. ( Shiba Inu jest tutaj najbardziej jaskrawym przykładem) .

Zacznij używać botów handlujących kryptowalutami

Korzystanie z botów handlowych może być pomocne przy każdej inwestycji, zarówno długoterminowej, jak i krótkoterminowej. Ze względu na notoryczną zmienność inwestorzy mogą mieć trudności z natychmiastową reakcją w razie potrzeby, zwłaszcza jeśli nie mają dostępu do swojego portfela lub konta, nie mówiąc już o czasie wymaganym do przeprowadzenia transakcji. Boty handlowe — zautomatyzowane narzędzia, które mogą przeprowadzać transakcje w imieniu inwestorów — oferują rozwiązanie w takich sytuacjach.

Boty handlowe występują w różnych formach, takich jak boty uśredniające koszty dolara (DCA) lub boty arbitrażowe. Na przykład bot DCA dokonuje niewielkich, ale konsekwentnych inwestycji, więc zamiast jednego dużego zakupu, dokonuje mniejszych zakupów w ustalonym okresie czasu.
Bot Arbitrage sprawdza cenę kryptowaluty, którą chcesz kupić, na różnych giełdach i kupuje ją tam, gdzie koszt jest najniższy.
Istnieje sporo strategii, które można wykorzystać podczas korzystania z bota handlowego, dzięki czemu mogą one pomóc w zwiększeniu elastyczności inwestycji.

 
 

Inwestorzy powinni pamiętać, że bot to tylko narzędzie i bez wiedzy rynkowej i strategii niewiele zyska. Boty handlowe mogą być bardzo pomocne, ale inwestorzy powinni pamiętać, że ten rynek jest wciąż bardzo nowy i słabo rozwinięty, co sprawia, że ​​niezbędne jest korzystanie z botów renomowanych programistów, takich jak EAZYBOT . A jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z bota kryptograficznego i nie jesteś pewien, jakiej strategii użyć, zawsze możesz podążać za krokami bardziej doświadczonych traderów dzięki kopiowaniu transakcji .

Kopiowanie transakcji to forma strategii handlu kryptowalutami, dzięki której możesz skorzystać z najbardziej udanych strategii handlowych bez konieczności inwestowania własnego czasu i wysiłku, który jest niezbędny przy monitorowaniu rynku kryptowalut. Jeśli weźmiemy na przykład RoyalQ, jedyne, co musisz zrobić, to zarejestrować się, odwiedzić wpis o RoyalQ , przefiltrować wszystkie strategie w zależności od parametrów, które są dla Ciebie istotne (wymiana, para itp.), a następnie wybrać strategię, które mają pożądany zwrot z inwestycji, klikając przycisk „Obserwuj/Kopiuj” i to wszystko.
Więc jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś bota handlowego, możesz zacząć to robić teraz, ponieważ stał się on znacznie bardziej dostępny i prostszy nawet dla tych inwestorów, którzy nie mają doświadczenia z automatycznym handlem.

Zainwestuj ponownie lub odłóż zyski

Inwestowanie i handel kryptowalutami to nie kasyno, a wejście all-in donikąd cię nie zaprowadzi. Dlatego za każdym razem, gdy osiągasz zysk, zawsze powinieneś oddzielić go od zainwestowanych środków, pozwolić, aby początkowa inwestycja pracowała dla ciebie i odciąć całą nadwyżkę. Zróbmy hipotetyczną sytuację, aby było to bardziej jasne.
Na przykład zainwestowałeś w Ethereum, a teraz zamieniłeś Ethereum o wartości 3000 USD na 3500 USD. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wysłanie tego 0,5 Ethereum do zimnego portfela lub wykorzystanie tych zysków do zainwestowania w coś innego. W takim przypadku wszystkie początkowe środki pozostaną w projekcie, w który zainwestowałeś wcześniej, plus trochę zysku, który możesz przechować w portfelu lub wykorzystać.

Zimny ​​portfel może zapewnić dodatkowe poziomy bezpieczeństwa; nie będziesz jednak w stanie szybko wypłacić stamtąd swoich środków na wypadek, gdybyś chciał ponownie zainwestować swoje monety, zwłaszcza gdy hossa nagle zaczyna się od nowa. Tak więc posiadanie zarówno gorącego, jak i zimnego portfela może się tutaj przydać.

Możesz również rozważyć zamianę swojej nadwyżki na stablecoiny , ponieważ ich ceny są ustalone i nie stracisz pieniędzy, jeśli rynek wejdzie w cykl niedźwiedzi.

I oczywiście nigdy nie zapominaj o złotej zasadzie inwestowania w kryptowaluty – „Inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić”. Ta zasada obowiązuje we wszystkich formach inwestowania, ale na rynku kryptowalut jest niezaprzeczalna. Z pewnością każda sytuacja jest inna i trudno określić, jaka kwota może być uznana za bezpieczną do zainwestowania. Jedno co można powiedzieć na pewno to to, że branie kredytu bankowego lub sprzedaż samochodu w celu ulokowania tych wszystkich pieniędzy w kryptowaluty, nawet te bardzo wiarygodne Twoim zdaniem, zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem.

Końcowe przemyślenia

Każda inwestycja, w tym kryptowaluta, to ryzyko; jednak przy odpowiedniej wiedzy, strategii i zarządzaniu ryzykiem straty można w dużym stopniu ograniczyć.
Zbudowanie ostatecznej strategii kryptowalutowej nie jest łatwe i nie stanie się to z dnia na dzień, ale ponieważ inwestorzy rozważają niuanse rynku, dywersyfikują swoje aktywa, wykorzystują swoje zasoby i wykorzystują każdą dostępną opcję, mogą konsekwentnie rozwijać ten składnik aktywów, który dla nich zapewnia z czasem – niesamowity zwrot. W końcu poszerzając swoją wiedzę, będziesz mógł poszerzyć swoje portfolio, a docelowo swoje bogactwo.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex