17 kwietnia 2024

   
 

Teoretycznie rzadko się to zdarza. O ile przyspieszenie transakcji na Bitcoin jest prostsze, są do tego acceleratory, o tyle w Ethereum jest to trochę trudniejsze. Ale nie wykonalne. Sam się o tym przekonałem ponieważ z Trezora wysłałem 1 ETH na Trust Walleta. Jak widać na poniższych obrazkach, czas oczekiwania na przesłanie transakcji w “pendingu” to…9 dni. W rzeczywistości po 16 dniach braku reakcji na etherscanie, podjąłem działania. Zacząłem czytać, pytać eksperów, szukać rozwiązań na “popchnięcie” transakcji. W tym czasie Ether jeszcze podskoczył do góry. 440 $!. Szkoda by było stracić taką sumkę. Transakcja przy małym “fi” czyli opłacie GAS, może tak zawiesić się na wieki. Tak było w moim przypadku.

Niestety jest mało informacji o tym jak przyśpieszyć transakcje na Trezorze. Prostsze jest to w portfelu MetaMask w którym możemy po prostu zwiekszyć opłatę i transakcja trafia w miejsce docelowe. Doczytałem jednak na etherscanie że jest opcja “skancelowania, wyzerowania” transakcji. Po tym zabiegu nie dochodzi ona do skutku ale ETH nie wisi w Blockchaine. Zostaje po prostu na naszym urządzeniu lub portfelu i jest nadal do naszej dyspozycji.

Jak się okazuje procedura jest dość prosta:

Z adresu z którego wysyłaliśmy swoje Eth, należy ponownie wysłać transakcje o wartości 0 ( wysyłamy więc ją sami do siebie), przy czym zwiększamy Gas, opłatę za transakcję. Następuje wyzerowanie. Mamy dostępny nasz ETH. Poniższe screeny pokazują jak to wygląda.

Bardziej wnikliwe osoby zauważą że w pierwszym przypadku opłata za Gas wynosiła 0,08 $. Bardzo mała. Ustalił ją automatycznie Trezor. Przy zerowaniu ustawiłem już Gas na około 200 Gwinei, co w tym czasie dało opłatę około 2$. Ta opłata była już po tych 16 dniach męki, niczym w porównianiu do jej kosztów.

Tydzień po tym jak problem u mnie się rozwiązał, pojawił się filmik na temat transakcji ETH oraz powyższego problemu na You Tube. Z osobą z poniższego video również rozmawiałem na ten temat, być może natchnąłem ją na to nagranie 🙂


Transakcje na Ethereum – jak przyśpieszyć? jak anulować? dlaczego tyle trzeba czekać? z kanału You Tube Piotr Misiurek 
Krypto Bot
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex