×

Czy to już czas na zakup Bitcoina? oraz złota? – Co o tym sądzi Robert Kiyosaki?

Czy to już czas na zakup Bitcoina? oraz złota? – Co o tym sądzi Robert Kiyosaki?

Kiyosaki: Kupujcie Bitcoin – czas na „zastanawianie się” nad tym dobiegł końca


   
 

Robert Kiyosaki twierdzi, że wraz z postępującym kryzysem na dolara nie ma już czasu, trzeba „rozważać” kupno Bitcoina. Kryptowaluta to według popularnego autora kluczowa inwestycja, jako że świat ma właśnie stać w obliczu „poważnego kryzysu bankowego”.

 
 

„Nadchodzi poważny kryzys bankowy”


W tweecie 21 sierpnia autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” powiedział swoim obserwatorom, że nie ma czasu na „myślenie” o inwestowaniu w bezpiecznych przystaniach. Przypomniał, że nawet „Wyrocznia z Omaha” – Warren Buffett zdecydował się ostatecznie pozbyć akcji banków.

DLACZEGO BUFFET WYCOFAŁ SIĘ Z BANKÓW. Banki zbankrutowały. DUŻY KRYZYS BANKOWY NADCHODZI wielkimi krokami ”- napisał Robert Kiyosaki.

Fed i Departament Skarbu przejmą system bankowy? Fed i Ministerstwo Skarbu wysyłają „fałszywe pieniądze z helikoptera” bezpośrednio do ludzi, aby uniknąć masowych zamieszek? To nie jest czas na „myślenie”. Ile masz złota, srebra, bitcoinów?”.


Robert Kiyosaki zwraca uwagę na bitcoin


Kiyosaki jest znanym zwolennikiem Bitcoina. Dość często zdarzało mu się „doradzać” opinii publicznej, aby kupowała kryptowalutę. Zwracał również jej uwagę na spadkową trajektorią waluty fiducjarnej (FIAT).

Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa tylko zaostrzył jego retorykę odnośnie wyjścia z zależności od FIAT. Idzie ona w parze z poglądami wielu specjalistów i analityków rynków. W ich myśl to, co zrobiły rządy w odpowiedzi na pandemię, ostatecznie skazało dolara amerykańskiego na śmierć.

Robert Kiyosaki: nadchodzi wielki kryzys bankowy

Autor bestsellerowej książki ,,Bogaty ojciec, biedny ojciec” – Robert Kiyosaki uważa, że stoimy obecnie u progu wielkiego kryzysu bankowego. Co jego zdaniem powinniśmy w tej sytuacji zrobić?

Kryzys bankowy na horyzoncie

Kilka dni temu amerykański biznesmen i pisarz – Robert Kiyosaki podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami związanymi z nadciągającym kryzysem banków centralnych.

 
AUVESTA
 

Fed i Departament Skarbu przekazują „fałszywe pieniądze z helikoptera” bezpośrednio do ludzi, aby uniknąć masowych zamieszek? Nie ma czasu na „rozmyślanie o tym”. Zastanów się, ile masz złota, srebra i Bitcoinów…

– podkreślił.

Oczywiście niektórzy obserwatorzy wątku zakwestionowali rolę, jaką mogą odegrać kryptowaluty, twierdząc, że są one oszustwem. Na boku dodali jednak, iż fizyczne złoto i srebro to jedyne słuszne opcje.

Inni oskarżyli osoby myślące tymi kategoriami o niezrozumienie technologii stojącej za Bitcoinem, dodając, że kryptowaluta ta przewyższyła wszystkie inne klasy aktywów w ostatniej dekadzie, a fakty mówią same za siebie.

Co stoi za tak dużym sukcesem Bitcoina?

Jest to przede wszystkim niezależność od rządów. Żaden organ państwowy nie może położyć ręki na cudzych kryptowalutach – bez znajomości klucza prywatnego (specjalnego hasła do portfela). W przypadku banków klienci powierzają swoje środki w ręce osób pośrednich. Nie raz przekonaliśmy się o tym, że przysłowie ,,bezpiecznie, jak w banku” kompletnie straciło swój sens. Instytucje te mogą w każdej chwili zamrozić środki swoich użytkowników, gdy same będą borykać się z problemami. Trudno to sobie wyobrazić? Wystarczy powrócić wspomnieniami do stycznia bieżącego roku, kiedy to Podkarpacki Bank Centralny przejął pieniądze swoich klientów w obawie przed upadłością, a polskie prawo mu ku temu sprzyjało. Wskutek tej decyzji ucierpiały niektóre firmy oraz samorządy – w niektórych gminach doszło wręcz do paraliżu. Tymczasowo zablokowano również możliwość dokonywania wypłat dla pozostałych użytkowników.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex