17 kwietnia 2024

Top 7 kryptowalut do zainwestowania w 2022 r.

5 min read
   
 


Kryptowaluta to cyfrowe pieniądze, które nie są obsługiwane przez główny system, taki jak rząd. Zamiast tego opiera się na technologii blockchain, przy czym najpopularniejszym jest Bitcoin. Ponieważ cyfrowe pieniądze zaczynają zdobywać kontrolę na Wall Road, dostępnych jest coraz więcej opcji. Na rynku znajdziesz obecnie ponad 9 800 kryptowalut.

Pomimo że możesz używać kryptowaluty do kupowania rzeczy, większość ludzi traktuje to jako trudną i ryzykowną inwestycję. Z drugiej strony jej nieprzewidywalność sprawia, że ​​inwestowanie w kryptowaluty może być “zyskowną pracą” – ważne jednak jest to, aby wiedzieć w co się…pakujemy. Oto 7 najlepszych kryptowalut, które są warte inwestycji w 2022 roku.


1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin istnieje najdłużej ze wszystkich kryptowalut. Łatwo zrozumieć, dlaczego jest to najlepszy wybór, z ceną i pokryciem rynku, które są znacznie wyższe niż niektóre inne opcje inwestycji w kryptowaluty.

Wiele firm już przyjmuje Bitcoin jako transakcję, co czyni tę kryptowalutę mądrą inwestycją. Na przykład Visa dokonuje transakcji za pomocą Bitcoina. Większe banki zaczynają również włączać do swojej oferty transakcje bitcoinowe.

 

Zarabiaj z świetną giełda BINANCE! Kliknij, aby otworzyć DARMOWE konto!

   
   
 


2. Ethereum (ETH)

Ethereum to sieć, która umożliwia programistom tworzenie własnej kryptowaluty przy użyciu ich blockchaina. Chociaż wartość Ethereum znacznie ustępuje Bitcoinowi, daleko mu też do innych konkurentów.

Eth pojawiło się wiele lat po innych kryptowalutach, znacznie prześcignąło jednak swoje miejsce na rynku dzięki swojej unikalnej technologii. Jest to obecnie najpopularniejszy blockchain i druga co do wielkości kryptowaluta po Bitcoinie. Kto wie, być może można będzie zyskać jeszcze więcej, gdy kolejna aktualizacja o nazwie „The Merge” zostanie wdrożona w tym roku. Aktualizacja zmieni Ethereum na konsensus oparty na dowodach stawki, co zmniejszy ilość monet i sprawi, że wydobycie stanie się przestarzałe. Połączenie prawdopodobnie znacznie zmniejszy również zużycie energii przez Ethereum.


3. Moneta Binance (BNB)

Złota moneta binance BNB wystartowała na początku 2021 roku, wzrastając z około 38 dolarów do wartości 683 dolarów w maju.

Ze względu na swoją wydajność, Binance Coin okazał się jedną z najbardziej stabilnych opcji inwestycyjnych. Binance to największa na świecie giełda kryptowalut, według CoinMarketCap (mieszkańcy UH muszą używać wersji Binance. ALL OF US). Ale pomimo swoich znaczących cech i sukcesu monety w podprojektach Binance, złota moneta binance jest bardzo zmienną inwestycją.

 
 


4. Cardano (ADA)

Mniejszy wpływ ma konkretna sieć Cardano, która jest atrakcyjna dla inwestorów z kilku powodów. Wykonanie transakcji na Cardano wymaga mniej energii niż w większej sieci, takiej jak Bitcoin. Oznacza to, że transakcje są szybsze i tańsze.

W ubiegłym roku Cardano wprowadziło „hard fork”, aktualizację, która zwiększyła funkcjonalność – w tym przypadku umożliwiając wdrożenie inteligentnych umów.


5. (MATIC)

Polygon został opracowany przez zespół programistów, który wniósł znaczący wkład w platformę blockchain Ethereum. Polygon jest stworzony do wspinaczki Ethereum i rozwoju infrastruktury, w oparciu o CoinMarketCap. Ponieważ jest to rozwiązanie „warstwy drugiej”, przekształca Ethereum w system wielołańcuchowy, zwiększając szybkość transakcji i potwierdzań.

Polygon ma wsparcie giełd kryptowalut Binance i Coinbase. Token MATIC służy do obsługi płatności, opłat transakcyjnych oraz jako waluta aranżacji.

 
 


6. (AVAX)

Avalanche to zupełnie nowy blockchain „warstwy pierwszej” — blockchain, który ulepsza dolny protokół, aby system był bardziej skalowalny, jak to określił Binance. Zaczęło być rywalem Ethereum przez Ava Labratories i badaczy komputerowych z Cornell College, z których jeden, były profesor Emin Gün Sirer, ma doświadczenie w badaniach kryptograficznych, zgodnie z CoinMarketCap.

Podczas gdy węzły Ethereum muszą weryfikować każdą transakcję, 3 poszczególne łańcuchy bloków Avalanche mogą weryfikować transakcje indywidualnie. To sprawia, że ​​​​Zwiększanie jest bardziej skalowalne i lepiej radzi sobie z dużymi wolumenami transakcji — do 6500 na sekundę. W związku z tym jest coraz bardziej popularny wśród zadań Ethereum, donosi US Information.


7. (Chainlink)

Chainlink wykorzystuje zdecentralizowaną sieć Oracle, aby pomóc w zabezpieczeniu interakcji między blockchainami i zewnętrznymi źródłami danych, okazjami i metodami płatności, których deweloperzy życzą sobie, aby inteligentne kontrakty stały się dominującą formą transakcji cyfrowych, w oparciu o CoinMarketCap.

Jedną z rzeczy, które działają na korzyść Chainlink, jest strategiczne partnerstwo z Google, w ramach którego Google używa protokołu Chainlink do łączenia użytkowników z usługami w chmurze, poinformował Benzinga. Doradcami projektu są: były przewodniczący Alphabet Joshua Schmidt, współzałożyciel DocuSign Tom Gonser i były LinkedIn TOP DOG Jeff Weiner.

 
 


CIEKAWOSTKA!

Długoterminowi hodlerzy BTC zaczynają odnotowywać straty podobne do tych z ostatniego rynku niedźwiedzia. Analitycy Glassnode spodziewają się jednak, że sytuacja w najbliższym czasie się utrzyma, a nawet może się pogłębić. Obecnie długoterminowi posiadacze bitcoinów – osoby, które posiadają bitcoiny przez 155 dni lub dłużej – ponoszą największe straty od marca 2020 r.


Gwałtowny wzrost zrealizowanych strat

Na podstawie pomiaru wartości bitcoinów wysyłanych na giełdy firma Glassnode obliczyła skumulowaną zrealizowaną stratę. Wynosi ona ponad 0,006% całkowitej wartości rynkowej Bitcoina. Na poniższym wykresie widać, że jest to największa strata od marca 2020 r. Najgłębszy szczyt na wykresie miał miejsce pod koniec 2018 r. W tym czasie skumulowane straty wyniosły ponad 0,015% całkowitej wartości rynkowej Bitcoina.


Inwestorzy instytucjonalni pozostają optymistami

Pomimo utrzymującej się złej koniunktury na rynku, profesjonalni inwestorzy są pozytywnie nastawieni do Bitcoina. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu firmy CoinShares, w którym badacze piszą o napływie kapitału od instytucji do funduszy BTC. W ubiegłym tygodniu osiągnęły one wartość dodatnią na poziomie 100 mln dolarów.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex