17 kwietnia 2024

Najważniejsze wydarzenia z ostatniego tygodnia – 8.04.2022

3 min readDwie główne kryptowaluty notowane są na poziomie 46 tys. USD za Bitcoin i 3,4 tys. USD za Ethereum. Przyjrzyjmy się, co analitycy kryptowalut myślą o obecnej sytuacji rynkowej

   
 

Komentator rynkowy, Holger Zschaepitz, powiedział, że drukowanie przez Bank Japonii większej ilości “papierowej waluty” jest „największym eksperymentem monetarnym w historii”. Bank Japonii ma największy arkusz finansowy w stosunku do PKB i wynosi 136% PKB. Ponieważ Rezerwa Federalna USA również podnosi kluczowe stopy procentowe, Zschaepitz i inni analitycy obawiają się, że będzie to miało wpływ na całą branżę kryptograficzną.

Nie tak dawno Arthur Hayes, były CEO giełdy kryptograficznej BitMEX, napisał na swoim blogu, że to nie złoto czy bitcoiny rosną w cenie, ale „to spadek wartości waluty fiducjarnej, w której są wyceniane”. Jego zdaniem żaden rząd “nie zbankrutuje dobrowolnie”, więc banki centralne nie mają innego wyjścia, jak tylko wznowić zastrzyk płynności. „Jeśli zadzierasz z bykiem, dostaniesz tylko rogi” – napisał Hayes.

 
 

Komentator i analityk rynku kryptowalut Michael van de Poppe uważa, że ​​Bitcoin ma wszelkie szanse na kontynuację wzrostu i że w przyszłym tygodniu możemy zobaczyć, że cena BTC osiągnie poziom 50 000 USD.


Rzućmy okiem na inne wiadomości z zeszłego tygodnia:

? 1 kwietnia wydobyto 19-milionowy bitcoin, co oznacza przełomowy moment dla najpopularniejszej na świecie kryptowaluty. Obecnie w obiegu znajduje się 19 milionów bitcoinów, co stanowi 90% całej podaży, a tylko 2 miliony więcej zostanie wybitych lub wydobytych do około roku 2140.

? Binance zostało oficjalnym partnerem wymiany kryptowalut podczas 64. dorocznych nagród Grammy, które odbyły się 3 kwietnia. Według współzałożyciela Binance, Yi He, nowe partnerstwo umożliwi Akademii Nagrań sprostanie zmieniającym się wymaganiom społeczności poprzez dostarczanie świeżych oraz nowych doświadczeń opartych na o blockchain i „wszystkie wspaniałe rzeczy, które technologia Web3 może wnieść do rozrywki”.

 
 

⚖️ Stan Waszyngton uchwalił ustawę mającą na celu rozszerzenie lokalnej adopcji blockchain po trzech latach debaty. Środek ma na celu rozszerzenie wykorzystania technologii blockchain w Stanie w różnych sektorach finansowych i przemysłowych.

? Platforma analityczna kryptowalut Coinalyze sugeruje, że oficjalnie rozpoczął się sezon altseason. Po raz pierwszy w tym roku łączne zainteresowanie i wolumen na altcoinach przekroczyły wartość Bitcoina, więc wkrótce możemy spodziewać się wzrostu altcoinów.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex