Jak Blockchain może pomóc bezdomnym

Jak Blockchain może pomóc bezdomnym

Blockchain jest używany w wielu wartościowych celach.  Wykorzystywany jest w pomocy uchodźcom i zmniejsza ubóstwo w krajach rozwijających się.  Teraz blockchain również okazuje swoją wartość osobom bezbronnym, bliżej domu. W kilku miastach działają już inicjatywy oparte na blockchainach, aby pomóc bezdomnym uzyskać szybszy i łatwiejszy dostęp do usług, których potrzebują.

 

Skala bezdomności

 

Aż 3,5 miliona Amerykanów doświadcza bezdomności każdego roku, a ponad 550 000 osób śpi każdej nocy w różnych okolicznych, nieciekawych miejscach. Ponad połowa osób bezdomnych to rodziny z dziećmi. Wiele z nich znajduje się w większych miastach.

Ludzie stają się bezdomni z wielu różnych powodów, w tym z tragicznych zmian okoliczności życiowych, takich jak utrata członka rodziny lub pracy. Często odpowiedzialne są również choroby psychiczne i uzależnienia. Wśród osób młodszych często mogą to być spory rodzinne, które zmuszają ich do opuszczenia domu, gdzie nie ma dokąd pójść. Chociaż niektórzy trafiają na ulice, inni mogą spać  w samochodach lub przemieszczać się z miejsca na miejsce śpiąc z przyjaciółmi.

 

Konieczność identyfikacji

 

Przy braku środków bezpieczeństwa osobistego osoby bezdomne nie mogą walczyć o zabezpieczenie swoich rzeczy oraz samych siebie. Dokumenty potwierdzające ich tożsamość i status zabezpieczenia społecznego mogą szybko ulec uszkodzeniu, zagubieniu lub kradzieży. Bez ważnych dokumentów tożsamości osoby bezdomne nie mają dostępu do codziennych usług.

Jedno z amerykańskich badań wykazało, że dla bezdomnych bez dokumentów tożsamości a więc dla około  53 procent odmówiono dostępu do paczek żywnościowych, a ponad 51 procent odmówiono dostępu do świadczeń z zabezpieczenia społecznego.

 
 
 

Dodatkowo, nawet jeśli bezdomny, który utracił swój identyfikator otrzymuje zamiennik to i tak  że zwykle muszą podać jakiś identyfikator, aby uzyskać zastępczy identyfikator. Więc utknęli w biurokratycznym Catch-22. Usługi, które mogą pomóc im zejść z ulicy są dla nich niedostępne.

 

Jak Blockchain może pomóc bezdomnym

 

Projekt MyPass w Austin w Teksasie

Blockchain ujawnia swój potencjał w zakresie samo-suwerennej tożsamości. Dokumenty tożsamości mogą być weryfikowane i przechowywane cyfrowo na blockchain, co neguje potrzebę posiadania przez fizyczne dokumenty tożsamości. Nowy projekt w Austin w Teksasie wykorzystuje teraz ten przypadek użycia blockchain do pracy na rzecz bezdomnych mieszkańców miasta.

 
BITCLUB
 

MyPass przechowuje cyfrowe dokumenty dla osób bezdomnych. System przechowuje dokumenty tożsamości, ale może również przechowywać dokumentację medyczną, co oznacza, że ktoś może otrzymać leczenie z różnych klinik. Osoba ma zapewnione bezpieczne logowanie, aby uzyskać dostęp do swojego magazynu dokumentów z dowolnego komputera, smartfona lub SMS-a. Jeśli więc skorzystają z kliniki, mogą skorzystać z komputera w klinice, aby wprowadzić swoje dane. Następnie mogą dostarczyć wszelką dokumentację potrzebną do leczenia lub dowód historii medycznej.

 

 

Chociaż jest to nadal w fazie pilotażowej, nadzieje są wysokie że można je też powielać na większą skalę. Projekt otrzymał dofinansowanie z konkursu Bloomberg Philanthropies Mayors Challenge. Obecnie wiele organizacji charytatywnych i innych organizacji w Austin próbuje rozwiązać początkowe problemy, takie jak obsługa zagubionych danych logowania. Biorąc jednak pod uwagę potencjał projektu pomocy bezdomnym w Austin, nie są to istotne przeszkody do przezwyciężenia.

 

 
NETFLIX
 

 

Projekt Fummi w Nowym Jorku

New York City również próbowało podobnego projektu we współpracy z organizacją Blockchain for Change. W 2017 roku organizacja rozdała smartfony trzem tysiącom bezdomnych w Nowym Jorku. Telefony były już załadowane aplikacją o nazwie Fummi. Współpracując z innymi dostawcami usług, grupa stworzyła tożsamości cyfrowe dla odbiorców telefonów. Dzięki cyfrowej dokumentacji osoby prywatne miały również dostęp do konta, na którym można otrzymać cyfrowe monety. Telefony zawierały wstępnie załadowane saldo monet. Odbiorcy mogą zarabiać więcej monet poprzez takie działania, jak polecanie nowych użytkowników i kupowanie usług za pośrednictwem platformy.

 

Podsumowując

 

Te dwa projekty są obecnie jedynymi udokumentowanymi przykładami blockchain wykorzystywanymi do pomocy bezdomnym. Niemniej jednak członkowie społeczności Blockchain spekulują o kolejnych krokach. Tożsamość cyfrowa wydaje się naturalnym postępem, głównie dlatego, że została już z powodzeniem wdrożona przez Światowy Program Żywnościowy w zakresie karmienia uchodźców.

Rejestracja tożsamości osób bezdomnych na blockchainie ma inne zalety dla usługodawców, którzy im pomagają. Stały wspólny rekord przynosi korzyści dla dostawców, takich jak schroniska. Dzięki udostępnianym cyfrowym rekordom nie muszą już poświęcać czasu i zasobów na indywidualne szukanie takich osób.

W szczególności korzystanie z bezpiecznych cyfrowych portfeli do rozdzielania funduszy osobom bezdomnym tworzy bezpieczniejszą alternatywę niż rzeczywista gotówka. Przenoszenie gotówki ułatwia bezdomnym kradzież. Wydatki cyfrowe w walutach są również identyfikowalne, aby organizacje charytatywne bezdomych mogły wykazać, gdzie wydawane są fundusze.

Bezdomni są jednymi z najbardziej bezbronnych w społeczeństwie. Jeśli blockchain może pomóc bezdomnym uzyskać lepszy i szybszy dostęp do schronienia, usług medycznych i finansowych, których tak bardzo potrzebują, to tym lepiej dla świata.

 

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/jak-blockchain-moze-pomoc-bezdomnym/
YouTube266
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 81131

Dzisiejsze Wizyty: 139

Użytkownicy Online: 5

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij