×

Czy w amerykańskim kongresie posiadają Bitcoiny?

Czy w amerykańskim kongresie posiadają Bitcoiny?

Co najmniej jeden członek amerykańskiego Kongresu posiada Bitcoiny

   
 

 

Publikując swoje tegoroczne oświadczenie majątkowe, reprezentujący stan Wirginia, republikanin Bob Goodlatte stał się prawdopodobnie pierwszym członkiem amerykańskiego Kongresu, który zdeklarował posiadanie aktywów cyfrowych w postaci bitcoinów, jak i innych kryptowalut.

W swoim oświadczeniu Goodlatte deklaruje posiadanie kryptowalut na łączną sumę od 17 do 80 tyś. dolarów – w tym bitcoinów (BTC) o wartości pomiędzy 15 001 a 50 000 dolarów, jak również monet Bitcoin Cash (BCH) oraz Ethereum (ETH), obie pozycje o wartości pomiędzy 1 001 a 15 000 dolarów.

Niewykluczone, iż Goodlatte nie okaże się jedynym członkiem Kongresu, który posiada kryptowaluty w swoim inwestycyjnym portfolio, a to za sprawą jednej z ostatnich uchwał amerykańskiego Biura Etyki Rządowej (Office of Government Ethics – OGE), zobowiązującej pracowników rządowych organów wykonawczych do raportowania wszelkiej ilości posiadanych przez nich kryptowalut. Podobnego rodzaju zasady obowiązują obecnie również w Australii.

 
 

Rozporządzenie OGE wyznacza kongresmenom również 45 dni na zadeklarowanie wszystkich transakcji dokonanych za pomocą kryptowalut, tak jak dotychczas obowiązywało to w przypadku innego rodzaju dokonywanych przez nich transakcji.

Nie wszystkich musi zaskakiwać fakt, iż to Goodlatte okazał się pierwszym amerykańskim kongresmenem, który publicznie zadeklarował posiadanie kryptowalut. Jego syn, Bob Goodlatte Jr, jest także zwolennikiem technologii kryptowalut i łańcucha bloków. Według waszyngtońskiego portalu informacyjnego Sludge, na który powołuje się również Forbes, Goodlatte Jr miał w przeszłości dokonać też znaczącej inwestycji w platformę Coinbase.

Bob Goodlatte senior jest ponadto członkiem (jak i współzałożycielem) Congressional Blockchain Caucus – ponadpartyjnego stowarzyszenia kongresmenów będących zwolennikami i propagatorami technologii łańcucha bloków.

 
 

Innymi z jego członków są również: reprezentujący demokratów ze stanu Kolorado, Jared Polis (będący równocześnie trzecim najbogatszym przedstawicielem obecnego Kongresu i zarazem najbogatszym demokratą wśród kongresmenów), jak również republikanin Greg Gianforte (drugi najbogatszy przedstawiciel obecnego Kongresu).

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex