Facebook stawia na indyjski rynek przekazów pieniężnych za pomocą Crypto

Facebook stawia na indyjski rynek przekazów pieniężnych za pomocą Crypto


Facebook podobno pracuje nad aplikacją transferu pieniędzy kryptowalutą, która zostanie zintegrowana z WhatsApp. Usługa, która ma zostać uruchomiona w Indiach, najwyraźniej będzie skierowana na rynek przekazów pieniężnych. Według Bloomberga, WhatsApp opracowuje „stablecoin” dla projektu, a jego wartość będzie „podpięta” do wartości dolara amerykańskiego. Stablecoin będzie w stanie przezwyciężyć ogromne wahania cen, które wpływają na wartość cyfrowych walut, takich jak Bitcoin których stawki mogą się zmieniać o ponad 10 procent w ciągu 48 godzin. Facebook od pewnego czasu prowadzi badania związane z blockchain i cyfrowymi monetami. W maju stworzył jednostkę badawczą, na której czele stał były prezes PayPal, David Marcus. Obecnie jest także wiceprezesem firmy Messaging Products. Obecnie grupa liczy około 40 naukowców. Uważa się, że Marcus odegrał kluczową rolę w najnowszym przedsięwzięciu kryptograficznym firmy. Serwis Facebook już wcześniej mówił o perspektywie wprowadzania płatności kryptowalutowych do Facebook Messenger i wskazywał na kilka wad. Jego zdaniem wysokie opłaty transakcyjne i długi czas przetwarzania zdecydowanie utrudniałyby szeroką adaptację takich transakcji. Dlatego też powstaje zespół badawczo-rozwojowy krypto-blockchain, który obecnie składa się z byłych wykonawców PayPala i Instagrama. Zatrudniono także niektórych pracowników Facebooka, w tym Geoffa Teehana szefa działu projektowania produktów i Morgana Bellera, członka zespołu ds. Rozwoju korporacyjnego w firmie.

 
 

Skąd pomysł na płatności kryptograficzne w Indiach?

Indie są na czele listy krajów o największej liczbie transakcji pieniężnych z zagranicy. Dane liczbowe z 2017 roku wynoszą około 69 milionów dolarów, wynika z niedawnego raportu Banku Światowego. Był to wzrost o 9,9 procent w stosunku do poprzedniego roku. Łączna wartość przekazów globalnych osiągnęła 613 miliardów USD w 2017 roku. Prawdopodobnie Facebook idzie w kierunku tego rynku, dzięki swojej aplikacji kryptograficznej WhatsApp. Indie mają obecnie ponad 200 milionów użytkowników WhatsApp.

Dyrektor generalny WhatsApp, Chris Daniels, ogłosił wysłanie listu do Rezerwowego Banku Indii z prośbą o rozszerzenie usług płatniczych na użytkowników w tym kraju. W liście, datowanym na 5 listopada, wystosowana była prośba o zatwierdzenie BHIM UPI (Unified Payments Interface). Firma podobno współpracuje również z National Payments Corporation of India (NPCI), aby spełnić wymogi regulacyjne. Rozpoczęła również wdrażanie zaleceń RBI. Obejmują one wymagania dotyczące przechowywania danych, które zobowiązują firmę do zapewnienia poufnego dostępu do informacji o płatnościach do RBI. Wniosek wciąż oczekuje na zatwierdzenie.

 
Alternet
 

W lutym WhatsApp rozpoczął testowanie platformy płatniczej w Indiach. Projekt został zrealizowany we współpracy z ICICI Bank. W programie wzięło udział około 700 000 użytkowników. Wdrożenie zostało odroczone po wybuchu skandalu Cambridge Analytica. Doprowadziło to do poważnych obaw o prywatność, które skłoniły Bank Rezerw Indii do wydania nowej dyrektywy ukierunkowanej na przechowywanie i dostęp do danych, zmuszając tym samym firmę do przebudowy projektu. Zatwierdzenie systemu krypto-płatniczego od rządu indyjskiego sprawiłoby, że WhatsApp stała by się wiodącą platformą transferu funduszy w tym kraju.Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/facebook-stawia-na-indyjski-rynek-przekazow-pienieznych-za-pomoca-crypto/
YouTube267
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 
 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 82987

Dzisiejsze Wizyty: 1666

Użytkownicy Online: 15

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bot do Crypto 50 % taniej. Promocja! – która nie będzie trwała wiecznie

💥🔝50% na WSZYSTKIE abonamenty AutoInvestora ‼ Nie ma znaczenia jaki rodzaj abonamentu wybierzesz oraz na jaki czas 💁‍♂ Rabat 50%...

Zamknij