17 kwietnia 2024

Facebook stawia na indyjski rynek przekazów pieniężnych za pomocą Crypto

4 min read

   
 

Facebook podobno pracuje nad aplikacją transferu pieniędzy kryptowalutą, która zostanie zintegrowana z WhatsApp. Usługa, która ma zostać uruchomiona w Indiach, najwyraźniej będzie skierowana na rynek przekazów pieniężnych. Według Bloomberga, WhatsApp opracowuje “stablecoin” dla projektu, a jego wartość będzie “podpięta” do wartości dolara amerykańskiego. Stablecoin będzie w stanie przezwyciężyć ogromne wahania cen, które wpływają na wartość cyfrowych walut, takich jak Bitcoin których stawki mogą się zmieniać o ponad 10 procent w ciągu 48 godzin. Facebook od pewnego czasu prowadzi badania związane z blockchain i cyfrowymi monetami. W maju stworzył jednostkę badawczą, na której czele stał były prezes PayPal, David Marcus. Obecnie jest także wiceprezesem firmy Messaging Products. Obecnie grupa liczy około 40 naukowców. Uważa się, że Marcus odegrał kluczową rolę w najnowszym przedsięwzięciu kryptograficznym firmy. Serwis Facebook już wcześniej mówił o perspektywie wprowadzania płatności kryptowalutowych do Facebook Messenger i wskazywał na kilka wad. Jego zdaniem wysokie opłaty transakcyjne i długi czas przetwarzania zdecydowanie utrudniałyby szeroką adaptację takich transakcji. Dlatego też powstaje zespół badawczo-rozwojowy krypto-blockchain, który obecnie składa się z byłych wykonawców PayPala i Instagrama. Zatrudniono także niektórych pracowników Facebooka, w tym Geoffa Teehana szefa działu projektowania produktów i Morgana Bellera, członka zespołu ds. Rozwoju korporacyjnego w firmie.

 
 

Skąd pomysł na płatności kryptograficzne w Indiach?

Indie są na czele listy krajów o największej liczbie transakcji pieniężnych z zagranicy. Dane liczbowe z 2017 roku wynoszą około 69 milionów dolarów, wynika z niedawnego raportu Banku Światowego. Był to wzrost o 9,9 procent w stosunku do poprzedniego roku. Łączna wartość przekazów globalnych osiągnęła 613 miliardów USD w 2017 roku. Prawdopodobnie Facebook idzie w kierunku tego rynku, dzięki swojej aplikacji kryptograficznej WhatsApp. Indie mają obecnie ponad 200 milionów użytkowników WhatsApp.

Dyrektor generalny WhatsApp, Chris Daniels, ogłosił wysłanie listu do Rezerwowego Banku Indii z prośbą o rozszerzenie usług płatniczych na użytkowników w tym kraju. W liście, datowanym na 5 listopada, wystosowana była prośba o zatwierdzenie BHIM UPI (Unified Payments Interface). Firma podobno współpracuje również z National Payments Corporation of India (NPCI), aby spełnić wymogi regulacyjne. Rozpoczęła również wdrażanie zaleceń RBI. Obejmują one wymagania dotyczące przechowywania danych, które zobowiązują firmę do zapewnienia poufnego dostępu do informacji o płatnościach do RBI. Wniosek wciąż oczekuje na zatwierdzenie.

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 

W lutym WhatsApp rozpoczął testowanie platformy płatniczej w Indiach. Projekt został zrealizowany we współpracy z ICICI Bank. W programie wzięło udział około 700 000 użytkowników. Wdrożenie zostało odroczone po wybuchu skandalu Cambridge Analytica. Doprowadziło to do poważnych obaw o prywatność, które skłoniły Bank Rezerw Indii do wydania nowej dyrektywy ukierunkowanej na przechowywanie i dostęp do danych, zmuszając tym samym firmę do przebudowy projektu. Zatwierdzenie systemu krypto-płatniczego od rządu indyjskiego sprawiłoby, że WhatsApp stała by się wiodącą platformą transferu funduszy w tym kraju.Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex