Co wybrać do inwestycji? Bitcoina czy…złoto?

Co wybrać do inwestycji? Bitcoina czy…złoto?

Często porównuje się kryptowaluty do bezpiecznej przystani, takiej jak złoto. Analitycy Morningstar podjęli się porównania Bitcoina ze złotem. Co z tego wynikło?

W związku z imponującym wzrostem cen kryptowalut w 2017 r., przyciągnęły one uwagę nawet niezbyt doświadczonych inwestorów. Nastąpił również ogromny wzrost zainteresowania zastosowaniem technologii blockchain. Poza rosnącym szumem medialnym, wiele osób skłania się ku idei, że kiedyś kryptowaluty mogą zastąpić złoto jako jedno z najbardziej popularnych i akceptowanych na całym świecie aktywów inwestycyjnych. Nie ma się co dziwić tej idei, gdyż tradycyjnie ten kruszec jest wydobywany w kopalniach przy użyciu ciężkiego sprzętu i głębokich tuneli, a również jego przetapianie wymaga różnych rozwiązań technicznych. Pomysł zastąpienia tych pracochłonnych działań za pomocą komputerów jest wyjątkowo kuszący.

 
FreeBitco
 

Analitycy Morningstar podjęli się analizy takiego rozwiązania i porównali ze sobą złoto i kryptowaluty pod względem wybranych kryteriów. Pod uwagę wzięto: płynność, funkcjonalność, ograniczoną podaż, przyszłość popytu i trwałość. Wyniki tej analizy przedstawiają się następująco.

Czy złoto jest bezpieczną przystanią?

 

Płynność

Tak. Rynek złota cechuje się wysoką płynnością zarówno w znaczeniu aktywa fizycznego, jak i inwestycyjnego. Co więcej, dzięki globalnej akceptacji jego wartości, jego płynność przekracza granice państw.

Funkcjonalność

Tak. Największym przejawem popytu na złoto jest biżuteria. Ta kategoria stanowi ponad połowę globalnego popytu na ten kruszec. 10% popytu na złoto obejmuje zastosowanie przemysłowe. Jak widać, złoto cechuje się dużą funkcjonalnością.

Ograniczona podaż

Tak. Jak wszystkie wydobywane surowce, również zasoby złota na świecie są ograniczone. Z czasem pozyskanie „nowego” złota staje się coraz trudniejsze i wzrastają koszty jego wydobycia. Pomimo, że złoto może być przedmiotem recyclingu, to jednak należy spodziewać się wzrostu jego cen, gdyż posiadający ten kruszec nie będą zbyt skłonni go sprzedać, a jeżeli już, to z pewnością po wysokiej cenie.

Przyszłość popytu

Tak. Często trudno jest przewidzieć zmiany dotyczące popytu w przyszłości na różne aktywa, zanim się one nie wydarzą na rynku. Jednakże opierając się na długiej historii używania biżuterii i jej trwającym od wieków znaczeniu kulturowym, które kształtują wpływ na jej spostrzeganą wartość, złoto ma solidną podstawę co do przyszłego popytu.

 
Dominant Finance
 

Trwałość

Tak. Złoto nie psuje się, nie rdzewieje i wymaga znikomej konserwacji. Wartość tego kruszcu nie spadnie z powodu osłabienia jakości poszczególnych jego kawałków.

Ocena Bitcoina według kryteriów Morningstar

Analitycy Morningstar zastosowali te same kryteria oceny w stosunku do najbardziej popularnej kryptowaluty – Bitcoin. Wyniki ich analizy przedstawiają się następująco:

 

Płynność

Nie. Wolumen na rynku wydaje się być wystarczająco wysoki, aby zaoferować odpowiednią płynność. Jednak przy obecnych poziomach handlu dzienny wolumen obrotu obejmuje tylko 0,5% wszystkich istniejących bitcoinów. Wolumen obrotu złotem jest ponad 5 razy wyższy i prawie 3% całego istniejącego złota jest codziennie przedmiotem handlu.

Funkcjonalność

Nie. Technologia blockchain ma ogromny potencjał w całej różnorodności zastosowań, a Bitcoin jest najbardziej popularną kryptowalutą. Jednak obecne możliwości wykorzystania Bitcoina w transakcjach handlowych są wciąż znacznie ograniczone, a przyszłość tego rozwiązania niepewna. Jest to częściowo spowodowane stosunkowo długim czasem realizacji transakcji. Dla porównania, złoto ma więcej zastosowań niż tylko inwestycje……..

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/co-wybrac-do-inwestycji-bitcoina-czy-zloto/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69286

Dzisiejsze Wizyty: 13

Użytkownicy Online: 3

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
50 darmowych coinów od WCX – Global Low-Cost Digital Currency Exchange

‼️☑️Czy warto odebrać darmowe 50 coinów od WCX? Zróbmy małe podsumowanie dwóch ostatnich prężnie się rozwijających giełd : Binance i...

Zamknij