×

Już wiemy . . . ! dlaczego banki centralne tak kochają złoto

Już wiemy . . . ! dlaczego banki centralne tak kochają złoto

   
 


Jak zapowiadają…zacznie się w Stanach Zjednoczonych i rozejdzie po całym świecie jak najgorsza plaga. To będzie skutek odejścia od standardu złota. 𝐖𝐚𝐥𝐮𝐭𝐲 𝐳𝐚𝐜𝐳𝐧𝐚̨ 𝐭𝐚𝐧𝐢𝐞ć, 𝐚ż 𝐬𝐭𝐫𝐚𝐜𝐚̨ 𝐣𝐚𝐤𝐚̨𝐤𝐨𝐥𝐰𝐢𝐞𝐤 𝐰𝐚𝐫𝐭𝐨ść.

Jednym z kluczowych atutów złota jest jego izolacja od trendów na innych rynkach, w tym rynkach akcji. Historycznie, gdy światowa gospodarka znajduje się w kryzysie, złoto pozostaje silne (a nawet osiąga całkiem sporo, jeśli chodzi zyski). Na przykład cena złota gwałtownie wzrosła po kryzysie finansowym w latach 2008/09 i utrzymywała się na wysokim poziomie, nawet, gdy gospodarki zaczęły się ożywiać. W szczególności złoto zazwyczaj zyskuje na wartości w okresach rosnącej inflacji – ponieważ inwestorzy widzą, że ich pieniądze tracą na wartości, szukają bezpieczniejszych aktywów, takich jak złoto, które udowodniło swoją zdolność do utrzymania swojej wartości. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się, jak i kiedy złoto KUPIĆ! A to….. – ważna wiedza.

Strach przed eskalacją konfliktu na Wschodzie napędził klientów firmom sprzedającym kruszec.
Prezes Mennicy Wrocławskiej, stwierdził, że kryzys na Ukrainie i wydarzenia na Krymie były mocnym impulsem do zakupów złota. (…) Napięcie na Wschodzie przyciągnęło inwestorów do złota na całym świecie. Skutek to wzrost cen w pierwszej połowie marca. Apetyt jubilerów i inwestorów kupujących złoto w postaci sztabek i monet (a nie np. jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych) stabilnie rósł przez ostatnie cztery kwartały. W ubiegłym roku, gdy z rynku złota wychodzili inwestorzy finansowi (co było m.in. powodem gwałtownych spadków cen), jubilerzy – głównie w Indiach i w Chinach – kupili ponad 2,2 tys. ton, o 17 proc. więcej niż rok wcześniej. Popyt inwestycyjny na sztabki i monety wyniósł ponad 1,6 tys. ton, o 28 proc. więcej niż w poprzednich latach.

Światowa Rada Złota opublikowała nowe dane na temat popytu i cen tego kruszcu na rynkach światowych w trzecim kwartale roku. Wynika z nich, że globalny popyt na fizyczne złoto inwestycyjne w postaci monet bulionowych i sztabek wyniósł 351 ton. To wzrost o 36 proc. w porównaniu do 2021 r. i o 41 proc. do okresu kwiecień-czerwiec.

 

Poniżej firma do której mam pełne zaufanie odnośnie inwestycji w aktywa.

   
 
IbisInGold

Co dalej?

“Oczywiście najrozsądniejsze byłoby powrócić do złota jako jedynego, prawdziwego pieniądza” – Murray Rothbard (ekonomista, intelektualista)

Właśnie banki centralne kupiły 673 tony, czyli największą ilość w historii od 55 lat.

“Złoto jest jedynym rodzajem inwestycji, która nie stwarza ryzyka niewypłacalności i bankructwa w przeciwieństwie do emitentów akcji, obligacji, walut. Złoto nigdy nie bankrutuje.

Politycy przychodzą i odchodzą . Polityka się zmienia. Pieniądze się zmieniają. 𝗔 𝗭ł𝗼𝘁𝗼 𝗽𝗼𝘇𝗼𝘀𝘁𝗮𝗷𝗲 𝗭ł𝗼𝘁𝗲𝗺.” – Warren Buffet, Inwestor

Odwieczny wróg Złota 😉 Udziałowiec Barrick Gold. Przyjdzie czas, kiedy złoto / srebro będzie jedynym ratunkiem, szkoda tylko, że wtedy go już nie będzie.

𝐊𝐭𝐨 𝐩𝐨𝐬𝐢𝐚𝐝𝐚 𝐙ł𝐨𝐭𝐨, 𝐭𝐞𝐧 𝐮𝐬𝐭𝐚𝐥𝐚 𝐳𝐚𝐬𝐚𝐝𝐲.

“Jedynie ZŁOTO to prawdziwy pieniądz. Wszystko inne to dług” – John Pierpont Morgan

Chciałbyś zarabiać ale nie wiesz jak zacząć ?
Trudno zabrać Ci się do pracy?
Brakuje ci konsekwencji? KLIKNIJ – PONIŻEJ!

 
AUVESTA
 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex