Blockchain w rolnictwie, Kryptowaluty nieuchronną przyszłością pieniądza?, PKO Bank Polski wchodzi w blockchain

Blockchain w rolnictwie, Kryptowaluty nieuchronną przyszłością pieniądza?, PKO Bank Polski wchodzi w blockchain

Blockchain w rolnictwie i dostawach żywności będzie wart 430 mln USD do 2023 roku

 

Według nowego raportu rozwiązania oparte o blockchain w sektorze rolniczym i łańcuchach dostaw żywności będą warte ponad 400 milionów dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Raport pod nazwą “Blockchain: Prognoza rynku rolnictwa do 2023 roku” przygotowany przez Reportlinker, opublikowany w tym tygodniu, przewiduje wzrost sektora z obecnej wartości 60,8 mln USD do 429,7 mln USD. Wzrost ten ma nastąpić w ciągu kolejnych pięciu lat i oznacza roczną stopę wzrostu na poziomie 47,8 %.

“Technologia Blockchain rewolucjonizuje sektory żywności i rolnictwa, zwiększając możliwości decyzyjne organizacji. Oczekuje się, że rynek blockchain będzie rósł dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na przejrzystość łańcucha dostaw w obszarze rolnictwa i żywności” – głosi komunikat prasowy.

Blockchain to realne oszczędności dla firm

Kolejne media donoszą, że najwięksi giganci żywności na całym świecie eksperymentują z rozwiązaniami opartymi o blockchain. Technologia łańcucha bloków pozwoli zaoszczędzić korporacjom znaczące środki finansowe. Z informacji opublikowanych przez IBM, wynika, że po wdrożeniu blockchaina w łańcuchu dostaw w firmie Maersk, udało się zaoszczędzić ok. 10% kosztów operacyjnych…….

 

Kryptowaluty są nieuchronną przyszłością pieniądza, twierdzi premier Malty

 

Maltański rząd słynie ze swojego niemalże idealnego podejścia dla rozwoju kryptowalut oraz technologii blockchain. Premier Malty powiedział podczas 73 sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, iż „Kryptowaluty są nieuchronną przyszłością pieniądza”. Joseph Muscat jest jedną z osób, która czynnie wspiera rozwój innowacyjnych technologii. Muscat chce, aby Malta stała się krajem, gdzie innowacyjne technologie tj. blockchain nie posiadają żadnych barier regulacyjnych do rozprzestrzeniania w szerokiej gamie branż. 

Maltański premier twierdzi, że rozproszona księga rachunkowa (DLT) zmienia przejrzystość i funkcjonowanie systemów politycznych, obywatelskich i korporacyjnych. Ich potencjał do rozwiązania tradycyjnych problemów dla baz danych był dla Malty impulsem do stania się rajem dla rozwoju blockchainu. Ponadto, Muscat powiedział, że Malta jest aktualnie pierwszą jurysdykcją na całym świecie, która reguluje technologię blockchain, wspierając jej rozwój za pomocą przychylnego i prostego prawa.

Muscat dodał między innymi, że używając technologii blockchain można „upewnić się, że nikt nie jest pozbawiony swojej legalnej własności z powodu błędnych danych”. Muscat od wielu miesięcy wspiera kryptowaluty oraz technologię blockchain.

„Uważam kryptowaluty za nieuniknioną przyszłość w rozwoju pieniądza i podstawę naszej przyszłej gospodarki” – powiedział w kwietniu br. premier Malty, Joseph Muscat

 

 

PKO Bank Polski wchodzi w blockchain razem z JP Morgan. Podpisano list intencyjny

 

Ponad 70 największych światowych banków przystąpiło do projektu o nazwie Interbank Information Network (IIN) prowadzonego przez JP Morgan. Jedynym polskim bankiem w tej grupie jest PKO Bank Polski. IIN to rozwiązanie oparte na technologii blockchain, którego zadaniem jest przyspieszenie i dodatkowe zabezpieczenie płatności oraz przelewów transgranicznych.

Sieć IIN działa pilotażowo od 2017 roku. Jej elementem jest baza danych, która pozwala na bezpieczny dostęp do informacji wykorzystywanych przy weryfikacji źródła pochodzenia transferowanych środków. Dzięki takiemu rozwiązaniu, transakcja której realizacja została wstrzymana ze względu na konieczność dodatkowego sprawdzenia, zostanie szybciej zweryfikowana i w przypadku braku przeciwskazań – przekazana na rachunek docelowy. Zastosowanie w IIN technologii blockchain nie tylko przyspiesza wymianę niezbędnych informacji, ale także zwiększa jej bezpieczeństwo.

 
Cryptotab
 

– PKO Bank Polski stawia na rozwój bankowości międzynarodowej i aktywną współpracę z bankami zagranicznymi. Jesteśmy liderem w bankowości korespondenckiej pod względem liczby transakcji międzynarodowych, a grupa banków z którymi rozliczamy transakcje przekracza już 1400 instytucji z całego świata. Dostosowujemy nasze rozwiązania do aktualnych potrzeb biznesowych i możliwości technologicznych, po to aby z korzyścią dla klientów budować przewagi konkurencyjne w obszarze bankowości międzynarodowej – podkreśla Radosław Ptaszek, dyrektor Departamentu Bankowości Zagranicznej i Instytucjonalnej w PKO Banku Polskim.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


PKO Bank Polski sprawdzony partner w rozliczeniach międzynarodowych 

Obecnie PKO Bank Polski utrzymuje relacje z ponad 1400 bankami, działającymi we wszystkich istotnych dla polskich klientów krajach, oferując rozliczenia międzynarodowe w dwudziestu trzech walutach. Rozwój kompetencji bankowości zagranicznej pozwala klientom PKO Banku Polskiego nie tylko na osiąganie prostych oszczędności, ale przede wszystkim wzmacnia poczucie posiadania kompetentnego partnera, który podąża za swoimi klientami udzielając im wsparcia wszędzie tam, gdzie prowadzą swoją działalność. Jakość usług oferowanych przez PKO Bank Polski doceniają także globalne i największe regionalne banki, które wybierają PKO jako wyłącznego partnera do współpracy na terenie Polski. We wrześniu 2018 roku porozumienia o współpracy z bankiem podpisały kolejne dwie duże instytucje z rynku azjatyckiego – japoński Mizuho Bank oraz południowokoreański Industrial Bank of Korea….

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/blockchain-w-rolnictwie-kryptowaluty-nieuchronna-przyszloscia-pieniadza-pko-bank-polski-wchodzi-w-blockchain/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69289

Dzisiejsze Wizyty: 48

Użytkownicy Online: 3

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Zabrali Ci 100 000 zł

 W OSTATNIM ROKU DOWIEDZIELIŚMY SIĘ: I FILAR emerytalny ZUS - będzie głodowy - 30% ostatniej pensji i to od 24...

Zamknij