×

Prognoza ceny Bitcoin i Ethereum. W którą stronę pójdzie BTC?

Prognoza ceny Bitcoin i Ethereum. W którą stronę pójdzie BTC?

   
 

Podczas sesji azjatyckiej 24 grudnia prognoza ceny Bitcoin pozostaje neutralna, ponieważ BTC nadal konsoliduje się w wąskim przedziale od 16 750 do 17 000 USD. Do Świąt Bożego Narodzenia został tylko jeden dzień, a światowy rynek finansowy wydaje się doświadczać niskiej zmienności i wolumenu transakcji, co powstrzymuje akcję cenową. Podobnie, Ethereum również pozostało w większości niezmienione na poziomie 1218 USD.

W ciągu ostatnich 24 godzin kapitalizacja rynku kryptograficznego wzrosła o 4,75% do 2,39 biliona dolarów, podczas gdy wolumen obrotu wzrósł o 14,11% do 102,84 miliarda dolarów. Podczas gdy DeFi (17,44 mld USD) stanowiło 16,96% wolumenu obrotu, monety typu stablecoin (79,65 mld USD) stanowiły 77,45%.

Rzućmy okiem na fundamentalne perspektywy dla Bitcoin i Ethereum.

 
 


Musk: podwyżki stóp Fed mogą być najgorsze w historii

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, SpaceX i Twittera, wydał w czwartek ostrzeżenie o potencjalnych konsekwencjach planu Rezerwy Federalnej, by szybko podnieść stopy procentowe.

Były menedżer inwestycyjny Genevieve Roch-Decter napisał na Twitterze, że „Fed nigdy nie podniósł stóp procentowych szybciej” niż w tym roku, co skłoniło go do ostrzeżenia.

Ryzykując powtarzalność, te podwyżki stóp Fed mogą przejść do historii jako najbardziej szkodliwe w historii.

Roch-Decter zamieścił na Twitterze wykres pokazujący, że Rezerwa Federalna podniosła w tym roku stopy procentowe w tempie szybszym i bardziej znaczącym niż kiedykolwiek w minionym stuleciu.

 
 
 


Cena Bitcoina

Obecna cena bitcoina wynosi 16 852 USD, a wolumen transakcji w ciągu ostatnich 24 godzin wynosi 14 miliardów USD. CoinMarketCap zajmuje pierwsze miejsce z kapitalizacją rynkową na żywo w wysokości 324 miliardów dolarów. Dominacja Bitcoina na rynku, który obecnie wynosi 51 103,04 USD, wzrosła o 0,29% do 40,50%.

Wykres cen bitcoinów — źródło: Tradingview

Perspektywy techniczne dla Bitcoina pozostają w większości niezmienione. Jeśli para BTC/USD przekroczy 17 000 USD, prawdopodobnie będzie nadal rosnąć w kierunku bariery 17 500 USD. Jeśli cena Bitcoina spadnie poniżej 16 500 USD, następny poziom wsparcia wynosi 16 320 USD.

Wykres cen bitcoinów — źródło: Tradingview

50-dniowa średnia krocząca nadal ciąży na Bitcoinie, pomimo faktu, że zarówno RSI, jak i MACD znajdują się w pozytywnej strefie zakupów. Miej oko na dzisiejszą cenę 17 000 $, która ma stanowić przełomowe wydarzenie dla Bitcoina.

 

Dowiedz się jak skutecznie handlować na platformie za pomocą zautomatyzowanego Auto Pilota!

   
 
BYBIT
 


Cena Ethereum

Obecna cena Ethereum wynosi 1219 USD, a 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 4,5 miliarda USD. W ciągu ostatnich 24 godzin Ethereum zyskał prawie 0,35%, a CoinMarketCap zajmuje obecnie drugie miejsce, z kapitalizacją rynkową na żywo w wysokości 149 miliardów dolarów.

Ethereum Price & Tokenomics – Źródło: coinmarketcap

Ethereum walczy poniżej 1220 USD na wykresie 4-godzinnym, a zamykające się niedźwiedzia świeca, sygnalizują potencjalne negatywne odwrócenie. Krótkoterminowe wsparcie Ethereum wynosi od 1180 do 1150 USD.

Wykres cen Ethereum — źródło: Tradingview

Jeśli poziom wsparcia 1180 USD zostanie naruszony, trend spadkowy może trwać do 1150 USD. Jeśli ceny Ethereum wzrosną powyżej 1220 USD, pozytywny trend może się utrzymywać, dopóki ceny Ethereum nie wzrosną powyżej 1270 USD.

 
 


Alternatywne monety o wysokich zwrotach

Pomimo ogólnego spowolnienia na rynku kryptowalut, tylko kilka monet trafia na “pierwsze strony gazet”.


Fight

FightOut (FGHT) to aplikacja umożliwiająca zarabianie, która wynagradza użytkowników za udział w różnych zajęciach, takich jak boks, podnoszenie ciężarów i joga. Będzie działać na Ethereum i zostanie uruchomiona w drugim kwartale 2023 r., oferując różnorodne zajęcia w aplikacji, z aspiracjami do stworzenia do 20 własnych markowych siłowni i współpracy z wieloma innymi.

Sprzedaż tokenów, która rozpoczęła się w zeszłym tygodniu, przyniosła już ponad 2,3 miliona dolarów . Obecna cena sprzedaży wynosi 60,06 FGHT za 1 USD (FGHT można kupić za pomocą ETH lub USDT), ale wzrośnie ona w kolejnym etapie sprzedaży.

Odwiedź FightOut teraz


Dash 2 Handel (D2T)

Dash 2 Trade to kolejna platforma oparta na Ethereum, która będzie dostarczać statystyki w czasie rzeczywistym i dane dotyczące handlu społecznościowego, start na początku przyszłego roku.

Sygnały transakcyjne, analityka on-chain, narzędzia do budowania strategii i kanały informacyjne będą jednymi z jego początkowych funkcji, które pomogą zarówno początkującym, jak i ekspertom w wyprzedzeniu niestabilnego rynku Bitcoinów.

Sprzedaż tokena D2T przyniosła ponad 10,5 miliona dolarów i ma się zakończyć za zaledwie 13 dni, zapewniając wczesnym inwestorom szybko zamykające się okno możliwości. Altcoin będzie notowany na swojej debiutanckiej giełdzie 11 stycznia, a LBANK Exchange, Changelly Pro i Bitmart zostaną potwierdzone jako pierwsze platformy handlowe, które go obsługują.

Odwiedź Dash 2 Handluj teraz


C+Charge (CCHG)

C+Charge (CCHG) to system płatności peer-to-peer dla stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV), który działa na Binance Chain. Jego celem, który ma rozpocząć się w drugim kwartale przyszłego roku, jest zwiększenie dostępu do kredytów węglowych, którymi nagradzałby konsumentów za ładowanie swoich pojazdów elektrycznych w swoich terminalach.

Jako wskaźnik tego, jak szybko może się rozwijać, platforma zawarła już umowę z Perfect Solutions Turkey, która doda do swojej sieci 20% tureckich ładowarek EV.

1 CCHG kosztuje obecnie 0,013 USD i można go kupić za pomocą BNB lub USDT.

Odwiedź stronę C+Charge Now


Znajdź najlepszą cenę kupna/sprzedaży kryptowaluty

Śledzenie cen kryptowalut – Źródło: Cryptonews
 
320h320
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex