20 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Kryptowaluciane Njusy – 27.03.2022

6 min read
   
 


W kwestii ostatnich wydarzeń, Unia Europejska wydaje się przyjmować bardziej przyjazne stanowisko w sprawie kryptowalut. Zaledwie kilka dni temu Komisja Gospodarcza i Monetarna Parlamentu Europejskiego, w skrócie ECON, głosowała przeciwko przepisowi, który zakazałby kopania kryptowalut w UE.

Przepis był częścią większego ustawodawstwa dotyczącego rynków w zakresie aktywów kryptograficznych, szeroko zakrojonej dyrektywy mającej na celu stworzenie ujednoliconego środowiska regulacyjnego dla kryptowalut w UE.

Zgodnie z dokumentem , prawodawstwo ma na celu „dalsze umożliwianie i wspieranie potencjału finansów cyfrowych w zakresie innowacji i konkurencji, przy jednoczesnym łagodzeniu ryzyka”. Ponadto przepisy mają na celu „zapewnienie, że UE przyjmie rewolucję cyfrową i napędza ją z innowacyjnymi europejskimi firmami na czele, udostępniając korzyści płynące z finansowania cyfrowego europejskim konsumentom i przedsiębiorstwom”.

 
 
 

W zeszłym tygodniu opublikowano także artykuł o zarządzeniu wykonawczym Bidena w sprawie kryptowalut. Zarządzenie zawierało podobne sformułowanie, ponieważ zlecało organom regulacyjnym stworzenie sprawiedliwego, otwartego środowiska, które pozwoli na rozkwit branży blockchain w Ameryce.To prawie tak, jakby główne kraje zachodnie budziły się z czymś, co społeczność kryptograficzna znała już od lat: technologia blockchain i zasoby cyfrowe będą tak duże jak internet. W związku z tym kraje powinny spróbować dowiedzieć się, w jaki sposób mogą zachęcić tę szybko rozwijającą się branżę do pozostania w ich jurysdykcji lub przeniesienia się do niej.


Rząd Ukrainy prosi o krypto…Obecna wojna na Ukrainie dała kryptowalutom możliwość udowodnienia, że waluta cyfrowa jest nie do powstrzymania, tak jak od dawna twierdzili jej zwolennicy.

W zeszłym tygodniu rząd Ukrainy zabiegał o darowizny w kryptowalutach, duża giełda amerykańska przekazała dolary amerykańskie każdemu ukraińskiemu posiadaczowi konta, a wiele prywatnych grup zebrało darowizny cyfrowe.

26 lutego oficjalne konto ukraińskiego rządu na Twitterze (@Ukraine) opublikowało serię próśb o darowizny w kryptowalutach, w szczególności Bitcoin, Ether i Tether. Oryginalne wiadomości z Twittera zostały później usunięte z nieznanych powodów, ale wcześniej zostały udostępnione przez wicepremiera Mychajło Fiodorowa i ukraińskiego dyplomatę Oleksandra Scherbę . Witryna Cryptotips opublikowała również szczegółowe instrukcje dokonywania darowizn, a także adresy portfela.

 
 

Początkowo pojawiły się pytania, czy tweety są autentyczne, ponieważ Rosja prowadzi ciągły program cyberataków, w tym na ukraińskie banki . Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, ostrzegł ludzi, aby nie wysyłali darowizn bez uzyskania dodatkowej weryfikacji. Jednak później wycofał się, mówiąc, że otrzymał dodatkowe potwierdzenie prawdziwości żądania i dostarczonych adresów kryptograficznych.

Minister Fiodorow, również minister ds. cyfrowej transformacji Ukrainy, potwierdził, że wnioski są prawdziwe. Powiedział The Block w e-mailu: „Kanały komunikacji Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy i ministra Mychajło Fiodorowa są bezpieczne. Nie jesteśmy zhakowani”.


Czym są giełdy zdecentralizowane (DEX)?

Blockchainy zapewniają nowy sposób handlu kryptowalutami: zdecentralizowaną giełdę (DEX). Jest to zestaw inteligentnych kontraktów w powiązaniu z interfejsem użytkownika, który zapewnia inwestorowi wiele korzyści.


Co to jest DEX?

Na tradycyjnych rynkach akcji lub towarów kupujący i sprzedający handlują ze sobą. Jeśli chcesz kupić akcje Tesli lub kontrakty terminowe na kawę, musi być ktoś inny, kto chce sprzedać po cenie, na którą oboje się zgadzacie.

Centralna giełda (CEX), taka jak Coinbase lub Kraken, działa w ten sam sposób. Możesz określić, ile chcesz zapłacić za konkretną monetę, lub po prostu zapłacić aktualną cenę rynkową, a następnie poczekać, aż pojawi się sprzedawca, który przyjmie Twoją ofertę.

 
 

DEX jest zupełnie inny. Nie wymieni krypto na walutę fiducjarną – natomiast dokona wymiany jednej monety na drugą. Dla każdej pary handlowej, na przykład Tether (USDT) i Ethereum (ETH), utrzymuje pulę płynności . Pula płynności to fundusz zawierający równe kwoty każdej monety lub tokena w dolarach — na przykład po 10 milionów USDT i ETH.

Handlowcy, którzy oferują kupno lub sprzedaż po odpowiednich cenach (aby zarobić na różnicy), nazywani są Animatorami Rynku . Ponieważ DEX przechowuje monety, którymi chcesz handlować, oblicza cenę (w tym opłatę) zgodnie z formułą. Jest to znane jako automatyczny animator rynku (AMM). Inwestorzy, którzy zapewniają płynność na DEX poprzez obstawianie kryptowalut , nazywani są dostawcami płynności i zarabiają za to część opłat transakcyjnych.


Rio de Janeiro zaakceptuje Bitcoin w podatku od nieruchomości od 2023 roku

Brazylijskie miasto Rio de Janeiro zacznie oficjalnie przyjmować płatności Bitcoin ( BTC ) z tytułu podatków związanych z nieruchomościami miejskimi w granicach swojego miasta, czyli Imposto sobre a propriedade predial e Territorial Urbana (IPTU).

Jak donosi Cointelegraph Brazil, nowe przepisy podatkowe dotyczące kryptowalut zostaną wdrożone od 2023 r., co ogłosił sekretarz rozwoju gospodarczego, innowacji i uproszczeń, Chicão Bulhões.Wspierając tę ​​sprawę, kierowany przez brazylijskiego burmistrza Eduardo Paesa, dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, ogłosił otwarcie nowego biura w regionie.


ZA FREE, BEZ WKŁADU, WAŻNA AKTYWNOŚĆ CO 60 MINUT, PŁACI W BITCOINACH!


 

Wprowadzenie tej inicjatywy sprawi, że Rio de Janeiro stanie się pierwszym brazylijskim miastem, które włączy płatności BTC do głównego nurtu.


INNE TOP INFO:

Front-running to fraza giełdowa, która odnosi się do wykorzystywania informacji poufnych o zbliżających się transakcjach, aby wejść na rynek przed konkurencją. W rezultacie jest to rodzaj wykorzystywania informacji poufnych.

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen przyznała, że ​​kryptowaluta przynosi korzyści. Crypto rosło w zawrotnym tempie i teraz „odgrywa znaczącą rolę” w decyzjach inwestycyjnych wielu Amerykanów, powiedziała Yellen, dodając, że Departament Skarbu pracuje nad zaleceniami regulacyjnymi dotyczącymi zdrowych innowacji.

Bitcoin odnotował dobry wzrost, który przekroczył 43 tysiące dolarów. Po krótkim cofnięciu się w ciągu następnych 24 godzin, BTC powrócił do ofensywy i odzyskał 44 000 $. Trend wzrostowy utrzymywał się w ciągu ostatnich 24 godzin, a kryptowaluta osiągnęła i na krótko przekroczyła 45 000 USD, najwyższą cenę od 2 marca.

Drugi co do wielkości bank Izraela, Leumi, uruchamia usługę handlu kryptowalutami, aby umożliwić klientom swojej cyfrowej platformy inwestycyjnej handel kryptowalutami. „Usługa pozwoli klientom Pepper Invest kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty”.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex