×

Ekspert: cena Bitcoina eksploduje, Ponad miliard skradziony w kryptowalutach, Roger Ver założy własną giełdę, Kradł prąd z kolei żeby potem… kopać Bitcoiny

Ekspert: cena Bitcoina eksploduje, Ponad miliard skradziony w kryptowalutach, Roger Ver założy własną giełdę, Kradł prąd z kolei żeby potem… kopać Bitcoiny

Ekspert: cena Bitcoina eksploduje

   
 

 

Analityk rynku kryptowalut i gospodarz programu CNBC Cryptotrader, Ran Neuner, stwierdził, że cena bitcoina (BTC) “wkrótce eksploduje”. Swoją prognozę przedstawił w tweecie 7 października.


Neuner podkreślił swoją pewność w stosunku do tego, że cena bitcoina wzrośnie przyznaniem się, że kupił bitcoina dla swoich rodziców. Rajd cenowy mógłby być związany z długo oczekiwaną decyzją Komisji ds. Bezpieczeństwa i Giełd (SEC) w sprawie kilku aplikacji Bitcoin Exchange-Traded Fund (ETF) związanych z btc.

Dlaczego “up”?

Wyjaśniając swoje optymistyczne prognozy, analityk wskazał na fakt, że w zeszłym roku skok ceny wiodącej kryptowaluty od “6 691 $ (11 listopada) do 20 000 $ (17 grudnia)” był  możliwy “na podstawie oczekiwania i uruchomienia rozliczenia kontraktów terminowych BTC.”

 
 

Po otrzymaniu potwierdzenia od amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC), że Chicago Board Options Exchange (CBOE) i Chicago Mercantile Exchange (CME) mogą wprowadzić kontrakty futures na bitcoine, CBOE jako pierwsze zrealizowało  swój cel 11 grudnia, podczas gdy CME rozpoczęło to robić wkrótce po 17 grudnia. Zbiegło się to z historycznym rekordem cenowym btc w wysokości 20 000 $……..

 

Skradziono już niemal miliard dolarów w kryptowalutach

 

Podsumowując w swoim raporcie pierwsze dziewięć miesięcy tego roku CipherTrace zauważa, że niemal miliard dolarów padło łupem kryptowalutowych złodziei. Firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem zwraca uwagę na gigantyczny wzrost wartości skradzionych środków. Skradziono bowiem 250% więcej niż w całym 2017 roku, kiedy właścicieli zmieniły kryptowaluty warte $266 mln.

Regulatorzy są wciąż parę lat do tyłu i tylko kilka krajów rzeczywiście wprowadziło odpowiednie przepisy przeciwdziałające praniu brudnych pieniędzy – przekonuje w rozmowie z dziennikarzami Reuters Dave Jevans, CEO CipherTrace. Jevans twierdzi, że istnieje nawet 50% więcej transakcji powiązanych z działaniami kryminalistów niż zawiera raport przygotowany przez jego firmę….

 

Roger Ver założy własną giełdę

 

CEO Bitcoin.com, Roger Ver, nazywany z powodu swojego długiego stażu na rynku kryptowalut “Bitcoinowym Jezusem”, przygotowuje się do uruchomienia własnej giełdy cyfrowych walut.


Roger Ver powiedział Bloombergowi w wywiadzie udzielonym na Malcie, że aby osiągnąć swoją pełną wizję, uzyska pomoc od innych partnerów. Jak przyznaje chce “stworzyć platformę” [wymiany], ale nie ujawnił  jeszcze całkowitej wartości inwestycji lub fundatorów giełdy.

 
 

Giełda marzeń

“Jeśli sami ją zbudujemy, możemy to zrobić naprawdę, naprawdę tanio i otrzymamy dokładnie to, czego chcemy.”- twierdzi Ver.

Prezes Bitcoin.com nie ujawnia jednak, jakie dokładnie kryptowaluty i waluty fiducjarne będą dostępne na jego platformie. Wspomniał tylko, że to Bitcoin Cash (co nie powinno nikogo dziwić) będzie podstawową walutą wymiany. Ver był bowiem od początku bardziej optymistyczny w kwestii Bitcoin Cash niż jakakolwiek persona rynku. Powiedział, że zamierza przekształcić fork bitcoina w zaufaną, globalną walutę o szerokim zastosowaniu……….

 

Kradł prąd z kolei żeby… kopać Bitcoiny

 

Kopanie Bitcoinów może być opłacalnym biznesem, jednak koszty energii elektrycznej często pochłaniają sporą część zysków. Pewien mężczyzna postanowił kreatywnie zoptymalizować swoje koszty uzyskania przychodu poprzez… kradzież energii elektrycznej z kolejowej sieci trakcyjnej. Ostatecznie został złapany, przyznał się do winy i musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych kary. Co więcej z powodu występku i kradzieży własności państwowej w więzieniu spędzi 3,5 roku.


Rok za kratkami za każdego wykopanego Bitcoina

Mężczyzna, o którym mowa to mieszkaniec północno-zachodniej prowincji Shanxi w Chinach, Xu Xinghu. Osadzonemu zarzucono kradzież energii elektrycznej o wartości około $15 tysięcy dolarów, która służyła do zasilenia 50 koparek i trzech maszyn do chłodzenia sprzętu. Wydobycie miało miejsce od listopada do grudnia ubiegłego roku, a Xhingu miał wykopać łącznie 3,2 BTC.

 
 
 

Chodzi o Xu Xinghu z Datong, miasta w północno-zachodniej prowincji Shanxi w Chinach. Zarzuca się, że podejrzany ukradł energię elektryczną o wartości 104.000 RMB z linii energetycznych sieci kolejowej. Podobno włożył to w uruchomienie 50 maszyn górniczych Bitcoin i trzech wentylatorów chłodzących. Wydobycie miało miejsce od listopada do grudnia ubiegłego roku….

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex