Dywersyfikacja? Po co?

  • 0

Dywersyfikacja? Po co?

Category : Terminologia

Dlaczego? ..lub po co stosować Dywersyfikacje i co to jest…Dywersyfikacja!

 

Wielu moich partnerów czasami do mnie pisze i zadaje mi pytanie…

– ” Dlaczego działasz w tylu firmach?, nie można się skupić na jakiejś  jednej dobrej firmie i w niej pracować i zarabiać?”

Otóż nic bardziej mylnego. Ten sam błąd ja,  jak i wiele innych osób – popełniło na samym początku.

Może wyjaśnię  termin „dywersyfikacji” wtedy będzie Nam łatwiej zrozumieć po co ją stosować i ..dlaczego.

Poniżej, opis „wikopedyjny” czyli z dobrze nam znanej Wikopedii.

Dywersyfikacja – różnicowanie asortymentu produkcji lub usług w celu zmniejszenia ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej. Poprzez dywersyfikację nie tylko zmniejsza się prawdopodobieństwo straty, ale zmniejsza się również prawdopodobieństwo najwyższego zysku.

W prostym języku wraz  z zastosowaniem do Naszych e-biznesów termin ten oznacza – wkład (Naszą inwestycje) w kilka różnych źródeł. Po co?

Przykład:.

Na samym początku moim głównym biznesem była firma ProfitClicking. Moje podejście na początku było właśnie błędne. Myślałem, zrobie większy wkład do tej firmy i będę dostawał od niej profity oraz będę zapraszał do niej partnerów.

Obecnie firma PC bardzo słabo daje sobie radę. Jak wchodziłem to była to poprzednio – JBP (Just Been Paid) i naprawdę byli mega wypłacalni i ich działalność była bez zastrzeżeń. Był PC Basic – bardzo słabo wypłacalny,  oraz PC Premium – który też ledwo wiązał koniec z końcem a obecnie Adclickxpress (totalny mętlik w głowie). Większość osób stosowała różnego typu boty itp. programy aby one za nich „zlecały” wypłacały i..niektórym się udało, co też graniczyło z cudem, masą prób ..oraz „ewentualnym” banem na konto.  Na tamten czas (świetności JBP) myślałem o niej jako firmie jedynej – która będzie mi dawać coraz większy dochód. Niestety, im dłużej, tym gorzej z wypłacalnością , naliczeniami i innymi jakże ważnymi zależnościami.

Dlatego inwestując swój wkład w kilka programów masz mniejsze ryzyko straty. Załóżmy że wchodzisz do trzech firm  i swój kapitał dzielisz na nie. W momencie gdy jedna z nich jest słabo wypłacalna lub też całkowicie znika z Internetu to wtedy jesteś w stanie odbudować sobie oraz  dalej zarabiać w ..dwóch pozostałych. Nie tracisz tym samym całości wkładu. Teraz pomyśl co by było jakbyś zainwestował tylko w tą firme która „padła”. Co  się dzieje?- Tracisz wszystko.

Na tym polega „dywersyfikacja”. Na wkładzie do kilku programów które Nam generują zyski. Gdy padnie którakolwiek z nich, działamy i budujemy sobie dochód oraz struktury partnerskie w pozostałych.

Pamiętaj również aby swój wkład w danej firmie odzyskać jak najszybciej..bo potem już będziesz miał/ła tylko zysk na czysto. Zauważ również że rejestracja w danym projekcie – firmie nie od razu musi się wiązać z Twoja inwestycją. Obserwuj (ile czasu dany projekt istnieje), pytaj sposora (o wszystko czego nie rozumiesz), dołącz do tematów na forach związanych z zarabianiem czy też pokoi na Skype (większość dobrych e-biznesów ma swoje grupy na Skype gdzie się rozmawia na temat firmy). Po tych „zabiegach” masz pełną, jasną i co najważniejsze własną świadomość tego czy warto do niej wejść..czy też lepiej sobie odpuścić i zainteresować się innym projektem.

Podziel się wpisem:
0

About Author

Wiesław

„Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować… Chęci nie wystarczą, trzeba działać.” – Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii zarabiania online. Pozdrawiam Wiesław.

Leave a Reply

CommentLuv badge

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

BĄDŹ NA BIEŻĄCO W BIZNESACH ONLINE

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


POLECANE

TOP BIZNES

TOP KRYPTO

FIRMA Z PIWEM

BeerBiz.pro

FAJNE – BO DARMOWE – KOPARKI

O ryzyku

1 BTC = $8189.00 USD  (via Coinbase)
1 ETH = $394.77 USD  (via Coinbase)
1 LTC = $75.42 USD  (via Coinbase)
Quotes delayed up to 2 minutes.

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik

NE BYŁO CIEBIE NA EVENCIE EXP ASSET? – BĘDĄ KOLEJNE

Cztery możliwości …. w jednej firmie

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 193694

Dzisiejsze Wizyty: 602

Użytkownicy Online: 5

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
Bitcoin – Trochę historii

03.01. 2009 - Narodziny blockchaina i powstanie pierwszego bloku zwanego "genesis". 09.01.2009 - Pierwsza wersja (0.1) klienta bitcoin 12.01.2009 -...

Zamknij