×

Złote zapasy – klucz do złota jako magazynu wartości i bezpiecznego schronienia

Złote zapasy – klucz do złota jako magazynu wartości i bezpiecznego schronienia

   
 

W tym artykule omówimy, dlaczego posiadanie złota – w postaci fizycznego metalu może być szczególnie satysfakcjonujące dla ludzi.

Od zapasów do przepływu

Jednym z powszechnie pomijanych, ale krytycznych atrybutów złota, które pozwalają mu odgrywać rolę aktywów pieniężnych par excellence, jest to, że fizyczne złoto ma ogromną podaż naziemną, dzięki czemu globalny rynek złota jest wysoce płynny.

Złoto jest wydobywane w celu akumulacji, a prawie całe wydobyte złoto nadal istnieje w różnych formach, takich jak naziemne zasoby złota banku centralnego, prywatne skarby złota inwestycyjnego, złota biżuteria lub w przemyśle, medycynie i nauce. Dzięki usługom recyklingu złota, które są obecnie wysoce zaawansowane i rozpowszechnione, pozwala to również na łatwe przekształcanie zasobów złota między zastosowaniami przez rafinerie w opłacalny sposób.

 

Poniżej firma do której mam pełne zaufanie odnośnie inwestycji w aktywa.

   
 
IbisInGold

Magazyn wartości i długoterminowe zabezpieczenie inflacji

Udowodniono, że przez długi czas złoto zachowuje swoją rzeczywistą siłę nabywczą. Dlatego złoto działa jako długoterminowe zabezpieczenie przed inflacją. Może się to wydawać skomplikowanym procesem magicznym, ale teoria jest dość prosta.

Waluta fiducjarna, której podaż rozwija się lekkomyślnie (w rzeczywistości wszystkie fiducjarne waluty w historii i obecnie) ulegnie dewaluacji. Prowadzi to do inflacji cen, czyli wzrostu poziomu cen towarów i usług wyrażonych w tej walucie fiducjarnej. Wraz ze wzrostem cen towarów i usług cena złota również dostosowuje się w górę, aby zrekompensować ten wzrost cen.

Cena złota rośnie, ponieważ w skali globalnej zawsze istnieje stosunek wymiany między fizycznym złotem a wszystkimi fiducjarnymi walutami, a ogromne naziemne zapasy fizycznego złota na całym świecie można zawsze wycenić w fiducjarnych walutach. Ale w przeciwieństwie do walut fiducjarnych, fizyczne złoto nie może zostać zdewaluowane. Dlatego cena złota i wycena złota po prostu ujmuje i odzwierciedla siłę nabywczą wszystkich walut fiducjarnych i działa jako zabezpieczenie przed inflacją i stabilny magazyn wartości. W praktyce na wolnym rynku cena złota jest w rzeczywistości sygnałem przyszłych oczekiwań inflacyjnych, dlatego złoto jest znane jako barometr inflacji.

 
AUVESTA
 

Złoto jako bezpieczna przystań i zabezpieczenie przed ekstremalnym ryzykiem

Fizyczne złoto jest sprawdzoną i akceptowaną bezpieczną przystanią. Ale dlaczego tak jest? Odpowiedź brzmi, ponieważ złoto działa jako zabezpieczenie przed inflacją i walutą, dzięki czemu chroni bogactwo. W okresach napięć rynkowych lub ekonomicznych cena złota wzrasta, ponieważ następuje jego ucieczka w kierunku złota, ponieważ ze względu na doświadczenia historyczne, ryzyko kontrahenta i ryzyko niewypłacalności większości innych aktywów wysuwa się na pierwszy plan, podczas gdy rynek złota jest bardzo płynny, oraz złoto jest powszechnie postrzegane jako pozbawione ryzyka kontrahenta i ryzyka niewykonania zobowiązania. W związku z tym złoto pełni rolę ubezpieczenia finansowego od kryzysów monetarnych, ryzyk geopolitycznych i ryzyka systemowego systemu finansowego. Ze względu na wysoką płynność i brak ryzyka kontrahenta złoto staje się również wysokiej jakości zabezpieczeniem w okresach ekstremalnego ryzyka.

Korelacja ceny złota a inne ceny aktywów

Miłośnicy nowoczesnej teorii portfelowej wiedzą, że cena złota nie jest silnie skorelowana z cenami większości innych aktywów finansowych. Dlatego dodanie złota do portfela inwestycyjnego może obniżyć ryzyko portfela. Znowu pytanie brzmi: dlaczego? Odpowiedź jest dość prosta.

Niska, a czasem ujemna korelacja między ceną złota a cenami innych aktywów wynika z faktu, że cena złota nie jest tak zależna od cykli gospodarczych i koniunkturalnych, jak większość innych aktywów finansowych lub cen towarów. Dlatego cena złota nie reaguje na cykle gospodarcze w taki sam sposób, jak większość innych cen aktywów. Ta odmienna reakcja cenowa jest… zgadliście… z powodu dużych naziemnych zapasów złota, które ze względu na płynność i zdolność do przekształceń złota można zmobilizować (poprzez zachętę cenową) do wejścia na rynek niezależnie od cyklu gospodarczego.

Mobilizacja fizycznego złota

Jako praktyczny przykład, tę zdolność istniejących naziemnych zapasów złota do mobilizacji na rynku dobrze ilustruje duża liczba sztabek złota o masie 400 uncji, które wypłynęły ze skarbców banku centralnego i ETF-ów w Londynie w latach 2013-2015, zostały przekształcone przez szwajcarskie rafinerie złota na mniejsze sztabki, a następnie popłynął na wschód do Azji. Ruch z zachodu na wschód odwrócił się w 2016 r., kiedy duże ilości złota importowano do Szwajcarii z takich miejsc jak Dubaj, Tajlandia, Turcja i Hongkong w celu przetworzenia z powrotem na duże sztabki złota, a następnie wysłane z powrotem na rynek londyński.

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej o złocie? Zostań partnerem naszej firmy. W Golden Way staniesz się ekspertem od złota i doświadczonym inwestorem. Chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem i spostrzeżeniami, nauczymy Cię inaczej zarabiać i inaczej myśleć. Dodatkowo w naszym sklepie internetowym możesz kupić sztabki złota o różnej gramaturze dla własnych oszczędności lub jako prezent dla najbliższych. Współpracujemy z partnerami na całym świecie, dostarczamy sztabki złota do dowolnego kraju i oferujemy najlepsze ceny sztabek złota wraz z gwarancją zgodności z międzynarodowymi standardami.

 
AUVESTA
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex