17 kwietnia 2024

“Kryptowaluciane Newsy” – 7.07.2018

5 min read

Szwajcarska giełda papierów wartościowych uruchamia własną giełdę kryptowalut

   
 

 

Grupa SIX, właściciel i podmiot zarządzający szwajcarską giełdą papierów wartościowych, zamierza uruchomić własną, w pełni regulowaną giełdę kryptowalut. Spółka poinformowała o swojej decyzji w dzisiejszym komunikacie prasowym.

Platforma o nazwie SIX Digital Exchange będzie nadzorowana przez szwajcarski bank centralny i regulatora rynku finansowego FINMA. – To początek nowej ery w rozwoju infrastruktury rynków kapitałowych – skomentował decyzję o uruchomieniu „kryptogiełdy” Jos Dijsselhof, dyrektor wykonawczy SIX, w oświadczeniu wysłanym do mediów. – Jest dla nas zupełnie oczywiste, że wiele innowacji zachodzących w przestrzeni cyfrowej pozostawi trwały ślad i określi przyszłość naszej branży – stwierdził.

 
Kopalnie, Mining!
 

W kontekście tej oceny przedsięwzięcie SIX nie wydaje się tak zaskakujące, jak mogłoby się wydawać z punktu widzenia spadków kursu kryptowalut – które dla wielu osób stanowią „dowód” na słabość rynku kryptograficznych pieniędzy. Fakt, że podobna inicjatywa pojawiła się w Szwajcarii również nie powinien dziwić. To jedno z najbardziej przychylnych kryptowalutom państw na świecie. Świadectwem tego jest choćby zlokalizowana pobliżu Zurychu tzw. Crypto Valley – cluster firm i instytucji działających w branży kryptograficznej, będący swego rodzaju blockchainowym odpowiednikiem Doliny Krzemowej………..

 

 

Korea Południowa oficjalnie uznaje giełdy kryptowalut

Jak raportuje lokalny kanał informacyjny B-Chain, nowa “klasyfikacja” branż związanych z Blockchain oznacza, że giełdy są obecnie uważane za “giełdy krypto-aktywów i domy maklerskie”. Wcześniej, jak zauważa lokalny komentator Joseph Young, prawodawcy traktowali je jako “sprzedawców komunikacyjnych”.

Platformy Blockchain, takie jak Ethereum i EOS, będą znane w przybliżeniu jako “przedsiębiorstwa dostarczające i rozwijające oprogramowanie oparte na Blockchain”. Różne “podziały” będą występować w głównych obszarach klasyfikacyjnych, a pełne szczegóły powinny pojawić się jeszcze w tym miesiącu – raportuje B-Chain.

“Rozważamy plan wydania standardu jeszcze w tym miesiącu. Trudno mówić o szczegółach” – publikacja przywołuje rządowe źródło, mówiąc o potencjalnym pełnym wprowadzeniu nowych klasyfikacji.

Posunięcie to stanowi kolejny krok naprzód w rosnącej legitymizacji kryptowaluty w Korei Południowej.

 
 

Po szeregu działań regulacyjnych rozpoczętych w okolicach nowego roku, wprowadzono zmiany w sektorze giełd, aby zapewnić, że są zgodne z wymogami podatkowymi i wymogami bezpieczeństwa. Wymagania te nie zawsze spotykają się z powszechną aprobatą, jak w przypadku Ripple’a wzywającego do rozluźnienia niektórych części struktury, aby ułatwić budowanie wciąż rozwijającej się kryptoekonomii. Niektóre z bardziej rygorystycznych polityk rządowych, takich jak trwający pełny zakaz ICO, są w międzyczasie przedmiotem kontroli na poziomie decydentów politycznych…….

 

 

Tryliony (Biliony) dolarów wejdą w giełdę kryptowalut?

 

 

 

Malta to pierwszy kraj gwarantujący pewność prawną dla kryptowalut

 

Parlament Malty oficjalnie uchwalił trzy projekty ustaw ustanawiające “pewność prawną” dla przedsiębiorstw kryptowalutowych. Politycy kraju zatwierdzili trzecie i ostatnie czytanie 4 lipca.

Zapewnienie prawnej pewności

Lokalne media podały 4 lipca, że ​​Parlament zatwierdził trzy projekty ustaw, zasadniczo wprowadzając je w życie. Są to ustawa Malta Digital Innovation Authority Act, ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach oraz ustawa o wirtualnym aktywach finansowych.

Według Silvio Schembri, ministra ds. Usług finansowych na Malcie, kraj ten jako pierwszy zapewnił pewność prawną dla branży kryptowalut.

 Schembri powiedział również, że taki ruch parlamentu maltańskiego ułatwi działania inwestorom, ponieważ firmy dysponują obecnie niezbędnymi środkami do działania w całkowicie regulowanym środowisku. Dodał także, że mam nadzieję przyciągnąć kolejne inwestycje w tym kraju:

Jestem optymistą, że kolejne firmy wybiorą Maltę do działania z systemem zapewniającym stabilność, co ostatecznie doprowadzi do dalszego wzrostu gospodarczego.

Co regulują nowe przepisy

Trzy projekty końcowe pomyślnie przeszły trzecie i ostatnie czytanie w Parlamencie:

Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych (VFA)

Reguluje wstępne oferty monet (ICO). Określa wstępne kroki, które każdy projekt musi przejść, aby być zgodnym. Jednym z interesujących wymogów jest to, że każdy emitent musi upublicznić swoją historię finansową.

 
 

Ustawa o innowacjach cyfrowych (MDIA)

Określa ustanowienie organu branżowego, regulującego rozwój, a także wdrażanie pewnych zasad przewodnich określonych w ustawie. Nowo sformułowany organ będzie również pełnił funkcje regulacyjne. Ciało ma być znane jako “Malta Digital Innovation Authority”.

Ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach (ITASA)

Definiuje przedsiębiorstwa oparte na blockchain i czyni je rozpoznawalnymi w oczach prawa. Został on wyznaczony jako podstawa do działania dwóch poprzednich przepisów.

Wzmocnienie pozycji Malty

Malta z powodzeniem stała się krajem, który opowiada się za powszechnym stosowaniem technologii opartej na technologii blockchain. Ostatnio kilka giełd kryptowalut , w tym Binance , OKEx i BitBay , uruchomiło operacje na wyspie ze względu na postępującą politykę w tej dziedzinie na Malcie oraz na złe przepisy w rodzimych krajach.

Część pozytywnego nastawienia tego kraju do branży reprezentuje jego premier. Joseph Muscat bardzo otwarcie mówił , że kryptowaluty są “nieuniknioną przyszłością pieniędzy“……..

 

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex