„Kryptowaluciane Newsy” – 7.07.2018
Szwajcarska giełda papierów wartościowych uruchamia własną giełdę kryptowalut
Grupa SIX, właściciel i podmiot zarządzający szwajcarską giełdą papierów wartościowych, zamierza uruchomić własną, w pełni regulowaną giełdę kryptowalut. Spółka poinformowała o swojej decyzji w dzisiejszym komunikacie prasowym.
Platforma o nazwie SIX Digital Exchange będzie nadzorowana przez szwajcarski bank centralny i regulatora rynku finansowego FINMA. – To początek nowej ery w rozwoju infrastruktury rynków kapitałowych – skomentował decyzję o uruchomieniu „kryptogiełdy” Jos Dijsselhof, dyrektor wykonawczy SIX, w oświadczeniu wysłanym do mediów. – Jest dla nas zupełnie oczywiste, że wiele innowacji zachodzących w przestrzeni cyfrowej pozostawi trwały ślad i określi przyszłość naszej branży – stwierdził.
W kontekście tej oceny przedsięwzięcie SIX nie wydaje się tak zaskakujące, jak mogłoby się wydawać z punktu widzenia spadków kursu kryptowalut – które dla wielu osób stanowią „dowód” na słabość rynku kryptograficznych pieniędzy. Fakt, że podobna inicjatywa pojawiła się w Szwajcarii również nie powinien dziwić. To jedno z najbardziej przychylnych kryptowalutom państw na świecie. Świadectwem tego jest choćby zlokalizowana pobliżu Zurychu tzw. Crypto Valley – cluster firm i instytucji działających w branży kryptograficznej, będący swego rodzaju blockchainowym odpowiednikiem Doliny Krzemowej………..
Korea Południowa oficjalnie uznaje giełdy kryptowalut
Jak raportuje lokalny kanał informacyjny B-Chain, nowa „klasyfikacja” branż związanych z Blockchain oznacza, że giełdy są obecnie uważane za „giełdy krypto-aktywów i domy maklerskie”. Wcześniej, jak zauważa lokalny komentator Joseph Young, prawodawcy traktowali je jako „sprzedawców komunikacyjnych”.
Platformy Blockchain, takie jak Ethereum i EOS, będą znane w przybliżeniu jako „przedsiębiorstwa dostarczające i rozwijające oprogramowanie oparte na Blockchain”. Różne „podziały” będą występować w głównych obszarach klasyfikacyjnych, a pełne szczegóły powinny pojawić się jeszcze w tym miesiącu – raportuje B-Chain.
„Rozważamy plan wydania standardu jeszcze w tym miesiącu. Trudno mówić o szczegółach” – publikacja przywołuje rządowe źródło, mówiąc o potencjalnym pełnym wprowadzeniu nowych klasyfikacji.
Posunięcie to stanowi kolejny krok naprzód w rosnącej legitymizacji kryptowaluty w Korei Południowej.
Po szeregu działań regulacyjnych rozpoczętych w okolicach nowego roku, wprowadzono zmiany w sektorze giełd, aby zapewnić, że są zgodne z wymogami podatkowymi i wymogami bezpieczeństwa. Wymagania te nie zawsze spotykają się z powszechną aprobatą, jak w przypadku Ripple’a wzywającego do rozluźnienia niektórych części struktury, aby ułatwić budowanie wciąż rozwijającej się kryptoekonomii. Niektóre z bardziej rygorystycznych polityk rządowych, takich jak trwający pełny zakaz ICO, są w międzyczasie przedmiotem kontroli na poziomie decydentów politycznych…….
Tryliony (Biliony) dolarów wejdą w giełdę kryptowalut?
Malta to pierwszy kraj gwarantujący pewność prawną dla kryptowalut
Parlament Malty oficjalnie uchwalił trzy projekty ustaw ustanawiające „pewność prawną” dla przedsiębiorstw kryptowalutowych. Politycy kraju zatwierdzili trzecie i ostatnie czytanie 4 lipca.
Zapewnienie prawnej pewności
Lokalne media podały 4 lipca, że Parlament zatwierdził trzy projekty ustaw, zasadniczo wprowadzając je w życie. Są to ustawa Malta Digital Innovation Authority Act, ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach oraz ustawa o wirtualnym aktywach finansowych.
Według Silvio Schembri, ministra ds. Usług finansowych na Malcie, kraj ten jako pierwszy zapewnił pewność prawną dla branży kryptowalut.
The 3 Bills that will regulate DLT have been approved by Parliament and enacted into law. Malta , the first world jurisdiction to provide legal certainty to this space. #blockchainisland @JosephMuscat_JM
— Silvio Schembri (@SilvioSchembri) 4 lipca 2018
Schembri powiedział również, że taki ruch parlamentu maltańskiego ułatwi działania inwestorom, ponieważ firmy dysponują obecnie niezbędnymi środkami do działania w całkowicie regulowanym środowisku. Dodał także, że mam nadzieję przyciągnąć kolejne inwestycje w tym kraju:
Jestem optymistą, że kolejne firmy wybiorą Maltę do działania z systemem zapewniającym stabilność, co ostatecznie doprowadzi do dalszego wzrostu gospodarczego.
Co regulują nowe przepisy
Trzy projekty końcowe pomyślnie przeszły trzecie i ostatnie czytanie w Parlamencie:
Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych (VFA)
Reguluje wstępne oferty monet (ICO). Określa wstępne kroki, które każdy projekt musi przejść, aby być zgodnym. Jednym z interesujących wymogów jest to, że każdy emitent musi upublicznić swoją historię finansową.
Ustawa o innowacjach cyfrowych (MDIA)
Określa ustanowienie organu branżowego, regulującego rozwój, a także wdrażanie pewnych zasad przewodnich określonych w ustawie. Nowo sformułowany organ będzie również pełnił funkcje regulacyjne. Ciało ma być znane jako „Malta Digital Innovation Authority”.
Ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach (ITASA)
Definiuje przedsiębiorstwa oparte na blockchain i czyni je rozpoznawalnymi w oczach prawa. Został on wyznaczony jako podstawa do działania dwóch poprzednich przepisów.
Wzmocnienie pozycji Malty
Malta z powodzeniem stała się krajem, który opowiada się za powszechnym stosowaniem technologii opartej na technologii blockchain. Ostatnio kilka giełd kryptowalut , w tym Binance , OKEx i BitBay , uruchomiło operacje na wyspie ze względu na postępującą politykę w tej dziedzinie na Malcie oraz na złe przepisy w rodzimych krajach.
Część pozytywnego nastawienia tego kraju do branży reprezentuje jego premier. Joseph Muscat bardzo otwarcie mówił , że kryptowaluty są „nieuniknioną przyszłością pieniędzy„……..
Opublikuj komentarz