2 marca 2024

Podwyżka stóp Rezerwy Federalnej o 0,25% spowodowała wzrost rynku kryptowalut

3 min read
   
 

Po posiedzeniu Fed, które zakończyło się podwyżką stóp procentowych o 0,25%, rynek kryptowalut ponownie wykazuje wzrost. Bitcoin przekroczył już granicę 29 000 dolarów. Przedstawiciele banku centralnego obiecali, że w przyszłym miesiącu zdecydują o wstrzymaniu, w zależności od aktualnej sytuacji finansowej.

Nastąpiło to w związku z faktem, że akcje PacWest Bancorp, innego amerykańskiego banku, spadły o ponad 52%. Bloomberg poinformował, że bank rozważa wszystkie opcje, w tym sprzedaż, ze względu na pogarszającą się sytuację finansową.

Przypomnijmy, że Signature Bank i SVB upadły w marcu. Niedawno to samo stało się z First Republic Bank, który został kupiony przez JP Morgan po spadku jego akcji.

Te nowe awarie w amerykańskim systemie finansowym przyniosły korzyści kryptowalutom, podkreślając potencjał zasobów cyfrowych jako alternatywnego systemu finansowego. A koniec cyklu podwyżek stóp procentowych przez Fed może być jednym z czynników napędzających nowy wzrost na rynku kryptowalut. Tak wnioskuje wielu analityków, w tym zespół Henbbo.

Oczekuje się, że kluczowe aktywa kryptograficzne mogą wzrosnąć o 15-20% . Powodem tego jest w dużej mierze kryzys bankowy w USA. Instytucje finansowe znajdujące się w trudnej sytuacji będą wymagały zastrzyku płynności i gwarancji rządowych dla tych instytucji, którym udzielono pomocy finansowej.

Oczekuje się również, że po zakończeniu sezonu sprawozdawczego korporacje wznowią skup akcji własnych. Na ten cel zostanie przeznaczone około 1 biliona dolarów. Trend ten będzie nadal miał korzystny wpływ na pozycje kryptowalut.

Dołącz do Henbbo, aby mieć pewność, że nie przegapisz swojej szansy na zarobienie pieniędzy na rynku kryptograficznym nawet w czasach ogólnej niestabilności finansowej!


Henbbo – mądra inwestycja zmieni Twoje życie!

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex