19 marca 2024

Co się dzieje z Bitcoinami w przypadku gdy ich właściciel, odejdzie z tego świata?, Inwestujesz w złoto? sprawdź co warto w tym temacie wiedzieć, W jakiej formie oraz jaką rolę będzie pełnił Bitcoin za…100 lat ?

5 min read

Wartość portfela zmarłego niedawno bitcoinowego miliardera, Mircei Popescu, szacuje się na około 2 miliardy dolarów. Warto czasem pomyśleć o przemijającej naturze, egzystencji, pogoni za bogactwem i zabezpieczeniu dostępu do zgromadzonych za życia kryptowalut po tym, jak odejdziemy już z tego świata…


Historia bitcoinowej fortuny i śmierci Micrei Popescu

   
 

Kontrowersyjny miliarder, Mircea Popescu, zmarł na początku tego miesiąca w wieku 41 lat. Pozostawił po sobie ogromną, kryptowalutową fortunę, która jest wyceniana nawet na 2 miliardy dolarów. Według niektórych komentatorów, mogłą ona zostać utracona na zawsze.

 
 

Popescu, znany jako jeden z największych indywidualnych posiadaczy bitcoinów na świecie, utonął u wybrzeży Kostaryki w pobliżu Playa Hermosa po porannej kąpieli. Został podobno „zniesiony przez prąd i zginął na miejscu”.


Jak dostać się do portfela Popescu? To nie aż takie trudne?

W Internecie krąży niepotwierdzona plotka, że ​​rodzina Popescu nie ma dostępu do portfela zawierającego milion bitcoinów. Utrata dostępu do tak wypchanej po brzegi sakwy to prawdziwy koszmar.

It looks like that with the deaths of Mircea Popescu and John McAfee a significant amount of $BTC might be lost forever.

RIP https://t.co/8KGPows3Kh— Alexander Mardar (@amardar1) June 28, 2021

Jeśli plotki o majątku Popescu są prawdziwe, nie byłby to pierwszy przypadek, w którym ktoś stracił dostęp do portfela bitcoin. Zdarza się to na tyle często, że na rynku zrodziła się cała branża, której przedstawiciele zajmują się zagadnieniem odzyskiwania kryptowalut. Jednym z nich jest Dave Bitcoin, którego firma Wallet Recovery Services świadczy usługi przywracania możliwości dostępu do adresów kryptowalut. Ostatnimi czasy Dave ma ręce pełne roboty:

„W dzisiejszych czasach, z powodu wzrostu cen i zwiększonego zainteresowania, codziennie otrzymujemy około 50 do 70 zapytań.”


W wyniku aktualnie panującej sytuacji na świecie coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w złoto. Nie jest to nic nadzwyczajnego, zwłaszcza że zabezpieczenie własnego majątku w postaci tego metalu szlachetnego jest stosowane od wieków. Co warto wiedzieć przed pierwszym zakupem złota? Na jakie rzeczy warto zwrócić uwagę?

Dlaczego inwestujesz w złoto?

Na początku warto odpowiedzieć sobie na powyższe pytanie. Ważną wskazówką może być to, że najlepiej inwestować w złoto na długie lata. Jest to dosyć stabilne aktywo i inwestycja dla cierpliwych, która najlepsze triumfy święci podczas różnego rodzaju kryzysów. Wtedy to podczas paniki, wielu inwestorów ucieka do złota, które jest uważane za bezpieczną przystań.

Złoto także nie daje nam odsetek ani dywidendy. Inwestując w nie, decydujemy się na przechowanie części naszego majątku. Dlatego, jeżeli ktoś liczy na życie z dochodu pasywnego, to inwestowanie w złoto nie jest dla niego.


Czy złoto chroni przed inflacją?

Złoto przede wszystkim chroni przed hiperinflacją lub przed niskimi stopami procentowymi połączonymi z dużą inflacją. Jeżeli w gospodarce występuje niska inflacja, a do tego stopy procentowe są na wyższym poziomie, złoto traci na wartości. 


Jaką formę złota wybrać i gdzie je kupić?

Najpopularniejszymi sposobami inwestowania w złoto są złote sztabki i monety bulionowe. Najlepiej z miejsca odrzucić inwestycje w złoto w postaci kontraktów terminowych, ponieważ gdy pojawia się kryzys, to cena złota w postaci fizycznej znacząco różni się od tej w postaci papierowej, na korzyść tego pierwszego.

 
AUVESTA
 


Naukowcy są zdania, że Bitcoin może stać się w przyszłości środkiem płatniczym używanym w specyficznych transakcjach. Do tego zastanowili się, jaka może być rola kryptowaluty za ponad sto lat.

Bitcoin za sto lat

Temat przyszłej roli BTC postanowili zbadać Joshua R. Hendrickson z University of Mississippi oraz William J. Luther z Florida Atlantic University i American Institute for Economic Research. Wnioski opublikowano w analizie „The Value of Bitcoin in the Year 2141 (and Beyond!)„.

Przypomnijmy, że w 2140 r. ma zostać wyemitowany ostatni bitcoin.

Po roku 2140 zniknie zachęta dla uczestników systemu pod postacią nagród w BTC. Przychody będą mogli mieć tylko z opłat transakcyjnych

– piszą w raporcie naukowcy.

 
 

Wraz z upowszechnianiem się sieci Bitcoin, powinna maleć rola tej kryptowaluty jako aktywa inwestycyjnego, bo nie będzie ona pokazywała już satysfakcjonujących stóp zwrotu. Wtedy posiadacze BTC będą skłonni do zawierania transakcji, do płacenia w BTC. Wniosek? Bitcoin może się przyjąć jako środek płatniczy przede wszystkim w tych krajach, które mają długą tradycję psucia pieniądza, takich jak Argentyna, Wenezuela czy Zimbabwe

– dodają dalej.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex