×

3 właściwości, które sprawiają, że Bitcoin jest wyjątkowym wynalazkiem w historii ludzkości!

3 właściwości, które sprawiają, że Bitcoin jest wyjątkowym wynalazkiem w historii ludzkości!

   
 Bitcoin to wyjątkowy wynalazek w historii ludzkości. Zdecentralizowana sieć płatności stworzona przez Satoshi Nakamoto jest wyjątkowa. Jednak …wielu niewierzących lub altcoinerów wątpi w wyjątkowość Bitcoina.

Ci ludzie wierzą, że Bitcoin będzie w przyszłości przestarzały technologicznie. Wielu bierze przykład z Myspace, który miał przewagę pierwszego gracza na polu portali społecznościowych, ale został szybko zdetronizowany przez Facebooka.

Dziś Myspace nic soba nie reprezentuje, podczas gdy Facebook jest niekwestionowanym liderem w świecie sieci społecznościowych.

Od momentu powstania Internet nigdy nie został zastąpiony. Podobnie protokół TCP/IP jest nadal sercem Internetu. Internet stale się rozwija, ale tez nie ma swojego następcy. W przypadku protokołu Bitcoin będzie tak samo. Bitcoin będzie nadal ewoluował, ale nie zostanie zastąpiony.

Kiedy zrozumiemy tą fundamentalną rzeczywistość, zrozumiemy też to, że poszukiwanie następnego Bitcoina jest tak bezużyteczne, jak szukanie następnego Internetu lub następnego protokołu TCP/IP.

 
Publish0x
 


Bitcoin jest rzadki, zdecentralizowany i jednocześnie cyfrowy . Połączenie tych trzech właściwości sprawia, że ​​Bitcoin jest wyjątkowym wynalazkiem w historii ludzkości

1. Bitcoin jest rzadki

Projektując sieć Bitcoin, Satoshi Nakamoto zdefiniował bardzo precyzyjne zasady, które nie zmieniły się od czasu uruchomienia sieci 3 stycznia 2009 r. Tym samym maksymalna podaż Bitcoina została ustalona na 21 milionów jednostek. Poza tym polityka monetarna Bitcoina jest programowa.

Żaden człowiek nie może tego zmienić zgodnie ze swoimi pragnieniami. Emisja nowych BTC zmniejsza się o połowę o określoną liczbę wykopanych bloków, aż do dnia, w którym wszystkie BTC zostaną wprowadzone do obiegu. Do tego czasu (a będzie to 2140 rok), górnicy będą zachęcani do zabezpieczania sieci tylko poprzez opłaty transakcyjne.

Widzimy więc, że wszystkie Bitcoiny zostaną wyprodukowane około 2140 roku, to dlatego, że emisja BTC jest przewidywalna. To kolejna niesamowita siła systemu Bitcoin.

Naprzykład nie dowiemy sie, ile dolarów amerykańskich lub euro będzie w obiegu w ciągu 1 roku, 5 lat, a nawet 50 lat. Jedyne, co możemy sobie wyobrazić, to to, że ilość będzie znacznie większa niż dzisiaj. Rzeczywiście, inflacja monetarna tych fiducjarnych walut jest nieskończona.


2. Bitcoin jest zdecentralizowany

Tytuł białej księgi Bitcoin opublikowanej przez Satoshi Nakamoto 31 października 2008 r. wyjaśnia, czym jest Bitcoin:

„Bitcoin: elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer”

Bitcoin to sieć płatności P2P. Opiera się na “bezprawnym i pozbawionym zaufania” Blockchainie, który pozwala każdemu stać się węzłem sieci Bitcoin. Każdy może zatem uczestniczyć w sieci. Żaden użytkownik nie ma więcej praw niż inny. Znowu jest to coś rewolucyjnego.

Transakcje w sieci Bitcoin nie wymagają weryfikacji pośredników. To sieć sprawdza, czy transakcje zawarte w blokach są ważne, czy nie. Im większa moc obliczeniowa udostępniona sieci Bitcoin przez górników, tym bezpieczniejsza jest sieć Bitcoin.

Hash Rate to ilość mocy obliczeniowej udostępnianej sieci Bitcoin przez górników. Od czasu uruchomienia sieci Bitcoin ten Hash Rate stale rośnie, co tylko zwiększa de facto trudność wydobywania nowych bloków na Bitcoin Blockchain.

W rezultacie Bitcoin jest najbezpieczniejszą zdecentralizowaną siecią na świecie.

 


 


3. Bitcoin jest cyfrowy

Bitcoin działa dzięki oprogramowaniu, które każdy może zainstalować na swoim komputerze, aby stać się węzłem sieci. Bitcoin jest zatem cyfrowy. Bitcoin to nawet pierwsza udana implementacja cyfrowej waluty P2P.

Satoshi Nakamoto wyjaśnił w przeszłości, dlaczego Bitcoin odniósł sukces tam, gdzie wszystkie inne próby zawiodły od lat 90.:

„Wiele osób automatycznie odrzuca e-waluty jako straconą sprawę z powodu wszystkich firm, które upadły od lat 90-tych. Mam nadzieję, że to oczywiste, że skazała je tylko centralnie sterowana natura tych systemów. Myślę, że po raz pierwszy próbujemy zdecentralizowanego, nieopartego na zaufaniu systemu”.

To dzięki decentralizacji swojej sieci Bitcoin był w stanie osiągnąć fenomenalny sukces.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex