×

Zagrożenia związane z automatycznym handlem i jak nimi zarządzać

Zagrożenia związane z automatycznym handlem i jak nimi zarządzać

   
 

Handel algorytmiczny ma ponad 40-letnią historię, a jej korzenie sięgają lat 70. ubiegłego wieku na NYSE. Maszyny mogą pracować 24/7, nie mają emocji i są w stanie śledzić dane rynkowe dla setek par handlowych na kilku rynkach jednocześnie. Według badań udział handlu ręcznego na tradycyjnych giełdach, takich jak NYSE, wynosi tylko 10% ich całkowitego obrotu. Resztą zajmują się algorytmy. Rynek kryptowalut z pewnością podąży tą drogą, ponieważ większość doświadczonych traderów i funduszy inwestycyjnych ma doświadczenie w tradycyjnych aktywach.

 
Boty Crypto
 

Podczas gdy handel algorytmami przynosi 90% obrotów, zdecydowana większość prywatnych traderów nadal korzysta z terminali giełdowych i handluje ręcznie. Od samego początku roboty handlowe były bardzo drogie, skomplikowane w instalacji i wymagające od początku specjalnej wiedzy technicznej. Wymagały również niezawodnej infrastruktury serwerowej. Jednak dzięki rozwojowi technologii chmurowych coraz więcej dostawców zaczyna udostępniać swoje algorytmy jako usługę. Wystarczy Google „ automatyczny handel kryptograficzny ” lub sprawdzić RoyalQ czy TradeSanta .

Dzięki takiemu oprogramowaniu w chmurze użytkownicy muszą jedynie zarejestrować się online, ustawić swoje parametry handlowe za pomocą stosunkowo przyjaznego interfejsu i uruchomić bota. Lub 100 botów, jeśli chcą. Połączenie między kontem giełdowym tradera a botem w chmurze opiera się na funkcji dostępu API, obsługiwanej przez wszystkie główne giełdy. Po skonfigurowaniu boty handlujące kryptowalutami będą działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zgodnie z zasadami ustalonymi przez użytkownika. Wolumen obrotu dramatycznie wzrasta, podobno 20-50 razy w porównaniu z handlem ręcznym. Możliwości zysku również mogą rosnąć. Brzmi jak jackpot, co?

Udany handel botem kryptowalutowym:

ryzyka 1 1024x646 - Ryzyko handlu automatycznego i jak nim zarządzać

W realnym świecie nowe możliwości zarabiania częściej wiążą się z ryzykiem większej straty. Handel algorytmiczny ma swoje własne wyzwania, które należy wziąć pod uwagę. Na przykład – ryzyko zhakowania konta bota i kradzieży kluczy API, błędne ustawienia bota, błąd w algorytmie, który będzie generował straty zamiast zysków, nagłe ruchy na rynku kryptowalut itp. Traderzy mogą stracić środki lub kupić dużą pozycję w token o niskiej płynności.

 
STRZALKA
   
Zautomatyzowane Boty Crypto!
 

Nieudany handel botem kryptowalutowym:

ryzyka 2 1024x646 - Ryzyko handlu automatycznego i jak nim zarządzać

Opierając się na moim doświadczeniu handlowym z różnymi botami i platformami kryptograficznymi, istnieje kilka uniwersalnych sugestii, jak zacząć korzystać z botów, jeśli zdecydujesz się spróbować:

  1. NIGDY nie ufaj botom „czarnej skrzynki”, które obiecują Ci dochód po zdeponowaniu krypto w ich „inteligentnej umowie”. Prawdziwy bot będzie działał tylko za pośrednictwem Twojego konta na dobrze znanej giełdzie kryptowalut. Powinieneś być w stanie zobaczyć wszystkie transakcje i zamówienia swojego bota. Twoje klucze API NIE powinny pozwalać botowi na dokonywanie wypłat z Twojego konta wymiany. Zezwolenie na zawieranie transakcji jest absolutnie wystarczające dla wszystkich popularnych strategii.
  2. ZAWSZE ograniczaj ryzyko. Zarejestruj nowe konto na swojej giełdzie. W ten sposób ograniczasz swoje najgorsze straty do kwoty zaalokowanej na tym koncie.
  3. Zacznij od małych rzeczy. Minimalne zamówienie na większości giełd wynosi mniej więcej 10 USD. Wystarczy mieć 10-20 zamówień o wartości depozytu, aby wypróbować bota do handlu kryptograficznego.
  4. Graj bezpiecznie. Handluj tylko parami o dużym wolumenie od Coinmarketcap. Powiedzmy, że TOP-10 będzie mądrym wyborem. Mają wystarczającą zmienność, aby umożliwić botom wykonywanie swojej pracy i wystarczającą płynność, aby zamknąć Twoją pozycję, jeśli będziesz tego potrzebować.
  5. Bądź konserwatywny. Nie próbuj łapać każdego ruchu na rynku, ustawiając niskie poziomy wyzwalaczy botów. Powiedzmy, że 1% do 5% powinno działać dobrze dla większości początkujących. Oznacza to, że cena rynkowa powinna zmienić się o co najmniej 1%, aby Twój bot wykonał jedną transakcję.

Jeśli pomimo wszelkich środków ostrożności (lub z powodu ich ignorowania) Twój bot kryptowalutowy kupi zbyt wiele monet podczas nagłego spadku rynku, możesz spróbować jednego z poniższych:

  1. Napraw swoją stratę. Zatrzymaj swojego bota, sprzedawaj monety ręcznie. Natychmiast uwolnisz swoje środki na przyszłą transakcję. Contra – stracisz możliwość odzyskania tej właśnie transakcji.
  2. Czekaj dalej. Prawdopodobnie rynek trafi na Twoje zlecenie take profit i bot pomyślnie zakończy swoją pracę. Pro – wciąż masz szanse zarobić na tym handlu. Przeciwnie – to może się nigdy nie wydarzyć, rynek kryptowalut może wejść głębiej i nigdy się nie odbudować, Twoje aktywa są zamrożone w niechcianej transakcji.
  3. Uruchom innego bota w „przeciwnym kierunku”, aby sprzedawał zakupione monety podczas wzrostu rynku. Można to uznać za kompromis między dwoma pierwszymi opcjami. Prawdopodobnie bot nie sprzeda wszystkich monet z zyskiem, ale może krok po kroku zredukować twoją pozycję.
  4. Zatrzymaj bota, kup więcej pozycji swojej transakcji, zmniejsz średnią cenę zakupu, robiąc to. Następnie spróbuj sprzedać swoją pozycję z zyskiem na niższym poziomie. Ta opcja jest najbardziej ryzykowna i nie jest zalecana nikomu bez odpowiedniego doświadczenia w handlu.

W przeciwieństwie do tradycyjnych inwestorów, posiadacze kryptowalut nie mogą oczekiwać wypłaty dywidendy ze swojego portfela. Dlatego automatyczny handel może być okazją do uzyskania pewnych zysków ze zmienności rynku kryptowalut bez inwestowania w to więcej. Handel algorytmiczny w chmurze to rosnący trend, który rozpoczął się pod koniec 2017 roku. Może być obiecujący zarówno dla posiadaczy kryptowalut, którzy mogą zarobić więcej, jak i dla giełd kryptowalut, które mogą znacznie zwiększyć swoją płynność i wolumeny. Ale oczywiście rozważ wszystkie zagrożenia, zanim spróbujesz!

FAQ

Jak zacząć korzystać z botów kryptograficznych?

NIGDY nie ufaj botom „czarnej skrzynki”, które obiecują Ci dochód po zdeponowaniu krypto w ich „inteligentnej umowie”. ZAWSZE ograniczaj ryzyko. Zarejestruj nowe konto na swojej giełdzie. W ten sposób ograniczasz swoje najgorsze straty do kwoty zaalokowanej na tym koncie.

 


 

Co powinienem zrobić, jeśli mój bot kryptograficzny kupił za dużo monet podczas nagłego spadku rynku?

Napraw swoją stratę. Zatrzymaj swojego bota, sprzedawaj monety ręcznie.
Czekaj dalej. Prawdopodobnie rynek trafi na Twoje zlecenie take profit i bot pomyślnie zakończy swoją pracę.
Uruchom innego bota w „przeciwnym kierunku”, aby sprzedawał zakupione monety podczas wzrostu rynku.

Kiedy powinieneś ustawić stop-loss?

W przeciwieństwie do zlecenia z limitem, którego celem jest czerpanie zysków z aktualnych trendów, trader kryptowalut użyje stop loss , aby ograniczyć potencjalne straty do nie więcej, niż jest w stanie przyjąć.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex