Mastercard kontra Visa: Projekty Blockchain

Mastercard kontra Visa: Projekty Blockchain

Wokół kryptowalut i blockchainów było dużo zamieszania, głównie ze względu na potencjalne wysokie sumy pieniędzy, które można zarobić w branży. Ostatnio jednak wiele uwagi poświęcono zastosowaniom tej technologii w innych branżach.

W tej zmianie pojawiły się nisze, w tym dostawcy rozwiązań blockchain, podmioty trzecie ICO, edukatorzy blockchain, programiści oprogramowania i inne. Podczas gdy technologia przeszła do branż takich jak logistyka, rolnictwo, edukacja, nieruchomości, technologia gier, a nawet handel, jedynym łącznikiem między nimi jest branża finansowa.

 
 

Branża finansowa jest tradycyjnie nastawiona do globalnych operacji pieniężnych, a ze względu na delikatną kwestię pieniędzy, przyjęcie nowej technologii jest często powolne. W rzeczywistości, odkąd amerykańskie banki zaczęły wydawać karty kredytowe w 1950 r. i przyjmować depozyty elektroniczne w 1975 r., wszystkie nowe technologie zostały zbudowane wokół tych wydarzeń. Technologia Blockchain w postaci Bitcoin jest prawdopodobnie pierwszą drastyczną formą innowacji w zakresie obsługi pieniędzy od tego czasu.

Niestety, nie każdy postrzega Bitcoin jako coś dobrego, a kilka osób nazywa to bańką i porównuje ją do potencjalnej katastrofy w erze dotcomów. Tak czy inaczej, szum generowany przez krypto-walutę i jej podstawową technologię to taka, której od dawna nie słyszano w świecie finansów.

   
 

Świat finansów opiera się na koncepcji dostępu do pieniędzy, którą kontrolują władze centralne. Z drugiej strony technologia Blockchain odbiera konsensusu władzom centralnym i umieszcza go w rękach użytkowników sieci.

Gwarantuje to, że ludzie nie będą już musieli polegać na opłatach związanych z zewnętrznymi klientami bankowymi, a także pośrednikami w różnych branżach. Sama koncepcja jest sprzeczna ze sposobem, w jaki tradycyjna bankowość odbywa się w różnych częściach świata.

Z tego powodu wiele banków i dużych korporacji sprzeciwia się wprowadzeniu technologii blockchain do głównego nurtu jako przyszłości pieniądza. Może to potencjalnie zakłócić przemysł, zmienić oblicze inwestycji i bankowości, a także uczynić kilka metod bankowych przestarzałymi. Tego rodzaju zmiana zmusiłaby te korporacje do przyjęcia podejścia opartego na blockchain do ich operacji lub pozostawiania twarzy przez resztę świata.

W rezultacie niektóre korporacje, takie jak Amazon, J.P.Morgan i IBM, opracowały już rozwiązania, które włączają usługi blockchain do swojej listy operacji. Dostawcy rozwiązań finansowych innych firm również nie są porzuceni. Karty Visa i Mastercard już od 2016 roku robią zakupy w branży blockchain, ogłaszając kilka patentów i usług po drodze.

 
 
 

Ten ruch do blockchain przez firmy takie jak Mastercard i Visa są jeszcze bardziej znaczące, ponieważ są wśród korporacji, które mają sceptyczne poglądy na temat Bitcoin i innych altcoins. Pogląd ten jest częściowo spowodowany brakiem regulacji dla tych monet i takie firmy nie będą popierać altosów, chyba że rząd je poprze. Pomimo postępu technologicznego w tym kierunku, ich poglądy na Bitcoin nie uległy zmianie. Z kolei Blockchain jest technologią kryjącą się pod tymi kryptowalutami i może być stosowana na wiele różnych sposobów.

 

Od samego początku Mastercard odegrał kluczową rolę w globalnym sektorze finansowym. Gigant rozwiązań finansowych odegrał kluczową rolę w wydawaniu, utrzymywaniu i funkcjonowaniu kart kredytowych Mastercard i kart debetowych. Stworzyli także innowacyjne rozwiązania płatnicze, takie jak Maestro i kampanie typu „Bezcenne”.

Globalnie karty debetowe i kredytowe Mastercard stały się powszechne w rękach obywateli, niezależnie od tego  co robią. W czasie, gdy tylko 8% całkowitego pieniądza na Ziemi istnieje w formie papierowej, Mastercard wyrzeźbił dla siebie znaczącą niszę.

 
CryptoBull.pl
 

Teraz firma poczyniła olbrzymie postępy w kierunku blockchain, co wielu ludzi określiło jako „przyszłość pieniędzy.” Obecnie Mastercard ma do 30 patentów związanych z Blockchain, w tym patent na weryfikację tożsamości, patent na anonimowe transakcje i system, który łączy krypto-walutę z kontem fiducjarnym.

Pomimo postępów, jakie poczyniła firma, widać, że wciąż trwają badania nad bardziej innowacyjnymi zastosowaniami technologii blockchain. W odpowiednim czasie można ujawnić więcej takich wniosków.

 

Podziel się wpisem:
RSS20
Follow by Email
Facebook0
Facebook
Google+0
Google+
http://e-pasywnezarabianie.pl/mastercard-kontra-visa-projekty-blockchain/
YouTube255
YouTube
LinkedIn
Instagram

About Author

Wiesław

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Blog przypadł Ci do gustu? Możesz go więc wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł , nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji zawartych na stronie.

WITAJ NA MOIM BLOGU

Prezentacja E-Pasywnych

Bądź na bieżąco. Otrzymuj nowe wpisy przez e-mail:

PROJEKT W KTÓRYM – DOMINUJĄ FINANSE

 
Dominant Finance
 

PROMOCJA, REKLAMA!

 
 

INFORMACJE BIZNESOWE NA TWÓJ E-MAIL

Zapisz sieTwoje Imię:
Email:


GIEŁDY – KRYPTO

 
 

TOP PROJEKT

 
 

GIEŁDA BITBAY PARTNEREM

 
 

NARZĘDZIA DO E-MARKETINGU


 
DOMENYTV
 

Ciekawa Lektura

 
 

PORADY PRAWNE

„KRYPTO NJUS!”

 
 

INWESTYCJE – AKTYWA – ZABEZPIECZENIE

FAJNE – BO DARMOWE

O ryzyku

Z Kim E-Pasywni Współpracują? Zobacz poniżej


legiobiznes

kryptoholik


reklama

8 MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWYCH W 1 FIRMIE


 

NEXUS

THE GCC GROUP – WIELOBRANŻOWA FIRMA Z POTENCJAŁEM

Tomasz Pawlik – Wywiad z Właścicielami Rockwall Investments

STATYSTYKI

Ilość Wizyt: 69438

Dzisiejsze Wizyty: 119

Użytkownicy Online: 3

Jestem też na......

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Przeczytaj inne:
CoinCasso – Nowe Spojrzenie Na Świat GIEŁD KRYPTOWALUTOWYCH

COINCASSO - Polska giełda z własnym coinem   Na początek napiszę jak  mieć kilka coinów CoinCasso za free!   5$...

Zamknij