26 kwietnia 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Czyżby po hossie Bitcoina?, Tańsze opłaty za transfery w BTC i ETH, Czy Bitcoin naprawdę zużywa aż tyle energii?, Które z “ekologicznych kryptowalut” wybierze Tesla!?

11 min read
   
 


Czy to, co widzimy obecnie na wykresie Bitcoina, to koniec hossy i zarazem pęknięcie bańki? Dlaczego kurs głównej kryptowaluty spada w takim tempie i takiej skali?


Koniec hossy?

Po pierwsze, wiele osób i analityków uważało, że czeka nas głębsza korekta. Możliwe, że właśnie się jej doczekaliśmy.

Bezpośrednim powodem spadków mogą być niedawne tweety Elona Muska, który zapowiedział, że Tesla nie będzie już przyjmowała BTC w zamian za swoje samochody elektryczne. Później zasugerował, że jego firma może nawet sprzedać wszystkie posiadane przez siebie kryptowaluty. Przypomnijmy, że kupiła je wcześniej za 1,5 mld USD. Możliwe zresztą, że obecna wyprzedaż to nawet bezpośrednie „dzieło” Tesli.


Jaki jeszcze powód?!

Cena bitcoina spadła poniżej 40 000 USD po raz pierwszy od 9 lutego.

Największa kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej zmienia obecnie właściciela za około 39 600 USD na Coinbase Pro. Według danych CoinGecko to najniższy poziom ceny od 14 tygodni.

W międzyczasie spadła również cena Ethereum.

 
 

Ogólny spadek na rynku kryptowalut utrzymywał się w ciągu ostatniego tygodnia i trwał dalej po wczorajszych doniesieniach, jakoby Chiny powtórzyły stanowisko kraju z 2017 r. w sprawie zakazu kryptowalut.

Dane z Bybt pokazują, że w ciągu ostatnich 12 godzin doszło do likwidacji pozycji na rynkach futures w wymiarze ponad 1 miliarda USD. Połowa z nich to pozycje długie na bitcoinach.


Opłaty transakcyjne na Bitcoinie i Ethereum spadły w ciągu ostatnich kilku tygodni odpowiednio o 81% i 71%

Ethereum: 71% spadek opłat transakcyjnych

Według danych Bitinfocharts, średni koszt korzystania z łańcucha blokowego Ethereum spadł z 69,92 USD za transakcję (12 maja) do 20,06 USD (16 maja). W tym samym okresie cena ETH spadła z rekordowego poziomu 4 358 USD odnotowanego w dniu 12 maja do ok. 3523 USD w chwili przygotowywania niniejszej publikacji.

opłaty transakcyjne w sieci ethereum
opłaty transakcyjne w sieci Ethereum; źródło:Ycharts


Przed gwałtownym wzrostem na rynku w 2021 r., obecna średnia opłata Ethereum w wysokości ok. 20 USD byłaby rekordowo wysoka. Jeszcze w 2020 r., średnie koszty użytkowania były niższe niż 0,10 USD. Gwałtowny wzrost kosztów korzystania z Ethereum nastąpił po pojawieniu się zdecentralizowanych aplikacji finansowych – które obecnie stanowią cztery z pięciu największych zasobów zużywających gas w łańcuchu bloków – i zwiększonej uwagi, jaką poświęcono blockchainowi w związku z boomem rynkowym w 2021 r.

 
 
Projekt "Asysty Inwestycyjniej" w postaci Zautomatyzowanego Tradera Do Zadań - Specjalnych!
 
Ekosystem z Traderem
 

Od początku 2020 roku, dzienna liczba użytkowników Ethereum wzrosła czterokrotnie – z poziomu około 400 000 do 1,6 miliona według Bitinfocharts. Ta liczba nie uwzględnia transakcji odbywających się w protokołach warstwy 2 Ethereum.


Opłaty na Bitcoinie spadają o 81%

Podobny trend zaobserwowano na Bitcoinie, w którym opłaty transakcyjne spadły o 81% od połowy kwietnia, kiedy cena BTC była bliska 65 000 USD.


System bankowy zużywa dwa razy więcej energii niż Bitcoin

Według szacunków Galaxy Digital, roczne zużycie energii przez sieć Bitcoin wynosi 114 TWh, podczas gdy branża bankowa zużywa rocznie ponad 260 TWh.

Firma Galaxy Digital Michaela Novogratza opublikowała w piątek raport zatytułowany „On Bitcoin’s Energy Consumption: A Quantitative Approach to a Subjective Question”, zapewniający dostęp do metodologii swoich obliczeń na zasadach open source.

Badanie opracowane przez miningowe ramię Galaxy szacuje, że roczne zużycie energii elektrycznej przez sieć Bitcoin wynosi 113,89 TWh.Mieści się w tym zużycie energii przez górników, zużycie energii w puli i zużycie energii przez węzły. Według szacunków Galaxy, jest to wartość co najmniej dwa razy niższa niż całkowita energia zużywana przez system bankowy oraz sektor złota w ujęciu rocznym.

zużycie energii bitcoin


Top „zielonych” kryptowalut | Którą z nich wybierze Tesla?

Elon Musk zainicjował właśnie dyskusję na jeden z najbardziej palących tematów w przestrzeni aktywów cyfrowych. Ostatnie doniesienia o zaprzestaniu akceptowania przez Teslę płatności w bitcoinie jednym podniosły ciśnienie a innych zdały się ucieszyć. Jako przyczynę zmiany frontu Tesli, Elon Musk przedstawił dziś obawy dotyczące wysokiego poziomu wykorzystania energii przez Bitcoin:

„Tesla zawiesiła zakupy pojazdów za pomocą bitcoin. Jesteśmy zaniepokojeni gwałtownym wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobywania bitcoinów i transakcji, zwłaszcza węgla, który ma największą emisję spośród wszystkich paliw”.

 

Dowiedz się jak skutecznie handlować na platformie za pomocą zautomatyzowanego Auto Pilota!

   
 
BYBIT
 

Musk dodał, że firma rozważa ulokowanie swojego zainteresowania w innych cyfrowych aktywach, które zużywają mniej energii.


10 „zielonych” kryptowalut (kolejność losowa)

1. SolarCoin (SLR)

SolarCoin to projekt globalny, zdecentralizowany i niezależny od jakiegokolwiek rządu. Możesz wydawać i handlować SolarCoinami, tak jak innymi kryptowalutami, ale kluczową różnicą jest to, że platforma ma na celu zachęcanie do rzeczywistej aktywności środowiskowej: weryfikowalnie wytwarzanej energii słonecznej.

SolarCoin przedstawia nowatorskie podejście do kryptowaluty, tworząc 1 Solarcoin na każdą megawatogodzinę wygenerowaną z technologii słonecznej. Sieć opiera się głównie na przesyłaniu przez użytkowników dokumentacji potwierdzającej wytwarzanie energii, aczkolwiek Internet Rzeczy może pewnego dnia usprawnić ten proces dzięki automatycznym aktualizacjom z paneli słonecznych.

2. Chia (XCH)

W odpowiedzi na duże zużycie energii w ramach konsensusu Proof-of Work Bitcoina, dużo uwagi przyciągnęła do siebie ostatnio Chia. Proof of Space proponuje, opiera się o zapewnienie, że uczestnicy sieci przydzielają niewykorzystywane, wolne przestrzenie swoich dysków twardych w celu przechowywnia danych transakcji. Do tego dochodzi Proof of Time, które ma na celu zapewnić, że czas bloków pozostaje spójny i zsynchronizowany, co ma wpływać pozytywnie na ogólny poziom bezpieczeństwa w sieci.

Nowatorski sposób wykorzystania dysków twardych do mining Chia sdoprowadził do istnej gorączki, w ramach której – w samych tylko Chinach – zaczyna brakować sprzętu o określonych, przydatnych do miningu Chia, parametrach. Jednocześnie, coraz częściej słychać opinie, jakoby mining Chia „zabijał” dyski w bardzo szybkim tempie, co może sugerować, że Chia nie jest wcale tak „zielona” , jak mogłoby się z początku wydawać.

3. BitGreen (BITG)

BitGreen powstał pod koniec 2017 roku jako odpowiedź na wpływ Bitcoina na środowisko. Ma to być inicjatywa społecznościowa i energooszczędna alternatywa dla kryptowalut opartych na konsensusie Proof of Work. Firma utworzyła fundację non-profit, aby nadzorować utrzymanie projektu BitGreen.

BitGreen ma na celu zachęcanie do działań przyjaznych dla środowiska, a użytkownicy mogą zarabiać BITG, na przykład poprzez wspólne korzystanie z aplikacji do polecania sobie nawzajem przejazdów zmotoryzowanymi środkami transportu, kupowanie ekologicznej kawy czy wolontariat. Możesz także zarabiać BITG poprzez staking, korzystając po prostu z portfela na komputerze lub stawiając masternode.

BitGreen używa energooszczędnego algorytmu Proof of Stake z segwitem i deterministycznymi masternodami jako częścią protokołu. Tokeny projektu można wymieniać na towary i usługi za pośrednictwem partnerów BitGreen lub handlować na giełdach ProBit Exchange, Mercatox, STEX i Crex24.

4. Cardano (ADA)

Cardano zostało opracowane przez współzałożyciela Ethereum, Charlesa Hoskinsona, Działa głównie jako waluta cyfrowa, ale może być również używany do kontraktów cyfrowych, zdecentralizowanych aplikacji i wielu innych celów. W porównaniu z 7 transakcjami na sekundę w Bitcoin, Cardano może przeprocesować ich nawet 1000.

Cardano jest z natury bardziej energooszczędne niż Bitcoin, ponieważ wykorzystuje mechanizm konsensusu „Proof of Stake”, w którym osoby uczestniczące w sieci stakują cyfrowe monety, aby dołączyć do sieci. Pomaga to zaoszczędzić oszałamiającą ilość energii. Sam założyciel Cardano twierdzi, że sieć kryptowaluty zużywa tylko 6 GWh energii.

5. Stellar (XLM)

Sieć Stellar została uruchomiona w 2014 roku (oddzielając się od Ripple) w celu wypełnienia luki między tradycyjnymi instytucjami finansowymi a walutami cyfrowymi. Stellar nie pobiera opłat od instytucji ani osób fizycznych za korzystanie z sieci i jest coraz częściej postrzegany jako poważna alternatywa dla systemu PayPal, ponieważ umożliwia szybsze, łatwiejsze i tańsze transakcje obejmujące aktywa i transakcje transgraniczne.

 
 

Stellar jest obsługiwany przez Stellar Development Foundation, organizację non-profit. Zaczęło się od finansowania ze Stripe (startupu zajmującego się tematem płatności), a także grantów od BlackRock, Google i FastForward. Darowizny publiczne, które można odliczyć od podatku, finansują koszty operacyjne sieci i sztywny pułap rynkowy dla lumenów, a także zniesienie standardu inflacyjnego pokazuje, że SDF chce utrzymać sieć, która umożliwia łatwe, dostępne i tanie płatności transgraniczne, a nie tylko skupiać się na aspekcie spekulacyjnym w odniesieniu do rosnącej wyceny kryptowaluty.

Sieć Stellar Lumens przyciągnęła również poważne zaangażowanie ze strony IBM i Deloitte, a także instytucji bankowych z Nigerii, Filipin, Indii, Francji, południowego Pacyfiku, a ostatnio Ukrainy. W ten sposób urzeczywistnia się wizja SDF, aby „uwolnić potencjał gospodarczy świata poprzez zwiększenie płynności pieniędzy, otwarcie rynków i zwiększenie uprawnień ludzi”. Co ciekawe, Stellar był pierwszym rejestrem technologii rozproszonych, który otrzymał certyfikat zgodności z prawem szariatu.

Za pośrednictwem sieci Stellar można wymieniać dolary amerykańskie, bitcoiny, peso, jeny i praktycznie każdą walutę tradycyjną lub inne kryptowaluty. Token sieci, Lumens, jest używany do ułatwienia tych transakcji w rozproszonej księdze opartej na łańcuchu bloków za ułamek centa i z dużą wydajnością (co również przekłada się na niższy ślad węglowy). Sieć umożliwia również osobom i instytucjom tworzenie tokenów do użytku w sieci, co zainspirowało niektórych do korzystania z sieci w inicjatywach dotyczących zrównoważonego rozwoju, takich jak inwestowanie w energię odnawialną.

Kluczową cechą wyróżniającą sieć Stellar jest jej protokół konsensusu. Ten punkt SCP jest oprogramowaniem typu open source i opiera się na uwierzytelnianiu transakcji dokonywanych za pośrednictwem zestawu zaufanych węzłów, a nie w całej sieci jako algorytm dowodu pracy lub nawet proof of stake. Cykl uwierzytelniania jest zatem znacznie krótszy i szybszy, utrzymując koszty na niskim poziomie, a zużycie energii na minimalnym poziomie. Algorytm stojący za tym jest znany jako federacyjna umowa bizantyjska i jest energooszczędną alternatywą dla tradycyjnej sieci wydobywczej w stylu Bitcoin.

Token Stellara, Lumens (XLM), można kupić i sprzedać na większości giełd, w tym Binance, Coinbase, Kraken, Bittrex, Bitfinex, Upbit i Huobi.

6. Ripple (XRP)

Ripple istnieje od 2012 roku jako prywatna platforma, która stanowi system głosowania oparty na walidatorach rozproszonych po całym świecie. XRP nie jest walutą samą w sobie. Zamiast tego jest to wstępnie wydobyty token używany do pomostowania transferów zasobów. Sieć jest w stanie zarządzać ponad 1500 transakcjami na sekundę.

Ripple używa algorytmu konsensusu protokołu Ripple (RPCA), co oznacza, że co najmniej 80% globalnych walidatorów sieci musi zatwierdzić transakcję, zanim zostanie ona dodana do głównego rejestru XRP. Rezultatem powyższego ma być bezpieczna, wydajna sieć, która umożliwia użytkownikom przenoszenie wartości pieniężnych między walutami ze względną łatwością, niewielkimi kosztami i dużą szybkością (około 3-5 sekund na transakcję).

7. Nano (NANO)

Nano jest darmowy, szybki i zużywa znacznie mniej energii niż Bitcoin i wiele innych kryptowalut. Istnieje od końca 2015 roku i nawet teraz ma stosunkowo niewielki ślad węglowy. Jest również skalowalny i lekki, ponieważ nie opiera się na wydobywaniu.

Nano wykorzystuje technologię block lattice, która jest energooszczędna. Digiconomist szacuje, że w porównaniu do 950 kWh na każdą transakcję Bitcoin, Nano zużywa zaledwie 0,112 Wh. Nadal opiera się na mechanizmie Proof of Work, aczkolwiek block lattice wykracza poza łańcuch bloków i tworzy łańcuch kont dla każdego użytkownika w sieci. Platforma Nano wykorzystuje system zwany Open Representative Voting (ORV), w którym posiadacze kont głosują na wybranego przedstawiciela, który następnie bezpiecznie potwierdza bloki transakcji.

Na platformie Nano konta użytkowników można aktualizować asynchronicznie, zamiast angażować cały liniowy łańcuch bloków, jak ma to miejsce w przypadku Bitcoin i innych topowych blockchainów. Zamiast konkurencji i opóźnień, Nano obejmuje tylko łańcuchy kont nadawcy i odbiorcy i może obsłużyć nawet 125 transakcji na sekundę.

8. EOS (EOS)

EOSIO to publiczny łańcuch bloków uwielbiany przez programistów, ponieważ jest łatwy w konfiguracji i pisaniu aplikacji w kilku językach programowania i wysoce skalowalny.

EOSIO to kolejna platforma „Proof of Stake”, która wykorzystuje wstępnie wydobyte tokeny EOS, którymi można handlować na standardowych giełdach kryptowalut, takich jak Coinbase, Binance i Kraken.

9. TRON (TRX)

TRON jest organizacją non-profit i publicznym blockchainem obsługującym prawie każdy język programowania. Platforma peer-to-peer umożliwia twórcom udostępnianie aplikacji bezpośrednio w łańcuchu bloków, dzięki czemu cały proces jest bardziej energooszczędny.

TRON działa przy użyciu zdecentralizowanego zarządzania opartego na dwupoziomowym modelu superprzedstawicieli (SR) i superprzedstawicieli partnerów, przy czym każde konto może zostać SR i może głosować na SR.

Waluta TRON, TRX, jest wstępnie wydobywana (pre-mined_ i można nią handlować na większości dostępnych w internecie giełd.

10. Burstcoin (BURST)

Burstcoin był prawdopodobnie pierwszym blockchainem, który wykorzystał smart kontrakty o pełnej kompletności Turinga, które pozwalają na tworzenie tokenów niewymianialnych (NFT) i używanie ich w grach typu on-chain. Jest to również prawdopodobnie jedna z najbardziej przyjaznych dla środowiska i zrównoważonych kryptowalut, ponieważ od 2014 r. używa „Proof of Capacity” zamiast „Proof of Work”.

Dzięki Burstcoin „górnicy” są nagradzani za wykorzystanie przestrzeni magazynowej do „wydobywania”. Oznacza to, że komputer z dyskiem twardym o pojemności 1 terabajta ledwo zużywa więcej energii do wydobywania Burst niż komputer w stanie bezczynności To sprawia, że jest znacznie bardziej wydajny niż wydobywanie ASIC lub wydobywanie GPU na algorytmie „Proof of Work”.


NIESPODZIANKA:) – Ethereum (ETH)

Ethereum od wielu lat toczy walkę o postrzeganie jako „zielona” kryptowaluta. Nadal zużywa co roku wystarczającą ilość energii, aby zasilić duży kraj i tyle energii elektrycznej na transakcję, ile mogłoby zasilić przeciętne gospodarstwo domowe w USA przez jeden dzień. Mimo to Ethereum jest bardziej energooszczędny niż Bitcoin i przynajmniej próbują ulepszyć sytuację.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex