19 kwietnia 2024

Dlaczego rządy nie mogą powstrzymać Bitcoina?! oraz dlaczego większość rządów lubi zatrzymywać Bitcoin?!

5 min read


..Dlaczego nie mogą?….

   
 

Wiele rządów jest zaniepokojonych Bitcoinem i nieustannie podejmuje próby powstrzymania jego wzrostu. Pomimo tych prób tłumienie Bitcoina i zabranienie korzystania z niego przez ogół społeczeństwa było stosunkowo niemożliwe. Istnieje wiele powodów, dla których rządy centralne chciałyby ogólnie kontrolować, a nawet potencjalnie zatrzymać kryptowaluty. Najczęstszym powodem dla którego organizacje federalne interesują się Bitcoinem, jest między innymi regulacja prania brudnych pieniędzy. Czy powinieneś się martwić, że rządy nie mogą powstrzymać Bitcoina? Pomimo znacznych obaw dotyczących nielegalnego użycia Bitcoina , kryptowaluta została stworzona w celu rozwiązania podstawowych problemów, z jakimi borykają się waluty fiducjarne od czasu wprowadzenia pieniądza papierowego.

 
 

Ogólna technologia blockchain ma zapewnić niezmienność, zapobiegając ingerencji Bitcoin we wszystkich regionach. Władza jest zasadniczo przekazywana właścicielom waluty cyfrowej, którzy następnie wspólnie określają wartość pojedynczej jednostki w oparciu o podaż i popyt. BTC jest najpopularniejszą i największą kryptowalutą. Wszystkie inne kryptowaluty są często określane jako monety ALT, moneta alternatywna dla Bitcoina.

Od czasu wprowadzenia przez Satoshi Nakamoto BTC – w 2019 r. wartość tego cyfrowego zasobu stosunkowo wzrosła, przy imponującym zwrocie z inwestycji. Chociaż wielu nadal nie rozumie, w jaki sposób Bitcoin może być używany jako waluta, niewątpliwie przekonał wiele osób, że może być używany jako magazyn wartości, podobnie jak złoto i inne produkty inwestycyjne. Rządy obawiają się utraty kontroli nad pieniędzmi, jeśli Bitcoin stanie się głównym nurtem. Podczas gdy Bitcoin może całkowicie zastąpić wszystkie waluty na świecie, BTC jest bez wątpienia instrumentalny. Przyszłość finansów spleciona jest z przyszłością Bitcoina. Najwyraźniej infrastruktura wokół technologii bardzo utrudnia, jeśli nie uniemożliwia, rządom powstrzymanie rewolucji Bitcoin .

..dlaczego lubią go zatrzymywać?!….

Rządy rozwijają się w trzech głównych aspektach, które wydają się być poważnie naruszone przez wynalezienie Bitcoina. Większość rządów bazuje na zdolności do regulowania kapitału, kontrolowania kapitału i zapobiegania nielegalnym działaniom poprzez monitorowanie transakcji. Za monitorowanie transakcji odpowiadają banki centralne we współpracy z bankami inwestycyjnymi, bankami komercyjnymi i innymi instytucjami finansowymi.

 
 
 

Zazwyczaj przestępcom trudno było korzystać z banków i jakiejkolwiek formy transakcji cyfrowych w celu przekazywania środków swoim współpracownikom. Ponieważ Bitcoin nie może być regulowany ani kontrolowany, przestępcy swobodnie przekazują środki na anonimowe adresy, a rządy nie mogą śledzić tych transakcji. Pomimo dostępności księgi publicznej – co oznacza, że ​​transakcje są otwarte i przejrzyste – wyzwaniem jest ustalenie faktycznego właściciela adresów. Ta cecha technologii Bitcoin jest wysoce niepożądana dla rządów, co prowadzi do wysokiej motywacji do całkowitego jej zakazu.

Dodatkowo technologia blockchain jest niezmienna – co oznacza, że ​​raz wprowadzone dane nie mogą zostać zmienione. Według Satoshi Nakamoto, twórcy Bitcoina, funkcja ta została zaprojektowana, aby wzbudzić zaufanie w łańcuchu bloków. Transakcje są również otwarte i dostępne dla wszystkich w sieci. Prawdopodobnie są one niepożądane dla tajnych reżimów i rządów, które często biorą udział w podejrzanych transakcjach ukrytych przed opinią publiczną. Rząd, który opiera się wyłącznie na Bitcoinie, będzie musiał zająć się kwestiami dotyczącymi przepływu środków z punktu A do B. Żądanie zezwolenia na publiczną kontrolę transakcji może zwiększyć odpowiedzialność za nielegalne operacje rządowe . Jednak większość nieautoryzowanych wydatków rządowych jest często utrzymywana w tajemnicy, aby zapobiec publicznemu ujawnieniu skorumpowanych polityków. Wreszcie ekosystemu Bitcoina nie można regulować w jego obecnej formie; blockchain jest niezmienny, zapobiegając jakiejkolwiek formie ingerencji rządu. Pozwala użytkownikom wysyłać i odbierać kryptowaluty bez ingerencji rządu. Ekosystem Bitcoin pozwala ludziom dokonywać transakcji przez granice regionalne bez podatku , co jest szkodliwe dla rządu. Biorąc pod uwagę te powody, wątpliwe jest, czy rządy przyjmą Bitcoin takim, jakim jest; zamiast tego większość rządów będzie nadal znajdować sposoby na uregulowanie lub całkowite zakazanie tego.

 
 

Czy jednak rząd naprawdę może powstrzymać Bitcoina? Cóż, dowiedzmy się!

Czy rząd może zatrzymać Bitcoina?

Próby uregulowania Bitcoina miały już miejsce ale…bez większego sukcesu. Na wschodzie doszło do wielu ataków na górników bitcoinów. Regulacje przywoływały ogromny ślad węglowy spowodowany mechanizmem konsensusu opartego na dowodach pracy używanym przez sieć Bitcoin.

Niewątpliwie prawdą jest, że PoW zużywa dużo energii i negatywnie wpływa na środowisko. Jednak konsensus PoW jest prawdopodobnie najbezpieczniejszą zasadą konsensusu chroniącą sieć Bitcoin. Rząd jest zainteresowany kontrolowaniem transakcji Bitcoin, ponieważ jest to zagrożenie dla gospodarki każdego kraju, a także dla władzy rządu.

Zasadniczo władzom powierza się obsługę walut fiducjarnych przez ogół społeczeństwa. Obywatele na przykład w USA powierzają rządom i rezerwie federalnej zarządzanie gospodarką amerykańską poprzez kontrolowanie drukowania walut fiducjarnych i regulowanie stóp procentowych. Bitcoin omija wszystkie te organy i zapewnia obywatelom bezpośrednią wartość waluty, eliminując potrzebę posiadania rządu jako organu centralnego do zarządzania transakcjami lub wykorzystaniem pieniędzy.

Zapewne ma to konsekwencje, ponieważ rządy mogą stać się całkowicie dysfunkcyjne bez możliwości kontrolowania lokalnych funduszy. Jednak sieć Bitcoin ma na celu promowanie przejrzystości, eliminację kontroli i zachęcanie do darmowych wydatków.

 
 

Biorąc pod uwagę infrastrukturę Bitcoin, rządy nie mogą powstrzymać Bitcoina. Wiele rządów może zakazać Bitcoina, tak jak to zrobiły, ale całkowite wykorzenienie projektów wydaje się nie możliwym. Ponieważ Bitcoin ewoluuje sam, a ludzie są gotowi przyjąć tę technologię, rządy nie mogą nic z tym zrobić, aby powstrzymać rewolucję. Rozsądne jest jednak stwierdzenie, że można wprowadzić przepisy ograniczające korzystanie z Bitcoin w określonej jurysdykcji w przypadku danego kraju w celu utrzymania kontroli nad walutą fiducjarną.

 
RoyalQ
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex