22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

“Kryptowaluciane Newsy” – Visa wprowadza produkt oparty o blockchain, Kobiety a kryptowaluty, Giganci inwestują w kryptowalutę Facebooka, NCBR dofinansuje projekt PKO, Oni CHCĄ, abyśmy byli BIEDNI + DNA w druku 3D

7 min read

Czy Visa zastąpi Ripple? Gigant wprowadza produkt oparty o blockchain

   
 

Gigant płatności globalnych, Visa, ogłosił komercyjny start platformy „Visa B2B Connect”, opartej o technologię blockchain. Rozwiązanie użytkowane będzie przez wiodących partnerów Visa, którzy uzyskają dostęp do wykonywania i zarządzania transakcjami transgranicznymi, zwiększając bezpieczeństwo i przejrzystość transferów, podaje Visa. Platforma z pewnością zachęci wiele instytucji finansowych, które aktualnie korzystają z podobnych rozwiązań w firmie Ripple.

Visa coraz chętniej sięga po rozwiązania rozproszonej księgi rachunkowej (DLT), a także spogląda w celu rozwijania projektów kryptowalutowych – Libra coin od Facebooka. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem zespołu Visa, firma uruchomiła komercyjne rozwiązanie w oparciu o zdecentralizowany nośnik danych. Wykorzystane to będzie w formie komercyjnej, poprzez klientów korporacyjnych Visa. Platforma ta otwiera furtkę dla płatności transgranicznych, co może spowodować, że Visa zastąpi popularne systemy Ripple.

 
AIOP
 

„Uruchomienie platformy Visa B2B Connect stanowi dla branży płatniczej ważny krok, który przyspieszy zmianę sposobu, w jaki realizowane są płatności komercyjne między krajami. Poprzez stworzenie rozwiązania, które ułatwia bezpośrednie transakcje między bankami, eliminujemy niedogodności związane z kluczowymi problemami branży. Dzięki Visa B2B Connect płatności będą szybsze i prostsze, przy jednoczesnym zwiększeniu przejrzystości i spójności danych”. ” – powiedział Kevin Phalen, SVP i Global Head, Visa Business Solutions.

Jak sprawić, by Twoja dziewczyna zainteresowała się kryptowalutami?

Chciałbyś aby Twoja dziewczyna dzieliła z Tobą pasję? Pragniesz zainteresować ją kryptowalutami, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Oto kilka przykładów zastosowań blockchaina, które na pewno przyciągną jej uwagę, a może nawet przyczynią się do tego, że będzie coraz bardziej zagłębiała się w ów temat…

Pamiętaj, że przy nauce pływania nie wskakujesz od razu na głęboką wodę, ucząc się języków obcych, nie zaczynasz od poziomu zaawansowanego. Możesz potraktować te stwierdzenia, jako metaforę do wielu innych dziedzin. Zauważ również, że zgłębianie wiedzy z obszarów, które Cię interesują, idzie Ci o wiele szybciej, niż zapamiętywanie czegoś na przymus. Co chcę przez to powiedzieć? Otóż Twoja dziewczyna nie zainteresuje się kryptowalutami, jeżeli nie będą one miały dla niej jakiegoś konkretnego znaczenia, a ściślej mówiąc muszą być użyteczne, by dostrzegła płynące z nich zalety. Wiele kobiet wprost ucieka od spekulacji, a skomplikowane wykresy zwykle je odstraszają. Oczywiście nie zawsze tak jest, ale weźmy to pod uwagę. Nie przekonasz jej wyłącznie twierdząc, że jest to dla Ciebie ważne, tak samo, jak ona nie przekona Cię do tego, jak ważny jest prawidłowy dobór kosmetyków itp.

 
FINCLUB
 

Zastanów się nad tym, co sprawiło, że sam zacząłeś interesować się środowiskiem kryptowalut. Cokolwiek to było, na pewno musiało w jakiś sposób przełożyć się na Twoje życie… Z pewnością potrzebowałeś tego w życiu prywatnym, bądź zawodowym. To mogła być chociażby chęć zysku, ulepszenia własnego biznesu, czy przyciągnięcia nowych klientów. Idąc tym tokiem myślenia zaczynasz rozumieć, że aby coś stało się interesujące, musi mieć pewną wartość (nie zawsze materialną, chodzi o wartość która skupia naszą uwagę). By przekonać swoją dziewczynę do własnych pasji, skup się na obszarach, które ją interesują. Spróbuj dopasować do nich zastosowania technologii blockchain, bo to ona stoi za kryptowalutami, a z czasem i one staną się dla niej interesujące.

Visa, Mastercard, PayPal i Uber inwestują w kryptowalutę Facebooka

Facebook ponoć ma współpracować przy projekcie swojej kryptowaluty z aż kilkunastoma firmami. Wśród nich są np. Visa, Mastercard, PayPal i Uber. Informację podało Wall Street Journal (WSJ) dn. 13 czerwca.

Źródło zaangażowane w projekt powiedziało WSJ, że wspomniane kilkanaście firm, w tym Visa, Mastercard czy Uber – wszystkie działające w sektorze finansowym, e-commerce, venture capital i telekomunikacyjnym – zainwestowały po 10 milionów dolarów, by móc obsłużyć pojedynczy węzeł w sieci nowej kryptowaluty. WSJ trzyma się wersji, że będzie ona opublikowana pod szyldem Libra (nie GlobalCoin, jak uważały inne media).

Co wiemy o Libra?

Źródła WSJ powtórzyły ponadto gazecie to, co już słyszeliśmy od dawna. Kryptowaluta ma być stablecoinem opartym na koszyku kilku walut fiducjarnych, co ma zagwarantować jak najniższe wahania kursowe i umożliwić realne wykorzystanie w gospodarce w pojedynczych transakcjach.

Jak podają źródła, rozmowy z niektórymi partnerami inwestycyjnymi nadal trwają, a ewentualna lista członków powstającego konsorcjum może się jeszcze zmienić. Samo konsorcjum ma ponoć być zarejestrowane jako Stowarzyszenie Libra, dodaje gazeta.

 
Publish0x
 

Ponoć kilka podmiotów wyraziło obawy, że token Facebooka może zostać wykorzystany w celu prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

WSJ donosi, że rzekomo ani Facebook, ani poszczególni członkowie konsorcjum nie będą kontrolować kryptowaluty, a tylko obsługiwać węzły w sieci, która leży u podstaw systemu płatności. Ma to zagwarantować jak największą decentralizację, na jaką firmy mogą tylko sobie pozwolić.

Oprócz wyżej wymienionych firm, także Stripe, witryna Booking.com i platforma e-commerce MercadoLibre mają dołączyć do Libra. Wszyscy członkowie konsorcjum rzekomo zostali poproszeni o podpisanie White Paper kryptowaluty, które ma zostać opublikowane 18 czerwca.

Facebook na rynku kryptowalut

Pogłoski o planach Facebooka dot. stworzenia kryptowaluty dla użytkowników WhatsAppa, Instagramu i Messengera pojawiły się po raz pierwszy w grudniu 2018 r.

Warto zauważyć, że Facebook planuje przebudować swoją infrastrukturę komunikacyjną i zintegrować swoje trzy aplikacje – WhatsAppa, Messengera i Instagram.

W maju Facebook zarejestrował znak towarowy „Libra”. W projekt zaangażowanych jest około 100 pracowników giganta rynku portali społecznościowych.

Najpierw zastrzegli nazwę Poland coin a teraz dostaną pieniądze na badania nad blockchainem. NCBR dofinansuje projekt PKO

W jego ramach PKO wraz z Politechniką Warszawską zbada możliwość emisji i obrotu tokenami a także oferowania usług wykorzystujących tzw. smart kontrakty

W nadesłanym przed chwilą komunikacie prasowym PKO poinformował o otrzymaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. NCBR przeznaczy ponad 6 mln zł na projekt realizowany przez PKO wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego celem jest zdobycie doświadczeń w zakresie zastosowania technologii blockchain, głównie w obszarze usług wykorzystujących tzw. smart kontrakty oraz emisji i handlu tokenami.

Przeczytajcie także: To może być polska kryptowaluta

Tokeny to cyfrowe odpowiedniki wartości materialnych, takich jak np. akcje czy obligacje, emitowane przy zastosowaniu technologii blockchain. Zdaniem części ekspertów gdyby udało się upowszechnić obrót papierami wartościowymi z wykorzystaniem tej technologii, doszłoby do dużych zmian w całej infrastrukturze związanej z rynkiem kapitałowym. Już dziś emisja tokenów jest jednym ze sposobów na pozyskiwanie kapitału przez startupy fintechowe. Prowadząc projekt badawczy z Politechniką Warszawską PKO chce zwiększyć swoje kompetencje w tym obszarze.


OPCJA WSPÓŁPRACY ONLINE- WARTO PRZETESTOWAĆ!

 
EAZYBOT
 

Natomiast smart kontrakty to usługi, które umożliwiają tworzenie cyfrowych umów, minimalizujących problem wystąpienia potencjalnych błędów, a jednocześnie bezpiecznych i tanich. Branża finansowa na świecie wykorzystuje już smart kontrakty np. do sprzedaży ubezpieczeń, gdzie wypłata świadczenia jest realizowana automatycznie po zaistnieniu określonego w umowie zdarzenia, np. spóźnienia samolotu.

Przeczytajcie także: PKO zarejestrował znaki towarowe kojarzące się z kryptowalutami

Oni CHCĄ, abyśmy byli BIEDNI

Pouczający, krótki film który warto obejrzeć. Tym bardziej że nie zajmie nam on wiele czasu. Trwa około 11 minut. Dlaczego pieniądze i szczęście nie idą w parze? Mądre słowa, przydatne rady i sekrety sukcesu zdradza Robert Kiyosaki.

 DNA z niedopałków papierosów zamienionych w portrety 3D (ENG)

 Heather Dewey-Hagborg jest amerykańską artystką, która stworzyła drukowane portrety 3D oparte na DNA, które zebrała i przeanalizowała z niedopałków papierosów i włosów znalezionych w Nowym Jorku. Jej prace są teraz wyświetlane na stałe w Londynie. 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex