Jesteś Hodlerem?! – musisz więc o tym wiedzieć, Kto ma przynajmniej 1 Bitcoina?, Samsung – otwarcie o kryptowalutach, Strategia na nadchodzący Halving!
Trzy rzeczy, które pozwolą Ci zostać dobrym hodlerem!
Jeden ze znanych blogerów w świecie kryptowalut, Sylvain Saurel, opublikował na swoim blogu ciekawe spostrzeżenia dotyczące hodlowania Bitcoina. Opisał kilka kluczowych elementów, które według niego, są kluczowe podczas inwestowania w kryptowaluty i przechowywania ich.
HODLing – czym jest?
Dla wielu osób termin ten może być obcy. Jest to nic innego jak przetrzymywanie kryptowalut i czekanie na osiągnięcie przez nich lepszego kursu (bądź ewentualnych spadków). Termin pochodzi od angielskiego słowa HOLD – trzymać. Błąd nie wkradł się tam przypadkowo, pochodzi z jednego z for internetowych Bitcointalk, gdzie jeden z użytkowników pod wpływem chwili i nagłego spadku wartości Bitcoina utworzył temat, w którym zapowiedział, że będzie przetrzymywał Bitcoina, aż odrobi straty.
Termin jest ten zaś określeniem przetrzymywania kryptowalut, w nadziei na to, że ich cena wzrośnie. Odnosi się nie tylko do Bitcoina, ale do każdej z kryptowalut.
Zrozumienie technologii
Zrozumienie tego jak funkcjonuje technologia blockchain jest bez wątpienia jednym z fundamentalnych aspektów, z jakimi trzeba się zapoznać podczas inwestowania w kryptowaluty. To technologia, która pomimo młodego wieku stałą się bardzo kompleksowa i nie tylko w kryptowalutach znajduje rozwiązanie. Zapoznanie się z tym jak wygląda proces transakcji i zrozumienie go jest dużą pomocą. Inwestycja w aktywa cyfrowe wymaga dobrego zrozumienia technologii w jakich one funkcjonują.
Śledzenie zmian w świecie kryptowalut
Istotne jest to, by niezależnie od ilości posiadanych aktywów, śledzić to co dzieje się w świecie kryptowalut. Jak wielu już się przekonało, na kurs Bitcoina wpływać może wiele czynników, także tych politycznych. Bycie dobrze poinformowanym o zmianach zachodzących w środowisku kryptowalut to podstawa, by zapewnić swoim aktywom bezpieczeństwo. Warto także śledzić regulacje jakie obowiązują na terenie innych państw oraz wymagań w zakresie podatków.
Sceptyczność i “chłodna głowa”
Osoby, które najwięcej zyskały na Bitcoinie i jego hodlowaniu to Ci, którzy są cały czas ostrożni. Warto korzystać tylko ze sprawdzonych platform do handlowania i pozyskiwania kryptowalut. Warto jasno określić sobie cel działania i trzymać się go niezależnie od wahań kursu, które w tej tym środowisku bywają bardzo duże.
Ile osób posiada chociaż 1 Bitcoina?
W ciągu ostatnich kilku dni kurs Bitcoina poszybował do góry, notując swoje ATH w bieżącym roku na poziomie 10 435$. Kurs Bitcoina wydaje się stabilizować, a coraz więcej osób przekonuje się do aktywów cyfrowych i decyduje się na pozyskanie BTC. Ile osób faktycznie posiada co najmniej 1 Bitcoina na w swoim portfelu?
1 Bitcoin w portfelu mniejszości
Według danych opublikowanych prze serwis BitInfoCharts można dokładnie przeanalizować ilość portfelu posiadających określoną ilość aktywów. Niektóre z nich są bardzo interesujące.
Bez wątpienia pierwsze co przykuwa uwagę jest mała ilość adresów, posiadająca więcej niż 100 000 BTC. Zanotowano tylko trzy takie portfele, które łącznie posiadają aż 3% całkowitej ilości Bitcoinów jakie możliwe są do wyemitowania. Wraz z zmniejszającą się ilością Bitcoinów na portfelu, ilość ich rośnie. Portfeli, które posiadają od 1 do 10 Bitcoinów jest ponad 600 tysięcy, co stanowi 2,17% ilości adresów, które posiadają jakąkolwiek z części Bitcoina.
To przypadek, w którym jesteśmy pewni, że jeden portfel posiada przynajmniej 1 Bitcoina i jest to jeden adres. Możliwe jest także posiadanie jednego Bitcoina, który rozdystrybuowany jest pośród kilka adresów. Jest to sposób bardzo popularny pośród hodlerów, który zapewnia bezpieczeństwo. W razie ataku można stracić tylko aktywa z jednego portfela.
Istnieje jeszcze jeden scenariusz, w którym założyć można, że portfel dzielony jest przez kilka osób. Może być to firma, bądź stowarzyszenie. Wtedy ilość coinów na portfelu dzielona jest przez ilość osób, które mają do niego prawa. To scenariusz, w którym na jednego użytkownika przypada najmniej aktywów.
Bitcoin – ile osób posiada chociaż 1 monetę?
Według analizy portalu Bitcoinist i rozkładu osób przypadających na jeden portfel, stwierdzić można, że aktualnie od 500 000 do miliona osób ma w swoim posiadaniu 1 Bitcoina. Jest to niewielka część całościowej liczby adresów i osób przechowujących na swoich portfelach kryptowaluty.
Bitcoin i blockchain to nowa domena firmy Samsung? Producent otwiera się na kryptowaluty
Samsung, południowokoreański gigant technologiczny i twórca smartfonów z serii Galaxy, może wkrótce stać się jednym z największych propagatorów blockchaina i kryptowalut w świecie biznesu.
Podczas gdy inwestorzy na rynku BTC koncentrują się na nadchodzącym halvingu, w tle dzieje się coś równie ciekawego. Samsung przekazuje moc bitcoinów, kryptowalut i blockchaina w ręce ludzi.
Samsung a Bitcoin i blockchain
Samsung zdobył 19 proc. globalnej sprzedaży na rynku smartfonów, a w zeszłym roku sprzedał prawie 300 milionów telefonów, według danych serwisu Statista. Niedawno zaprezentował też najnowszą gamę smartfonów z serii Galaxy z nowymi flagowymi modelami: S20, S20 + i S20 Ultra.
Te ostatnie urządzenia nie tylko obsługują sieć 5G, ale posiadają też funkcje pomagające w przechowywaniu kluczy prywatnych do portfeli na cyfrowe waluty.
„Stworzyliśmy bezpieczny procesor przeznaczony do ochrony kodu PIN, hasła, wzoru i klucza prywatnego blockchaina” – napisali eksperci Samsunga na stronie internetowej firmy w kontekście S20. „W połączeniu z platformą Knox zabezpieczenia są wprowadzane do każdej części telefonu, od sprzętu po oprogramowanie. Prywatne dane pozostają prywatne”. – dodano.
Bitcoin halving spowoduje korektę cen na rynku BTC, następnie dynamiczne odbicie, twierdzi Mike Satoshi
Mike Satoshi opublikował we wtorek, 18 lutego 2020 roku, na swoim kanale w serwisie YouTube materiał poświęcony halvingowi Bitcoina, wyjaśniając czym tak naprawdę jest podział sieci oraz jakie jego zdaniem będzie miał przełożenie na kurs BTC.
Według obecnych estymacji, halving sieci Bitcoina nastąpi 12 maja 2020 roku. Oznacza to, że podobnie jak w przeszłości, dojdzie do ograniczenia o połowę wysokości nagrody za wydobycie nowego bloku BTC. Nagroda ta wypłacana górnikom wynosi obecnie 12,5 BTC i ma zostać zredukowana do 6,25 BTC. Do tej pory historyczne halvingi (które miały miejsce w 2012 oraz w 2016 roku) doprowadzały po upływie 150 dni do wzrostu ceny najstarszej z kryptowalut i rynek na podobny scenariusz liczy również teraz.
– Moja własna strategia: wyjście przed halvingiem, wejście po halvingu po korekcie, gdyż uważam, że zaraz po podziale nagrody, w trakcie lub troszeczkę przed nastąpi korekcyjny spadek cen i później lecimy oczywiście „to the moon”. W to aktualnie wierzę i liczę, że to właśnie się wydarzy – komentuje Mike Satoshi. Zaznacza jednocześnie, że jest to jego własna strategia i zaleca każdemu zbudowanie własnej opinii oraz podejścia do nadchodzących wydarzeń.