26 kwietnia 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Pierwsza karta krypto-SIM już na rynku, uważaj na scamy i oszustwa w crypto, najbliższe i ważne daty związane z Bitcoinem

6 min read


Telx Technologies: Pierwsza karta krypto-SIM już na rynku

Telx Technologies jest firmą komunikacyjną, jednak zajmuje się również kryptowalutami. Ogłosili właśnie start pierwszego portfela kryptowalutowego na karcie SIM, na którym transakcji dokonywać można SMS-em.

Krypto na telefonach

   
 

Według informacji wydanej przez firmę dwa dni temu, karta ma za zadanie pozwolić użytkownikowi na przeprowadzenie transakcji poprzez wysłanie SMS-a. Dodatkowym atutem wynalazku jest fakt, że nie potrzebny jest ani smartfon, ani internet.

Brak bezpośredniej kontroli nad portfelem kryptowalutowym z pewnością nie jest jednym z plusów technologii Proof of Keys. Przechowywanie środków na platformie, do której swobodny dostęp mają osoby trzecie, zdecydowanie zaprzecza zdecentralizowanej i pozbawionej pośredników naturze tej technologii.

 
 

Z drugiej jednak strony, oddanie władzy nad kluczem do portfela stronie trzeciej, sprawia, że użytkowanie takiego portfela jest bardziej przyjazne dla użytkownika. Firma Telx Technologies wspomniała o tym w swoim poście:

Naszym celem jest jak największe ułatwienie i zwiększenie dostępności wykonywania transakcji kryptowalutowych. A to oznacza tworzenie technologii, którą obsłużyć umieli będą wszyscy. Wierzymy, że pomiędzy zawarciem umowy a wysłaniem wiadomości tekstowej jest ogromna synergia.

Scamy i oszustwa w świecie krypto!

Jak nie dać się wyrolować na rynku kryptowalutowym? Na co być szczególnie wyczulonym, by nie paść ofiarą Scamerów? Jaką taktykę najczęściej przybierają oszuści?

  • Fałszywe portfele kryptowalutowe
  • Strony podszywające się pod oryginalne witryny
  • Scamerskie projekty ICO
  • Scamerskie airdropy
  • Scamerskie projekty
  • Darmowe kryptowaluty
  • Grupy sygnałowe
  • Exit scamy

Fałszywe portfele kryptowalutowe

Często zdarza się, że nowe portfele kryptowalutowe są tworzone tylko to po by przyciągnąć niczego nieświadomych nowicjuszy. Po jakiś czasie znikają, wraz z pieniędzmi  użytkowników. Dlatego też przed wyborem walleta należy zrobić konkretne rozeznanie. O wiele bezpieczniej jest skorzystać z portfeli kryptowalutowych, które mają już wyrobioną  renomę, niż tych, które dopiero co zostały utworzone i nie ma na ich temat żadnych opinii, bądź są one niedostateczne, by móc je ocenić. Jeżeli więc kupisz jakieś waluty cyfrowe i nie będziesz miał pojęcia, w jaki sposób możesz nimi zarządzać, wejdź na oryginalną stronę stojącego za nimi projektu i sprawdź, jaki portfel jest im dedykowany.

Pamiętaj! Portfeli sprzętowych nie należy przyjmować od osób trzecich. Najlepiej kupić je prosto od producenta, masz wtedy pewność, że nikt nie  wprowadził w nich modyfikacji, które pozbawiłyby Cię Twoich kryptowlut.

 
 

Strony podszywające się pod oryginalne witryny

Mogą to być, chociażby fałszywe strony giełd kryptowalutowych. Są niemal identyczne, jak oryginalne witryny. Mogą różnić się jedynie minimalnym szczegółem w nazwie domeny. Tomi Hihaho za przykład podaje fałszywą stronę która jakiś czas temu podawała się za Binance. Była wręcz taka sama poza drobnym szczegółem. W nazwie domeny widniała bowiem kropka nad literą a. Warto zwracać uwagę na takie rzeczy! Oryginalna wersja Binance wygląda w ten sposób: binance.com

Scamerkie projekty ICO

Przed przystąpieniem do inwestycji w projekty Inicial Coin Offering (ICO) należy bardzo dokładnie je przeanalizować. Sprawdź, kto stoi za danym projektem, czym się wyróżnia na tle konkurencji, jakie są jego założenia, plany na przyszłość oraz realna użyteczność. Choć istnieje wiele bardzo dobrych projektów ICO, trzeba mieć na uwadze to, że obok nich mogą występować również scamy. Takich przypadków było bardzo dużo w 2017 roku. Gdy projekt zebrał daną liczbę pieniędzy od inwestorów, po prostu znikał z nimi bez śladu.

Scamerskie airdropy

Airdropy są tworzone po to, aby promować startupy. Nie ma w nich nic złego, dopóki nie naciskają one na sprzedaż danych osobowych od użytkowników. Każdy taki airdrop to nic innego jak kryptowaluta z określoną wartością, która można otrzymać za darmo rejestrując się na jakiejś platformie. W praktyce wielu scamrów próbuje w ten sposób ukraść tożsamość swojego użytkownika, który, aby odebrać airdropa przechodzi proces KYC, przesyła zdjęcie dowodu osobistego itp. Wiele projektów rozdaje darmowe kryptowaluty wyłącznie po to, aby wyłudzić te dane.



Bitcoin | Trzy najbliższe daty, które powinieneś znać

W ciągu najbliższych miesięcy będą miały miejsce wydarzenia, które mogą okazać się punktem zwrotnym dla globalnego rynku cyfrowych aktywów. Premiera fizycznych kontraktów futures na bitcoinie, ostateczna decyzja w sprawie funduszy ETF na bitcoinie. Poznamy również plan naprawczy Mt. Gox, który nadal ma w swoich zasobach ponad 140 000 bitcoinów. Czy wrócą one do użytkowników po 5 latach?

Kontrakty bitcoin futures – 23 września

Amerykański regulator usług finansowych (NYDFS) pozytywnie rozpatrzył wniosek platformy Bakkt. Oznacza to, że Bakkt może teraz uruchomić usługę fizycznie rozliczanych kontraktów futures na bitcoiny.

Bakkt od ubiegłego roku starał się o uzyskanie zgody na obsługę kontraktów futures BTC, jednak ciągłe zmiany regulacyjne i odpowiedzialne za to organy to uniemożliwiały. CFTC również zatwierdziło owe kontrakty Bakkt już wcześniej.

Inwestorzy instytucjonalni mogą już zacierać ręce, premiera fizycznie rozliczanych kontraktów futures BTC ma się odbyć 23 września 2019 r.

Fundusze ETF – 13-18 października

W tym miesiącu również pojawiły się nowe informacje odnośnie funduszy ETF na bitcoinie. Dwa podmioty, które o ponad roku zabiegają od jakiekolwiek rozpatrzenie wniosków u amerykańskiego regulatora to Bitwise i VanEck/SolidX. Dołączył do nich także Wilshire Phoenix w czerwcu bieżącego roku.

Amerykański SEC od ponad roku regularnie odracza swą decyzję w sprawie wniosku o możliwość utworzenia funduszy ETF na bitcoinie. W końcu zostali przyparci do muru. SEC dobrnął do granicy wydania ostatecznego terminu podjęcia decyzji, który jest wytyczony przez prawo federalne.

Ostateczną decyzję, zgodę bądź niezgodę w sprawie utworzenia funduszy ETF na bitcoinie Bitwise i VanEck poznamy między 13-18 października 2019.

Plan naprawczy Mt. Gox – 28 października

Ostatnia data, którą powinni znać wszyscy ci, którzy mają jakiekolwiek udziały w rynku kryptowalut to plan naprawczy Mt. Gox. Giełda upadła w roku 2014, a środki, które zgromadziła, i które nadal mogą wrócić do ich pierwotnych właścicieli to ponad 140 000 BTC.

Nobuaki Kobayashi, kurator trzymający pieczę nad poległym Mt. Gox i jego funduszami zamierzał ogłosić ów plan 26 kwietnia. Jednak potrzebował nieco więcej czasu, na co przyzwolił mu tokijski sąd okręgowy.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex