20 kwietnia 2024

„Kryptowalucianie Newsy” – 16.03.2018

6 min read

Playboy TV wprowadza płatności kryptowalutowe

   
 

 

Popularna, kablowa i satelitarna, sieć telewizji „dla dorosłych” wprowadza do swojej oferty nową opcję płatności kryptowalutowych.

Jak wyczytujemy z dzisiejszego oświadczenia Playboy Enterprises, firma do końca tego roku planuje uruchomić swój własny portfel kryptowalutowy. Na początek, za dostęp do treści Playboy TV użytkownicy będą mogli zapłacić za pomocą monety Vice Industry Token (VIT).

W późniejszym czasie opcja płatności kryptowalutowych ma zostać poszerzona również o „czołowe kryptowaluty”. Na obecną chwilę firma nie podaje jednak w tym miejscu żadnych konkretnych danych.

„Jako że popularność alternatywnych metod płatności na całym świecie nadal wzrasta, wraz z zasięgiem platform cyfrowych Playboya, uznaliśmy za ważne zapewnienie naszym 100 milionom użytkowników każdego miesiąca zwiększonej elastyczności płatności” – mówi Reena Patel, Dyrektor Operacji Playboy Enterprises.

 

W Słowenii stanie pomnik Bitcoina

Liczący niewiele ponad 50 tyś. mieszkańców słoweński Kranj stanie się prawdopodobnie pierwszym miastem na świecie, które wzniosło pomnik dla uhonorowania Bitcoina.

Pomnik symbolizujący logo pierwszej w historii kryptowaluty, Bitcoina, ozdobi rondo przy ulicy Staneta Žagarja, tego czwartego co do wielkości słoweńskiego miasta, łącząc ze sobą jednocześnie ulice Oldhamska i Gregorčičeva.

Za inicjatywą powstania pomnika stoi samorząd miasta Kranj. Finansowo projekt wsparły zaś dwie, wywodzące się ze Słowenii, firmy – 3fs oraz giełda Bitstamp. Ta jedna z największych na świecie giełd kryptowalutowych wywodzi się bowiem właśnie z tego kraju.

W uroczystym, zaplanowanym na jutro, odsłonięciu pomnika wezmą udział m.in.: burmistrz miasta Kranj, Boštjan Trilar; prezes Stowarzyszenia Bitcoin Słowenia, Jure Pirc; a także sekretarz słoweńskiego rządu w osobie Tadeja Slapnika.

 

 

BitBay wprowadził Ripple i XIN

Polska giełda kryptowalut BitBay dodała Ripple (XRP) oraz Infinity Economics (XIN) na swoją platformę. Dostępne pary handlowe: XIN/BTC, XRP/PLN, XRP/EUR, XRP/USD.

xinInfinity Economics (XIN)

Miejsce w rankingu: 1287
Kapitalizacja: ??? $
Cena: 0,027966 $

Infinity Economics oferuje każdemu uczciwy, zdecentralizowany i przejrzysty system, który sprawia że ​​wszystkie strony trzecie stają się zbędne i pozwala na przetwarzanie umów i transakcji typu peer-to-peer w ciągu kilku sekund. Skutkuje to bardzo niskimi opłatami i rzeczywistą wartością dodaną dla wszystkich zaangażowanych stron. Całkowita liczba monet XIN dostępnych do handlowania została ustalona na 9 miliardów.

Co Polacy wiedzą o bitcoinach? [Raport Ceneo.pl]

Ankieta przeprowadzona przez serwis Ceneo.pl wykazała, że aż 84% jego użytkowników wie, czym są bitcoiny. Skąd bierze się tak ogromne zainteresowanie kryptowalutami? Zobacz, co na temat bitcoina sądzą eksperci.

 

Bitcoin ma już prawie 10 lat. 31 października 2008 osoba ukrywająca się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto opublikowała manifest, w którym opisała działanie techniki blockchain oraz nowej kryptowaluty – bitcoina (BTC). W 2010 roku programista Laszlo Haneycz zapłacił 10 tys. BTC za dwie pizze (ok. 30 dolarów), wtedy to po raz pierwszy bitcoin został wykorzystany jako środek płatniczy.

Dziś, zaledwie osiem lat po tej historycznej transakcji, cena jednego bitcoina wynosi ok. 32 tys. złotych. Tylko w ubiegłym roku bitcoin zanotował wzrost o 1950%. Nic dziwnego więc, że temat wzbudza gorące emocje. Co ciekawe, aktualną wartość bitcoina potrafi wskazać ponad 3/4 uczestników badania Ceneo.pl, czyli prawie wszyscy, którzy w ogóle wiedzą, co to jest bitcoin.

 

Kryptowaluty zdobywają popularność w Rumunii

Ponad połowa (57%) mieszkańców Rumunii słyszała o kryptowalutach, zaś 61 procent mieszkańców tego kraju poniżej 40 roku życia postrzega je jako przyszłość sektora płatności – wynika z badania przeprowadzonego w tym kraju przez firmę iSense Solutions.

„Szybki rozwój środowiska cyfrowego przesuwa granice w niemal każdej dziedzinie życia. Nie jest zaskoczeniem, że instrument płatności, który nie zna geograficznych granic staje się coraz bardziej popularny” – mówi Traian Nastase, wspólnik zarządzający iSense Solutions.

Internetowa ankieta została przeprowadzona na próbie 500 użytkowników zamieszkujących tereny miejskie, pomiędzy 18, a 65 rokiem życia. Wynika z niej również, iż duża część osób, które zaznajomiły się już z technologią kryptowalut, chciałoby wykorzystywać je jako środek płatności – 44 procent ankietowanych.

Siedemnaście procent wszystkich ankietowanych przyznaje, że planuje nabyć jakąś ilość kryptowalut w przeciągu najbliższego roku. Ten sam współczynnik w grupie wiekowej poniżej 40 roku życia wynosi 22%.

Osiem procent wszystkich badanych przyznaje się do nabycia jakiejś ilości kryptowalut w ostatnich dwunastu miesiącach.

 

 

Google blokuje reklamy kryptowalut oraz ICO

 

Google zmienia regulamin dotyczący reklamowania produktów finansowych w systemie Google AdWords. Wraz z nowymi przepisami, te wejdą w życie w czerwcu tego roku, niedozwolone będzie umieszczanie tam reklam w jakikolwiek sposób związanych z kryptowalutami.

Ponadto, na opublikowanej wczoraj liście niedozwolonych treści reklamowych znalazły się również te odnoszące się do: initial coin offerings (ICO), giełd wymiany kryptowalut, portfeli kryptowalutowych, a także doradztwa z zakresu handlu kryptowalutami.

Pomimo iż Google w żaden sposób nie uzasadnia dlaczego zdecydowało się na tego rodzaju zmianę regulaminu, nie wykluczone jest iż motywy którymi kierowała się firma są zbliżone do tych, którymi jeszcze miesiąc temu kierował się Facebook, kiedy wprowadzał do swojego regulaminu podobnego rodzaju obostrzenia.

 Rob Leathern, dyrektor ds. zarządzania produktami Facebook pisał wówczas:

„Chcemy, aby ludzie nadal odkrywali i dowiadywali się o nowych produktach i usługach poprzez reklamy na Facebooku nie obawiając się wyłudzeń czy oszustw. Niemniej, nadal mamy do czynienia z wieloma firmami reklamującymi opcje binarne, ICO i kryptowaluty, które obecnie nie działają w dobrej wierze”.

 

Kryptowaluty przedmiotem dyskusji w amerykańskim Kongresie

Kryptowaluty jako temat dyskusji Kongresu USA

Środa w tym tygodniu wprowadziła ciekawą dyskusję wśród cżłonków Podkomisji Rynku Kapitałowego, Papierów Wartościowych i Inwestycji. Podczas spotkania wielu przedstawicieli akademickich i branżowych i ich wypowiedzi podkreśliły rozbieżne opinie na temat technologii. Jak powiedział Randy Hultgren:

„Kongres ma obowiązek zapewnić ochronę inwestorów bez nadmiernego zapobiegania wzrostowi”

Maloney, która jest liderem Demokratów w podkomisji, wyjaśniła, że ​​pracuje nad ustawą nadzorującą kryptowaluty, która dotyczyłyby giełdy oferujące usługi handlowe dla zasobów cyfrowych. Bill Huizenga będący przewodniczącym Podkomisji ds. Rynków kapitałowych, Papierów Wartościowych i Inwestycji podkreślił działania organu:

„Ten panel, ten Kongres nie będzie siedział bezczynnie z brakiem ochrony inwestorów”

 

 

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w zautomatyzowanych platformach - zapraszam poniżej.

Pamiętaj! Warto mieć zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

⏯️⏯️⏯️⏯️ Zautomatyzowany Bot do crypto! - Zobacz !

⏯️⏯️⏯️⏯️ Mega Copy/Trading. Sporo zadowolonych osób z kopiowania Handlowca, jak dobry - wystarczy jeden! - Zobacz !

 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex