Wyceniany na 38 mld dolarów. To efekt koronawirusa 
  
 

W ciągu kilku tygodni internetowy komunikator Zoom stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Co warto wiedzieć o “pogromcy Skype’a?

Zoom nie jest nową aplikacją. Historia tego komunikatora sięga 2011 roku, a już w styczniu 2017 roku jego właściciel, Zoom Video Communications, dołączył do elitarnego “klubu jednorożców”, czyli grona start-upów, które rynek wycenia na ponad 1 miliard dolarów.

Czym Zoom wyróżnia się na tle takich komunikatorów wideo, jak Skype czy Google Hangouts. Jedną z największych zalet jest możliwość organizowania wideokonferencji z nawet setką uczestników. Do tego dochodzą funkcje ułatwiające pracę zdalną – udostępnianie pulpitu i załączników, czy też możliwość dołączenia do spotkania z dowolnego urządzenia.
Zoom bije rekordy popularności


Dotychczas Zoom był komunikatorem wykorzystywanym głównie do komunikacji wewnątrz firm. W ostatnich tygodniach aplikacja bije jednak rekordy popularności również wśród konsumentów. W czasie, gdy świat walczy z pandemią koronawirusa, miliony osób używają tej aplikacji zarówno do pracy zdalnej, jak również do utrzymania kontaktu z przyjaciółmi oraz rodzinami. Korzystają z niej nawet nauczyciele, którzy za pośrednictwem Zooma prowadzą lekcje online z uczniami.

Zoom znajduje się dziś na szczycie listy najpopularniejszych aplikacji mobilnych – i to zarówno w sklepie Apple App Store, jak i Google Play Store. Z danych firmy analitycznej Sensor Tower, wynika, że w ubiegłym tygodniu Zoom był drugą najczęściej pobieraną aplikacją, zaraz za TikTokiem, a do grona jej użytkowników dołączyło aż 20 mln osób.


1. Do czego służy Zoom?


Zoom jest ciekawą alternatywą dla osób poszukujących programu do spotkań online i webinarów, nawet połączonych z transmisjami online. Jego mocnymi atutami są:

  • cena,
  • możliwość dzielenia grupy na podgrupy (podpokoje / breakout rooms)
  • obraz w jakości HD,
  • wysoka jakość audio,
  • możliwość wyświetlenia jednocześnie obrazu z nawet do 100 kamer wideo,
  • możliwość podłączenia się do spotkania z terminali konferencyjnych! Platforma współpracuje między innymi z terminalami jak Cisco/Tandberg, Polycom oraz Lifesize.

Doskonale się sprawdzi zarówno w małych firmach jak i dużych korporacjach – wszędzie tam, gdzie potrzebne jest „pewne”, łatwe w obsłudze narzędzie pozwalające zaplanować i przeprowadzić wideorozmowę.

 

Zwiększ swoje wyniki w marketingu online. Kieruj strategiczny ruch na swoje witryny!

  
 
Free Traffic Exchange
 

2. Zanim zaczniesz – instalowanie programu


Pracę z programem należy rozpocząć od zainstalowania małego pliku, który można pobrać bezpośrednio ze strony Zoom, wybierając z dolnego menu button Download.

Także przy wejściu na pierwsze spotkanie online, automatycznie pokaże się plik instalacyjny (o ile wcześniej nie został załadowany).

Podziel się wpisem:
RSS
Follow by Email
Twitter
Visit Us
Follow Me
YouTube
YouTube
LinkedIn
Share
Instagram
0 0 vote
Article Rating