17 kwietnia 2024

Złoto bez podatku, analitycy przewidują że to dobry moment na inwestowanie w złoto oraz dlaczego złoty kruszec tak wszystkich przyciąga?

3 min read


Złoto lokacyjne


   
 

Zarówno przed inflacją, jak i ryzykiem związanym z kryzysami gospodarczymi, doskonałą formą zabezpieczenia jest fizyczne złoto w postaci sztabek i monet. Jak pewnie wiele osób wie, złoto inwestycyjne zwolnione jest z podatku VAT (próby złota: co najmniej .995 w przypadku sztabek; monety muszą być wybite po 1800 roku, posiadać nominał i próbę minimum .900). Nie musimy płacić także podatku od zysków kapitałowych, czyli tzw. podatku Belki, jeżeli sprzedaż złota inwestycyjnego nastąpi po sześciu miesiącach od momentu jego zakupu.

 
AUVESTA
 

Goldman Sachs uważa, że to dobry moment na inwestowanie w złoto, bo Fed będzie drukował dolary bez ograniczenia


Zawsze uważaliśmy, że złoto jest podstawową walutą rezerwową świata, zabezpieczającą przed szaleństwami władz, więc nadchodzi świetny czas dla tego kruszcu – uważają analitycy Goldman Sachs.

Obecne środowisko jest idealne dla złota, ono powinno znacznie zyskać na wartości w nadchodzących miesiącach – przekonuje Jeffrey Currie, analityk Goldman Sachs, w najnowszym raporcie o rynku metali szlachetnych.


W dobie deficytu fizycznego złota ożywa dyskusja na jego temat. Dlaczego złoto jest tak wartościowe?


Od niepamiętnych czasów złoto zajmuje czołowe miejsce na piedestale metali szlachetnych. Człowiek zawsze pragnął je posiadać. Złoto ma fascynującą historię. Było używane jako waluta i standard dla globalnych walut, jako ozdoba królów, symbol zwycięstwa.. Znajduje zastosowanie w medycynie oraz w elektronice.

Starożytne cywilizacje używały złota do ozdabiania świątyń i grobowców. W Armistar w Pendżabie (Indie) stoi nawet Złota Świątynia. Tak – naprawdę – ta świątynia jest ze złota!

Z punktu widzenia układu pierwiastków chemicznych, złoto potwierdza że zostało wybrane jako najbardziej wartościowy metal przez wzgląd na jego argumenty naukowe.

Rtęć i brom nie mogą być używane jako waluta, ponieważ są trujące. Arsen i inne trujące pierwiastki możemy od razu usunąć z niniejszej debaty. Metale alkaliczne są natomiast zbyt reaktywne.

 
AUVESTA
 

Według stanu na 25 marca 2020 r. Cena jednego grama złota wynosiła 51,65 USD. Bez względu na wpływ srebra na schemat rzeczy, złoto rządzi. Srebro jednak również miało swój dobry moment. W rzeczywistości był czas, kiedy srebro było tak samo poszukiwane i cenne jak złoto.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved © e-pasywnezarabianie.pl | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex