×

Wartość Bitcoina- Ta prawdziwa!, Ethereum 2.0 – co nas czeka?, Przenieśli 225 mln w BTC – ile za to zapłacili?, Kary w Rosji za posiadanie BTC

Wartość Bitcoina- Ta prawdziwa!, Ethereum 2.0 – co nas czeka?, Przenieśli 225 mln w BTC – ile za to zapłacili?, Kary w Rosji za posiadanie BTC

 
 
   
 

Ile jest wart bitcoin? Ale tak naprawdę…

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, ile jest wart Bitcoin.? Pomińmy aspekty spekulacyjne i przyjrzyjmy się zagadnieniu, które w branży opisuje się mianem intrinsic value (wartość wewnętrzna). Jaką wartość ma Bitcoin?

Ile jest wart bitcoin, czyli rzecz o „wartości wewnętrznej”

Pytanie, czy jakakolwiek waluta – fiducjarna czy kryptowalutowa – ma wewnętrzną wartość od dawna jest źródłem kontrowersji i debat. Jednak kiedy naprawdę dokładnie przemyśleć tę kwestię może się okazać, że bitcoin, podobnie jak każda inna forma waluty, nie ma żadnej wewnętrznej wartości.

 
 

W kategoriach filozoficznych wartość wewnętrzna jest własnością wszystkiego, co ma wartość na mocy swojej własnej natury. Innymi słowy, coś, co zachowuje wartość niezależnie od tego, jak ludzie to postrzegają. Z drugiej strony, rzeczy posiadające wartość zewnętrzną lub instrumentalną zyskują na wartości wyłącznie w oparciu o percepcję ludzi. Jak to się ma do bitcoina?

Czy Bitcoin ma wewnętrzną wartość?

„Ujmując to w ten sposób, czy naprawdę mówimy, że prawdziwie niezależna globalna sieć wyspecjalizowanych urządzeń w 100% bezawaryjnej sieci przesyłającej i przechowującej wartości między milionami ludzi nie ma wartości?” – zapytał (raczej przekornie) Jason Deane, analityk w Quantum Economics.


Staking Ethereum 2.0

Wielkimi krokami zbliża się start fazy zerowej Ethereum 2.0. Oznacza on uruchomienie nowego łańcucha opartego o Proof of Stake. W którym to nie górnicy mocą obliczeniową, a posiadacze Ethereum swoim kapitałem, zabezpieczają sieć. Otrzymując za to nagrodę w postaci nowoutworzonych monet ETH.


Proof of Stake w Ethereum 2.0

Sieć Ethereum 2.0 będzie zabezpieczana przez tak zwanych walidatorów. Ich zadaniem będzie walidacja transakcji, tworzenie nowych bloków i dodawanie ich do łańcucha. Aby stać się walidatorem musimy spełniać następujące warunki

  • Posiadać 32 ETH i zdeponować je na specjalnych smart kontrakcie znajdującym na obecnym łańcuchu Ethereum. Co jest ważne: musimy mieć dokładnie 32 Ethery. Nie mniej, nie więcej.
  • Komputer na stałe podłączony do sieci, na którym będzie zainstalowany klient Ethereum 2.0 oraz oprogramowanie walidatora sieci. Może to być posiadana przez nas fizyczna maszyna bądź wynajęta usługa w chmurze. Podczas fazy zerowej wymagana konfiguracja sprzętowa nie będzie zbyt wymagające. Powinno podołać temu Raspberry Pi z podłączonym dyskiem SSD. Jednak potem, wraz z pojawieniem się shardów w kolejnych fazach, wymagania sprzętowe mogę ulec zwiększeniu.


Ktoś przeniósł właśnie 225 mln w BTC. Zapłacił za to 5,5 USD

Jeden z najbogatszych wielorybów w sieci bitcoina nagle przenosi teraz ogromną fortunę wyrażoną w kryptowalutach. Chodzi i setki milionów USD.

  • Anonimowy milioner w sieci BTC przetransferował aż ok. 14 500 BTC za zaledwie 5,5 USD.
  • Nie jest jasne, czy za transferem stoi osoba fizyczna czy firma, która działa na rynku kryptowalut.
 

Reklama Dźwignią Handlu - Wykorzystaj Najlepsze Platformy Reklamowe Do Promocji Swoich Projektów, Stron, Banerów!

   
 


Bitcoin whale: Majątek warty 14 500 BTC

Nieznany z imienia i nazwiska milioner przeniósł w ramach sieci głównej kryptowaluty aż 14 623 BTC o wartości 233 milionów USD za opłatą w wysokości zaledwie 5,47 USD. Transakcja została wykryta przez narzędzie do automatycznego śledzenia łańcucha bloków bitcoina.

Według najnowszych danych eksploratora bloków posiadacz kryptowalut przeniósł BTC na trzy oddzielne adresy.

BitInfoCharts pokazuje, że “wieloryb” stworzył oryginalny portfel 6 listopada. Portfel zaczął otrzymywać znaczne ilości BTC tego samego dnia.

Możliwe, że ową grubą rybą nie jest pojedynczy inwestor, ale instytucja lub depozytariusz kryptowalut zarządzający BTC w imieniu swoich klientów. Jednostka ta może teraz przenosić cyfrowe waluty na wiele innych portfeli ze względów bezpieczeństwa.


Rosja wprowadza nowe przepisy i kary związane z posiadaniem kryptowalut

Rosyjskie władze chcą dokładnie kontrolować transakcje kryptowalutami.

Ministerstwo Finansów Federacji Rosyjskiej opracowało poprawki do przepisów regulujących handel kryptowalutami. Proponowane zmiany zakładają nowe wytyczne dla właścicieli kryptowalut, giełd i kopaczy. Rzecz jasna, nie zabrakło miejsca dla kar dla niezadeklarowanych transakcji z wykorzystaniem krypto.

  • Obecna rosyjska ustawa wchodzi w życie od stycznia
  • W lipcu podpisana została przez prezydenta Władimira Putina
  • Bank Rosji pracuje nad stworzeniem cyfrowego rubla, czyli cyfrowej waluty banku centralnego, tzw. CBDC.


Rosja: nowe zakazy dotyczące kryptowalut

Bitcoin i inne kryptowaluty będą poddawane nowym regulacjom, jak zaproponowało rosyjskie Ministerstwo Finansów. Prawo dotyczące cyfrowych aktywów finansowych zostanie wdrożone od stycznia przyszłego roku.

 
ROYALQ
 

Nowe przepisy zakładają, że posiadacze kryptowalut, zarówno indywidualni, jak i instytucjonalni, będą musieli rejestrować swoje transakcje i wartości posiadanych portfeli do odpowiednich organów skarbowych, jeśli łączna suma transakcji w ciągu roku kalendarzowego przekroczy kwotę 600 tys. rubli, co odpowiada około 30 tys. polskich złotych.

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating
 
AUVESTA
 

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba ją jeszcze stosować... Chęci nie wystarczą, trzeba działać." - Autorski blog o możliwościach jakie daje Nam Internet w kwestii technologii, innowacji oraz zarabiania online. Informacje zawarte na blogu e-pasywnezarabianie.pl oraz załącznikach oparte są na danych uzyskanych z ogólnie dostępnych źródeł, nie gwarantują osiągnięcia jakichkolwiek rezultatów i właściciel bloga e-pasywnezarabianie.pl nie ponosi odpowiedzialności za skutki powstałe w wyniku wykorzystania informacji tu zawartych. Publikowane są one w dobrej wierze i wyłącznie w ogólnych celach informacyjnych. Działania podejmowane przez czytelnika, odbywają się wyłącznie na jego własne ryzyko. Żaden z przedstawionych artykułów NIE daje GWARANCJI zysku ani odzyskania wpłaconych pieniędzy. Pieniądze te NIE są gwarantowane przez jakąkolwiek instytucję lub firmę. Dlatego też i ja nie gwarantuję Ci ani zysku ani odzyskania wkładu. Jeżeli blog przypadł Ci do gustu? Możesz go wesprzeć kilkoma Satoshi: 3HAa6DCoFdQDt2iiqBTS4dvhhGWaxtn8ZR

Subscribe
Powiadom o
guest

0 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex