×

Skok BTC o 1000 $ w kilka minut. Jaki jest powód?

Skok BTC o 1000 $ w kilka minut. Jaki jest powód?

Tysiąc dolarów w kilka minut. Bitcoin nagle wystrzelił

   
 

W ciągu zaledwie kilku minut w czwartek kurs bitcoina przebił poziom 7 tysięcy, a następnie 8 tysięcy dolarów. To największy wzrost wartości tej kryptowaluty od grudnia.

Bitcoin zyskiwał w czwartek nawet 16,9 proc. osiągając wartość ponad 8 tys. dolarów tuż przed godz. 14.00. A jeszcze o godz. 9.00 wyceniany był na niecałe 6,8 tys. dolarów. Przed godziną 17.00 kurs krypotowaluty znacznie wyhamował i wynosił trochę mniej niż 7,7 tys. dolarów (wzrost o ponad 10 proc.)

Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu bitcoin zbliżył się do bariery 20 tys. dolarów, osiągając historyczne szczyty. Później jego wartość zaczęła systematyczne spadać. W marcu kurs bitcoina spadł poniżej 10 tys. dolarów, a w kwietniu poniżej 7 tys. dolarów.

Eksperci nie potrafią wskazać dokładnej przyczyny dzisiejszego nagłego skoku wartości bitcoina. – Myślę, że to tylko jakiś ruch na rynku – powiedział inwestor Ansel Lindner w rozmowie z CNBC. Jak dodał może to być tylko pewne odprężenie na rynku przed nadchodzącym terminem składania zeznań podatkowych w Stanach Zjednoczonych, który przypada na 17 kwietnia.

 

Bitcoin jest zgodny z prawem islamskim

Islam akceptuje Bitcoin

Regres cen w ostatnich dniach został złamany wzrostami o ponad 1000 dolarów w przeciągu jednego dnia na Bitcoinie. Co jest powodem tej sytuacji? Jeden z uczonych islamskich stwierdził, że kryptowaluty są zgodne z prawem islamskim. Bitcoin był trudną walutą do kwalifikacji, działając jednocześnie jako towar i waluta. Podlega ona jednak pewnym definicjom zwyczajowych pieniędzy w prawie szariatu – wszystkim, co jest powszechnie akceptowane jako waluta przez społeczeństwo lub rząd. Muhammad Abu Bakar, ekspert w dziedzinie bankowości islamskiej, wydał artykuł na ten temat. Podkreśla on, że blockchain rozwija się i dlatego należy pochylić się nad jego zgodnością z religijnym prawem muzułmanów. Jednocześnie obala niektóre opinie ekspertów, że z powodu fluktuacji bitcoin nie może zostać uznany w tej doktrynie za pieniądz. Mówi również o tym, że prawo krajowe będzie decydowało czy waluta wirtualna będzie akceptowalna bardziej niż zgodność z prawem szariatu. ICO według muzułmanina nie jest zgodne z islamskimi inwestycjami. Wynika to z faktu ogromnego ryzyka i dużej szansy na oszustwo a to godzi w islamskie wartości, którym jest ochrona bogactwa. Blockchain może zostać uznany za pozytywne rozwiązanie gdyż niweluje on niedobrze pojmowaną przez muzułmanów niepewność. Inna osoba będąca ekspertem w dziedzinie finansów islamskich – Matthew J. Martin, dyrektor generalny Blossom Finance powiedział:

„W przeciwieństwie do popularnego mitu, prawo szariatu nie jest zbiorem reguł. Jest to dziedzina naukowa podlegająca różnym interpretacjom i opiniom w różnych sprawach. Kilka ostatnich fatawah (opinia prawna wydana przez muzułmańskiego uczonego, który wyraża opinie, porady lub orzeczenia dotyczące określonego tematu – przyp. red.) wydanych przez wybitnych uczonych muzułmańskich oferowały niekompletne lub sprzeczne opinie na ten temat. Z całym tym zamieszaniem chcielibyśmy zaoferować jasne wytyczne poparte solidnymi badaniami, które przynoszą korzyści zarówno świeckim, jak i praktykującym islamskim finansistom. „

 

 

 

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w zautomatyzowanych platformach - zapraszam poniżej.

Pamiętaj! Warto mieć zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

⏯️⏯️⏯️⏯️ Zautomatyzowany Bot do crypto! - Zobacz !

⏯️⏯️⏯️⏯️ Mega Copy/Trading. Sporo zadowolonych osób z kopiowania Handlowca, jak dobry - wystarczy jeden! - Zobacz !

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu AI - Automat BOT!

 
STRZALKA
   
AlgosOne
 
 
AUVESTA
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex