Skok BTC o 1000 $ w kilka minut. Jaki jest powód?

Tysiąc dolarów w kilka minut. Bitcoin nagle wystrzelił

   
 

W ciągu zaledwie kilku minut w czwartek kurs bitcoina przebił poziom 7 tysięcy, a następnie 8 tysięcy dolarów. To największy wzrost wartości tej kryptowaluty od grudnia.

Bitcoin zyskiwał w czwartek nawet 16,9 proc. osiągając wartość ponad 8 tys. dolarów tuż przed godz. 14.00. A jeszcze o godz. 9.00 wyceniany był na niecałe 6,8 tys. dolarów. Przed godziną 17.00 kurs krypotowaluty znacznie wyhamował i wynosił trochę mniej niż 7,7 tys. dolarów (wzrost o ponad 10 proc.)

Przypomnijmy, że jeszcze w grudniu bitcoin zbliżył się do bariery 20 tys. dolarów, osiągając historyczne szczyty. Później jego wartość zaczęła systematyczne spadać. W marcu kurs bitcoina spadł poniżej 10 tys. dolarów, a w kwietniu poniżej 7 tys. dolarów.

Eksperci nie potrafią wskazać dokładnej przyczyny dzisiejszego nagłego skoku wartości bitcoina. – Myślę, że to tylko jakiś ruch na rynku – powiedział inwestor Ansel Lindner w rozmowie z CNBC. Jak dodał może to być tylko pewne odprężenie na rynku przed nadchodzącym terminem składania zeznań podatkowych w Stanach Zjednoczonych, który przypada na 17 kwietnia.

 

Bitcoin jest zgodny z prawem islamskim

Islam akceptuje Bitcoin

Regres cen w ostatnich dniach został złamany wzrostami o ponad 1000 dolarów w przeciągu jednego dnia na Bitcoinie. Co jest powodem tej sytuacji? Jeden z uczonych islamskich stwierdził, że kryptowaluty są zgodne z prawem islamskim. Bitcoin był trudną walutą do kwalifikacji, działając jednocześnie jako towar i waluta. Podlega ona jednak pewnym definicjom zwyczajowych pieniędzy w prawie szariatu – wszystkim, co jest powszechnie akceptowane jako waluta przez społeczeństwo lub rząd. Muhammad Abu Bakar, ekspert w dziedzinie bankowości islamskiej, wydał artykuł na ten temat. Podkreśla on, że blockchain rozwija się i dlatego należy pochylić się nad jego zgodnością z religijnym prawem muzułmanów. Jednocześnie obala niektóre opinie ekspertów, że z powodu fluktuacji bitcoin nie może zostać uznany w tej doktrynie za pieniądz. Mówi również o tym, że prawo krajowe będzie decydowało czy waluta wirtualna będzie akceptowalna bardziej niż zgodność z prawem szariatu. ICO według muzułmanina nie jest zgodne z islamskimi inwestycjami. Wynika to z faktu ogromnego ryzyka i dużej szansy na oszustwo a to godzi w islamskie wartości, którym jest ochrona bogactwa. Blockchain może zostać uznany za pozytywne rozwiązanie gdyż niweluje on niedobrze pojmowaną przez muzułmanów niepewność. Inna osoba będąca ekspertem w dziedzinie finansów islamskich – Matthew J. Martin, dyrektor generalny Blossom Finance powiedział:

„W przeciwieństwie do popularnego mitu, prawo szariatu nie jest zbiorem reguł. Jest to dziedzina naukowa podlegająca różnym interpretacjom i opiniom w różnych sprawach. Kilka ostatnich fatawah (opinia prawna wydana przez muzułmańskiego uczonego, który wyraża opinie, porady lub orzeczenia dotyczące określonego tematu – przyp. red.) wydanych przez wybitnych uczonych muzułmańskich oferowały niekompletne lub sprzeczne opinie na ten temat. Z całym tym zamieszaniem chcielibyśmy zaoferować jasne wytyczne poparte solidnymi badaniami, które przynoszą korzyści zarówno świeckim, jak i praktykującym islamskim finansistom. „

 

 

 

 
..............................................................
 

Jeżeli chcesz zacząć zarabiać pasywnie w zautomatyzowanych platformach - zapraszam poniżej.

Pamiętaj! Warto mieć zawsze na uwadze ryzyko inwestycji.

Żaden z wpisów na blogu nie daje 100% gwarancji zarobku ani zysku, podobnie jak 100% gwarancji nie daje własny biznes stacjonarny, etat czy działanie zarobkowe w jakiejkolwiek innej postaci. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

⏯️⏯️⏯️⏯️ Zautomatyzowany Bot do crypto! - Zobacz !

⏯️⏯️⏯️⏯️ Mega Copy/Trading. Sporo zadowolonych osób z kopiowania Handlowca, jak dobry - wystarczy jeden! - Zobacz !

 

 

Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu


System handlu Arbitrage Automat. Zbudowany na TECHNOLOGII BLOCKCHAIN. Pracuje na Smart Contract Protocol. Posiada dowód PŁYNNOŚCI tzw. BASEN. Start od 20 USDT TRC20!

 
STRZALKA
   
AAS
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
error

Lubisz tego bloga? Pomóż w jego promocji :)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex