22 maja 2024

Giełdy, kryptowaluty, forex, Darmówki!

Wiadomości crypto online!

Prognoza kursu BTCUSD od 16 maja do 22 maja 2022 roku

3 min read
   
 


Miniony tydzień dla rynku kryptowalut nie należał do najkorzystniejszych. BTC osiągnął najniższy poziom 25 500 $ po tym, jak dane o amerykańskim CPI opublikowane w środę były wyższe niż oczekiwano. Mimo to, wartość pierwszej kryptowaluty zaczęła rosnąć i teraz Bitcoin jest wart 29 645 USD. Przeanalizujemy, jak może się zachować Bitcoin w nadchodzącym tygodniu w tradycyjnej prognozie BTC do $.


Prognoza BTC/USD

Choć sytuacja wydaje się być ponurą, na rynku nie brakuje dobrych wiadomości dla długoterminowych posiadaczy kryptowalut. W czwartek niemieckie Ministerstwo Finansów ogłosiło, że osoby fizyczne nie będą musiały płacić podatków od sprzedaży BTC lub ETH, jeśli będą posiadały te aktywa dłużej niż rok. Zachęci to osoby do utrzymywania BTC i ETH przez co najmniej rok.

 
 


Inną grupą kupujących, choć korzystającą z marży, są wieloryby na giełdzie Bitfinex. Giełda ta odnotowała największy wzrost “kupowanych Bitcoinów”, gdy cena BTC zaczęła spadać od 9 maja. Wieloryby nadal otwierały pozycje, ponieważ cena konsolidowała się w ciągu tygodnia. W piątek cena BTC wzrosła do najwyższego poziomu 32 200 USD po osiągnięciu w czwartek najniższego poziomu 25 400 USD, jednak wieloryby nie osiągnęły zysków, ponieważ pozycje nadal się powiększały. W tej chwili wieloryby posiadają depozyt zabezpieczający na poziomie ponad 80 000 BTC i nadal wysyłają USDT do Bitfinex, aby utrzymać pozycję. W przypadku, gdy wieloryby nie podniosą ceny BTC, a ceny nadal będą spadać w tym tygodniu, rozwikłanie tych pozycji może doprowadzić do dalszego spadku ceny BTC. Jednak handlowcy zakładają również, że wieloryby mogą znać informacje, które są bycze dla BTC, co wyjaśnia zbyt dużą ich pozycję.Wieloryby z Bitfinex nie były jedynymi kupującymi. Kanadyjski fundusz ETF Purpose BTC również otrzymał w czwartek rekordowy napływ 6900 BTC, zwiększając swoje łączne aktywa do 41 620 BTC.W związku z kluczowymi danymi gospodarczymi w USA, takimi jak sprzedaż detaliczna i nastroje konsumentów, które mają się odbyć w połowie tygodnia, a także ważnym wydarzeniem, przemówieniem prezesa Fed Powella w sprawie inflacji – niektórzy handlowcy mogą poczekać do końca tygodnia po zakończeniu zbierania danych, zanim zdecydują na dalsze działania.

 
 
Pomóż w promocji Bloga. Udostępnij treść!
0 0 votes
Article Rating

Autor Postu

 

Zacznij automatyzować swój handel już dziś!

   
300_300_pl.gif
 
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
 
AUVESTA
 
Copyright © All rights reserved. e-pasywnezarabianie.pl 2024 | Newsphere by AF themes.
Don`t copy text!
0
Dołącz do dyskusji w tym pościex